Isadora Moon idzie do szkoły

2018-01-01
2018-01-01
Iwona Żółtowska
fantastyka dla dzieci

Czy wasze dzieci idą do szkoły od 1 września?
Jeżeli tak to z pewnością nie mają problemu z wyborem szkoły, jak bohaterka dzisiejszej książki.

Isadora jest wampirkoelfką. Jej mieszane geny sprawiają, że jest wyjątkowa. Lekko upiorny styl odziedziczyła po tacie ( wampirze) , a po mamie (elficy) niechęć do 🍅, które wampiry uwielbiają.

Kiedy zbliżał się koniec wakacji Isadora musiała wybrać do jakiej szkoły będzie chodzić, czy to będzie szkoła dla elfów 🧝czy wampirów 🧛.
Przed ostateczną decyzją, panna Moon postanawia spędzić kilka dni w każdej ze szkół.

Po wielu przygodach , jakie ją spotkały nadeszła pora na decyzję.
Czy któraś z tych szkół okaże się dla niej odpowiednia? A może znajdzie się jeszcze jedna placówka?

Książka "Isadora Moon idzie do szkoły" opowiada o tym by być sobą. Nie zmieniać się dla innych, ani nie być pod ich wpływem.
Pozycja z lekką dozą humoru, okraszona ciekawą szatą graficzną ♥️

Czy wasze dzieci idą do szkoły od 1 września?

Kiedy zbliżał się koniec wakacji...

Książeczkę mogę polecić dzieciom przedszkolnym zarówno jak i szkolnym. Tematyka szkolna jest nam rodzicom doskonale znana a przekaz w tym opowiadaniu jest wartościowy. Pokazana jest odmienność każdego człowieka i poczucie nie dopasowania w nowych miejscach. Ilustracje na stronach oraz duża czcionka sprawiają, że czyta się ją szybko i jest jak najbardziej odpowiednia dla najmłodszych. Książka napisana prostymi i zrozumiałymi słowami. Polecam.

Isadora jest wampirkoelfką. Jej tata jest wampirem, a mama elfką. Zawsze była szczęśliwa i nigdy nie czuła się inna, aż do dnia, kiedy ma zacząć naukę w szkole. Jaką szkołę wybrać? Przed ostatecznym wyborem, dziewczynka ma spędzić jeden dzień w szkole dla elfiąt i jedną noc w szkole dla wampirzatek. Pierwszy dzień zawsze jest trudny, jednak dziewczynce będzie towarzyszyć różowy królik, maskotka i wierny przyjaciel, który jest całkiem żywy! Czy to nie zapowiada się obłędnie?

Zawsze podkreślam, że mam słabość do książek dla dzieci. Codziennie czytam swoim pociechom i nie ukrywam, że sama czerpie z tego radość. Decydując się na lekturę tej książki, miałam spore oczekiwania i z radością mogę powiedzieć, że w pełni zostały spełnione.

Isadora Moon to przesympatyczny wampiroelfka i nie cierpi pomidorów, które dla wampirów są przysmakiem. Uwielbia swój czarny kostium baletowy, który nie jest dopuszczalny w szkole dla elfiąt. Dziewczynka odziedziczyła upodobania i umiejętności po obojgu rodziców, co czyni z niej nieprzeciętne dziecko. Nie ma w tym nic złego i autorka właśnie do takich wniosków dąży. Inność również jest piękna. Cała historia motywuje dzieci do bycia takimi, jakimi są naprawdę i akceptacji siebie. Nauka w nowych szkołach okazała się trudna, a Isadora spotkała się z niezrozumieniem. Sytuacja dziewczynki poruszyła nawet mnie i to jest najpiękniejsze. Prostota przekazu zachwyca i rozbudza apetyt na więcej!

Harriet Muncaster jest nie tylko autorką, ale też ilustratorką i w obu przypadkach spisała się obłędnie. Ilustracje są po prostu słodkie! Książeczka idealnie sprawdzi się, jako dobranocka, bo czyta się ją niezwykle płynnie, jednak mogę ją również polecić dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, bo tematyka jest na czasie, a przekaz wartościowy, dodatkowo czyta się lekko i przyjemnie, więc dzieci będą zadowolone.

Isadora Moon oczarowała nie tylko moją córkę, ale i ja sama zapałałam sympatią do tej niezwykłe dziewczynki. Z cała pewnością będziemy sięgać po jej kolejne przygody. Polecam! 8/10

Od pierwszego momentu i ja i Nadzia zakochałyśmy się w szacie graficznej książki. Króluje w niej czerń i róż, za którym osobiście nie przepadam, ale wiem, że etap fascynacji tym kolorem przed nami, szczególnie w przedszkolu. Dzięki temu książka ma dodatkowy atut pokazujący, że niekoniecznie róż i panujący w naszym domu mrok muszą być ze sobą sprzeczne. Tutaj jedna uwaga dla rodziców, jak mniejsze dzieci wiele rzeczy przyjmują bezkrytycznie, tak starsze mogą być zdziwione bądź lekko przerażone wanną w kształcie trumny czy nietoperzowym dywanikiem, dla nas jednak nie sprawiło to żadnego problemu, dlatego też, że nietoperzy (pluszowych) w domu nie brak, trumna to pudełeczko na drobiazgi, a w rogu pokoju stoi pokaźnych rozmiarów czarownica. Książeczka, wraz ze swoją słodko-mroczną oprawą porusza istotny problem, jakim jest odmienność i poczucie niedopasowania, ale też różnorodność wszystkich do okoła i możliwość wyboru tego, co dla nas najlepsze. Pomimo infantylnej w porównaniu z innymi pozycjami poruszającymi podobną tematykę pozycjami, formy, jest to książka warta uwagi, a przez wzgląd na niewielką objętość i dużą czcionkę jest jak najbardziej odpowiednia dla najmłodszych. Tutaj wspomniana infantylność staje się plusem, ponieważ przekaz jest bardzo łatwy do zrozumienia. Polecam!:)

Pełną treść recenzji znajdziecie tutaj:

Miałam przyjemność poznać małą wampirkoelfkę, gdy musiała zmierzyć się z pójściem do szkoły. Jak wiemy każde z rodziców chciało, by wybrała szkołę w kierunku jego pochodzenia, ale czy tak właśnie będzie? Tego już musicie przekonać się sami! Ja mogę zagwarantować dobrą zabawę, a także podpowiedzieć, że historia jest napisana prostym językiem, zrozumiałym dla najmłodszych, urozmaicona świetnymi obrazkami i z doskonale widocznym morałem. Ogromnie przyjemnie było zatopić się w lekkiej i przyjemnej lekturze, która przypomina, że trzeba czasem iść za swoim wyborem, niżeli robić coś wbrew sobie 🙂

Do pełnej recenzji zapraszam tutaj --> https://rozchelstanaowca.pl/2018/11/isadora-moon-idzie-do-szkoly-isadora-moon-i-zimowe-czary/

Szaleństwo :-),księżniczki i inne panny z lektur zerówkowych nie przebiją Isadory. W dodatku przygody pół wampirki i pół elfki czytane w wersji angielskiej wzmacniają poczucie własnej wartości czytającego dorosłego ;-).

Bardzo fajne ksiązeczki. Po angielsku jest ich juz 11. Dodatkowo na stronie autorki za darmo mozna ściągnąc duzo kolorowanek i innych świetnych zabaw. https://harrietmuncaster.co.uk/resources

• Posiadam w bibioteczce :)
  • Czytamy z Apolonią ;-)
  • Pożyczone (praca)