rozwińzwiń

Mali bohaterowie. Dzieci, które zmieniły świat

Okładka książki Mali bohaterowie. Dzieci, które zmieniły świat Artur Maciak
Okładka książki Mali bohaterowie. Dzieci, które zmieniły świat
Artur Maciak Wydawnictwo: IBIS popularnonaukowa dziecięca
238 str. 3 godz. 58 min.
Kategoria:
popularnonaukowa dziecięca
Wydawnictwo:
IBIS
Data wydania:
2018-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2018-01-01
Liczba stron:
238
Czas czytania
3 godz. 58 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365952868
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Odlotowa sąsiedzka agencja detektywistyczna i czarna plama Artur Maciak, Magda Maciak
Ocena 8,0
Odlotowa sąsie... Artur Maciak, Magda...
Okładka książki Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna Artur Maciak, Magda Maciak
Ocena 7,7
Odlotowa Sąsie... Artur Maciak, Magda...
Okładka książki Magiczne święta Małgosi Artur Maciak, Magda Maciak
Ocena 7,0
Magiczne święt... Artur Maciak, Magda...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Gabinet zoologii Carnovsky, Rachel Williams
Ocena 8,3
Gabinet zoologii Carnovsky, Rachel W...
Okładka książki Amory, zaloty i podboje Szymon Drobniak, Maria Łepkowska
Ocena 7,9
Amory, zaloty ... Szymon Drobniak, Ma...
Okładka książki Historia kobiet Joanna Czaplewska, Katarzyna Radziwiłł
Ocena 6,0
Historia kobiet Joanna Czaplewska, ...

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
862
752

Na półkach: ,

Jeśli chcecie przekazać dziecku, że ma ono siłę, by zmieniać otoczenie warto pokazać jego bohaterskich rówieśników: Annę Frank, Malalę Yousafzai, Francię Simon, Neha Guptę, Baruani Ndume, Om Prakasha, Hektora Pieterson i wielu wielu innych. Kim oni są? Kim są dzieci, które zmieniły świat? Skąd czerpać wiedzę o takich bohaterach? Najlepiej z książek dla dzieci takich jak Mali bohaterowie. Dzieci, które zmieniły świat autorstwa Artura Maciaka, wydanej przez Wydawnictwo Ibis pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Każda historia została pieczołowicie opisana językiem, który będzie łatwo przyswoić dziecku. Każdy bohater, także jeden z Polski, jest dzieckiem, a jednak jego postawa i działania skłoniły całe narody do zwrócenia uwagi na problem i zareagowania na nieprawidłowości. Dodatkowo kolorowe obrazki z portretami bohaterów jeszcze bardziej przybliżą dziecku jego bohaterskich rówieśników, choć często tak różnych wyglądem, to jednak równych w walce o prawa dziecka i lepsze jutro.

Więcej na: https://konfabula.pl/co-moze-zmienic-dziecko/

Jeśli chcecie przekazać dziecku, że ma ono siłę, by zmieniać otoczenie warto pokazać jego bohaterskich rówieśników: Annę Frank, Malalę Yousafzai, Francię Simon, Neha Guptę, Baruani Ndume, Om Prakasha, Hektora Pieterson i wielu wielu innych. Kim oni są? Kim są dzieci, które zmieniły świat? Skąd czerpać wiedzę o takich bohaterach? Najlepiej z książek dla dzieci takich jak...

więcej Pokaż mimo to

avatar
741
731

Na półkach: , ,

Wpadła w nasze ręce książka o dzieciach, które ulepszają sprawy, sytuację lub otoczenie w swoich krajach. Są to dzieci z krajów, w których żyje się o wiele trudniej niż to jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Czasami wydawałoby się, że walczą o oczywistości, ale nie w ich kraju. To co ludzie w krajach uprzemysłowionych uważają za "normalne", zwyczajne, osiągnięte i wypracowane, tam jest przywilejem niektórych, albo niedostępne, czasem nieuświadomione, czy wręcz nie możliwe.

Te dzieci, uważam że nadzwyczajne osobowości, miały siłę, odwagę, zapał i determinację, aby pomagać, przepychać się, rozgłaszać, zachęcać, angażować innych do polepszenia sytuacji, zadbania o innych lub o miejsce w którym przyszło im żyć. Wielu bohaterów tej książki otrzymało Międzynarodową Dziecięcą Nagrodę Pokoju, jedna pokojową Nagrodę Nobla.

