Lato z Rabusiami

dla dzieci lato
literatura dziecięca
Iwona Kiuru
dla dzieci lato

Wow!!! Ta książka przyniosła mi wiele radości, rozbawienia i zaskoczenia. Gdyby ktoś mnie spytał na jaki wiek jest przeznaczona musiałabym się długo zastanawiać. Główną bohaterką jest 10-letnia Vilja, książka chyba jest najlepsza dla osób właśnie w tym wieku, chociaż osobom trochę starszym na pewno też przyniesie wiele frajdy.

Znacie klimat „Dzieci z Bullerbyn”? Albo przygód Pippi?? Albo „Ronję, córkę zbójnika”? W takim razie „Lato z rabusiami” jest dla Was strzałem w dziesiątkę. Przez tę książkę dosłownie przepłynęłyśmy z chichotami, z zachwytem i w zdumieniu. Niezbyt cienka – nam wydała się zdecydowanie za krótka, skończyła o wiele za szybko i zostawiła za sobą potrzebę kolejnych przygód. Tak...

Z poczatku niesamowicie porywająca historia o dziewczynce uprowadzonej przez rabusiow. Niestety im dalej się czyta tym nuuuudniej. Trochę się rozaczrowałam bo opinie były super. No cóż suma sumarum pomysł przedni. :)

Ekscytująca, nieprzewidywalna i wciągająca. Taka jest właśnie rodzina Rabusińskich oraz sama książka. Uwaga! Wciąga nie tylko dzieci 😀
„Lato z rabusiami” to książka, w której wartka akcja toczy się praktycznie na każdej stronie. Już w trakcie lektury drugiej strony pierwszego rozdziału dochodzi do napadu na samochód, którym podróżuje Vilja wraz z siostrą i rodzicami. Nie,...

• Czytam dzieciom
  • Dzieci