Jesień Toli

Anna Włodarkiewicz Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Tola literatura dziecięca
Zielona Sowa
literatura dziecięca
Tola

Sympatyczne cztery opowiadanka z jesienia w tle, które w fajny sposób nawiązują do tomów poprzednich.

Tytułową bohaterkę poznałam wraz z synkiem podczas lektury "Lato Toli", które nie skradło mojego serca. Ta część podobała mi się bardziej (synkowi chyba też). Tym razem mamy okazję towarzyszyć dziewczynce podczas jesiennej aury, kiedy można tworzyć ludziki z kasztanów, puszczać statki po kałużach, tarzać się w liściach, jeść zupę dyniową, budować karmnik dla ptaków czy piec...

Miło się to czyta, choć porównując choćby do "Basi" - też kultowej bohaterki - jest to takie wygładzone, bardzo poprawne, silące się na idealność (a wielu osobom wydawało się, że to rodzina Basi jest taka...). Rodzice mają masę czasu, nieprzebrane pokłady cierpliwości, pomysły na zajęcie córki pojawiają się migiem.
Pewne niekonsekwencje - Tola jest chora, mają z mamą iść...

Nic, tylko czekać na Zimę Toli, co by przejść z chrześniakiem przez wszystkie pory roku! :D Uwielbia sprawdzać różnicę w okładce - co znajduje się na balkonie w każdej z pór roku.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Dziecionkowe
  • Książki dla dzieci i nie tylko...
  • Dziecięca, Młodzieżowa
  • Dla dzieci, Poziom 0