Pokrótce o bohaterach:
- Nikosi Johnson z RPA, był najdłużej żyjącym dzieckiem z wirusem HIV. Miał 12 lat kiedy zmarł. Może to krótkie życie, ale za to intensywne i pełne zabiegania o polepszenie życia dzieci z podobnym problemem. Walczył o nie rozdzielanie dzieci zarażonych z ich matkami. Uporem, ale też otwartością i postawą zachęcał ludzi do pomocy.
- Om Prakash Gurjar z Indii, który jako dziecko został porwany i zmuszony do niewolniczej pracy. Kiedy dorósł zaczął walczyć o prawa dziecka, min do nauki w swoim regionie. Rozgłaszał problem niedostępności nauki i zmuszania dzieci do pracy. Pomagał "wyrywać" dzieci z rąk porywaczy.
- Thandiwe Chama z Zambii walczy różnymi sposobami o prawo do edukacji dla wszystkich dzieci. Stara się też poszerzać wiedzę na temat HIV.
- Mayra Avellar Neves z Brazylii walczy o dostęp do edukacji dla wszystkich dzieci. Różnymi metodami stara się głosić światu ogromne problemy z którymi codziennie borykają się mieszkańcy slumsów. Jej oczkiem w głowie są dzieci, które każdego dnia narażone są na przemoc w favelach.
- Baruani Ndume z Demokratycznej Republiki Konga, który doświadczony trudnym dzieciństwem postanowił zawalczyć o swoją przyszłość i pomóc też innym. Prowadzi audycje radiową "Dzieci dla dzieci", dzięki której dociera z informacją i wiedzą do szerokiego grona odbiorców. Dzięki jego audycjom udało się poprawić warunki w obozie dla uchodźców, zbudowano bibliotekę i centrum komputerowe.
- Francia Simon z Dominikany walczy o tak oczywiste prawo jakim jest posiadanie własnego imienia i określenie narodowości. Dzięki jej działaniom różne organizacje pomagają budować domy dla najbiedniejszych.
- Chaeli Mycroft z RPA dąży do zmiany sposobu postrzegania niepełnosprawnych, pomaga zdobywać dla nich wózki inwalidzkie.
- Kesz Valdez z Filipin korzystając ze swoich doświadczeń zbieracza odpadów i życia na ulicy postanowił pomagać dzieciom żyjącym w podobnych warunkach. Organizuje zbiórki żywności, odzieży i zabawek. Uczy dzieci jak myć ręce i dbać o higienę.
- Malala Yousafzai z Pakistanu, propaguje prawa człowieka, w szczególności prawo kobiet do edukacji. Dziewczynka, która pomimo wydanego na nią wyroku śmierci nie zaprzestała informować świat o tym co dzieje się w jej kraju rządzonym przez twardogłowych islamistów. Jest najmłodszą noblistką.
- Neha Gupta z Nowej Zelandii, pomaga sierotom z Indii. Organizowała zbiórki pieniędzy, za które zakupowała najpotrzebniejsze dzieciom w sierocińcach rzeczy. Stworzyła organizację Empower Orphans, propagującą edukację i zdrowie wśród biedoty.
- Abraham Keita z Liberii walczy o zmianę sytuacji dzieci, które doświadczyły przemocy. Organizuje protesty przeciwko przemocy, prowadzi audycję w radio, propaguje prawa dzieci, zabiega o pomoc.
- Kehkashan Basu z ZEA angażuje dzieci i młodzież w ratowanie planety, głównie poprzez sadzenie drzew, które są nieocenionym producentem tlenu.
- Charlie Simpson z Wielkiej Brytanii wspomagający ofiary trzęsienia ziemi na Haiti, propagujący wspólne pomaganie potrzebującym.
- Anna Frank z Niemiec, która podczas wojny napisała przejmujący dziennik o holocauście.
- Iqbal Masih z Pakistanu zaangażowany w misję zniesienia niewolnictwa dzieci. Bazując na swoich przeżyciach po ucieczce z zakładu produkcji dywanów rozgłaszał problem gdzie się dało, aż usłyszeli o nim w świecie. Niestety za swoją działalność został zamordowany.
- Hector Pieterson z RPA - to ofiara protestów przeciwko segregacji rasowej i symbol walki z apartheidem.
- Samantha Smith z USA, która w 1985 roku zapytała w liście przywódcę ZSRR, czy chce zaatakować i zniszczyć jej kraj. To proste pytanie otworzyło być może nową epokę w zimnej wojnie.
- Jan Mela z Polski, założył fundację wspierająca ludzi po amputacji kończyn. Ten młody człowiek, który przeżył porażenie prądem i amputacje ręki i nogi nie poddał się, pokazał, że można i trzeba walczyć ze swoimi ułomnościami i pomagać innym.

Życiorysy są czterostronne, ale zawierają wszystkie najważniejsze informacje o bohaterach.
Historie opowiedziane przez Artura Maciaka pokazują, że warto działać, domagać się, zabiegać o swoje prawa, polepszenie sytuacji.Warto pukać, bo zawsze ktoś usłyszy i otworzy. Wzruszające historie, działalność godna naśladowania, chart ducha i ciała. Wspaniałe i budujące nadzieję postaci z różnych stron świata, które działają na rzecz innych, często pomimo niebezpieczeństwa i zagrożenia życia.

Wpadła w nasze ręce książka o dzieciach, które ulepszają sprawy, sytuację lub otoczenie w swoich krajach. Są to dzieci z krajów, w których żyje się o wiele trudniej niż to jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Czasami wydawałoby się, że walczą o oczywistości, ale nie w ich kraju. To co ludzie w krajach uprzemysłowionych uważają za "normalne", zwyczajne, osiągnięte i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1479
601

Na półkach:

Wartościowa.

Wartościowa.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    9
  • Chcę przeczytać
    6
  • Nauka
    1
  • Literatura dziecięca
    1
  • Literatura młodzieżowa
    1
  • Literatura polska
    1
  • Samo życie
    1
  • 2019
    1
  • Chcę mieć
    1
  • Familijne/Młodzieżowe/Dla dzieci
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Mali bohaterowie. Dzieci, które zmieniły świat


Podobne książki

Przeczytaj także