Dobrze być z Tobą, tato

2024-04-24
2024-04-24
32 min.

Dobrze być z Tobą tato"

Wieruszek razem z tatą wyruszają na nocna wyprawę do Podniebnej Skały. Mały wilczek jest wpatrzony w swojego tatę i chce być taki dzielny i mądry jak on. Wspólna wędrówka okazuje się wyzwaniem, które razem udaje się przejść.

Ta książeczka jest przepięknie wydana,
ma ilustracje kolorowe, zaś sama w sobie opowieśc ukazuje jak wazne są relacje rodzinne, więzi jakie łączą, tatę i dziecko. Dzięki wsparciu, trosce, motywacji rodziców pociechy są w stanie pokonywać trudności, szukać rozwiązań, a nawet pomimo potknięć nie poddawac się. Czuć w tej historii ogrom ciepła, miłości rodzicielskiej, a dodatkowym atutem są wartości jakie ona przekazuje

Dobrze być z Tobą tato"

Ta książeczka jest przepięknie wydana,

"Dobrze być z Tobą tato" to książeczka której "uzupełnieniem" jest "Dobrze być z Tobą, mamo". Bohaterami obu książeczek są wilczek Wieruszek oraz mama i tata wilk, którzy zabierają wilczka w wyjątkowe miejsca.

Mały wilk marzy, by być jak tato. Pewnego wieczoru Tata wilk zabiera Wieruszka na Podniebną Skałę. Razem pokonują trudności i przeszkody, spotykają dziki na swej drodze. Droga jest trudna i przerażająca dla małego stworzenia, ale przy odpowiedniej motywacji i wsparciu wspólna wyprawa jest niesamowitą przygodą dla malca.

Książka z przepięknymi ilustracjami. Historia pięknie podkreśla wartości rodzinne, ważność relacji, wspólne wspieranie się i dążenie do określonego celu.

Dzień Mamy zbliża się wielkimi krokami. Nieco później świętujemy z kolei Dzień Taty, jednak zapewne Wasze przedszkolaki już teraz są w ferworze przygotowań z okazji tego wyjątkowego czasu. Chociaż bliskość łączącą dzieci z ich rodzicami należy celebrować codziennie, to uważam, że umilenie sobie tego wyjątkowego czasu bliskościowymi książkami jest bardzo dobrym pomysłem.

Książki, które tu widzicie mogą się wspaniale uzupełniać bo śledzimy losy tej samej rodziny. Z powodzeniem można jednak także czytać je oddzielnie ponieważ nie nawiązują one bezpośrednio do siebie. Myślę, że jest to wspaniały pomysł, ponieważ część maluchów wychowuje się tylko z jednym z rodziców, a decy

Książki są do siebie bardzo podobne. Każda z nich pokazuje bliskość rodzica z dzieckiem. Opisuje wspólną przygodę, a także to jak mama czy tata chronią przed niebezpieczeństwami i troszczą die o szczęście swojej pociechy.

W części o mamie mały wilczek Wieruszek początkowo nie jest zbytnio zadowolony ponieważ mama zamiast się z nim bawić sprząta ich domek. Wilczek pomaga w porządkach i mama kończy szybciej dzięki czemu zostaje jeszcze sporo czasu na spędzenie czasu razem. Mama proponuje wybranie się do Zakątka Przygód- placu zabaw dla leśnych zwierzęt. Ta cudowna rozrywką znajduje się jednak dość daleko od domu wilków, więc będzie to całą wyprawa. Po drodze czeka na wilczka wiele niebezpieczeństw, ale mama zawsze jest w pobliżu i pomaga synkowi.

Cześć z tatą to nocna przygoda. Dorosły wilk stwierdził, że Wieruszek jest już dość duży aby wybrać się na Podniebną Skałę. Już sama wyprawa o tak późnej godzinie wydaje się być wprost magiczna, ale jak widać nie tylko wilki jeszcze nie śpią i na drodze wędrowców znów pojawiają się niebezpieczenstwa.

To przeurocze książki pokazujące relacje łączące rodzica i dziecko, które warto przeczytać nie tylko z okazji święta mamy czy taty, ale także każdego dnia.

"Dobrze być z Tobą mamo" oraz "Dobrze być z Tobą tato", to przepięknie wydane książki, mają bardzo ładne ilustracje i cudowną okładkę.

To ciepłe, mądre i wzruszające opowieści o rodzinie. O tym że warto i trzeba pielęgnować więzy rodzinne. Historia małego wilka i jego rodziców, pokazuje jak ważną rolę pełnią mama i tata w codziennym życiu. Że miłość rodziców jest bezwarunkowa, daje poczucie bezpieczeństwa.

Serdecznie polecamy! 💚

W książce "Dobrze być z Tobą, tato" Wieruszek bardzo zafascynowany jest swoim tatą, chce być taki są jak on. Dlatego bardzo cieszy się, gdy tato zabiera go wieczorem do bardzo ważnego dla wilków miejsca Podniebną Skałę. Tutaj również malec przejść musi przez długą i trudną drogę, jednak dzięki swojemu dzielnemu tacie wspominać to będzie jako wielką przygodę. Książka pokazuje, że dzięki wsparciu i opiece rodzica dziecko jest w stanie poradzić sobie w życiu ze wszystkim

Ta opowieść ma w sobie mnóstwo ciepła i rodzicielskiej miłości. Opowiada nie tylko o ekscytujących przygodach małego wilczka ale również o rodzinnych relacjach i wartościach takich jak wsparcie, miłość, siła, odwaga, wdzięczność czy poczucie bezpieczeństwa.

Uwielbiam twórczość Anieli Cholewińskiej-Szkolnik i tym razem również się nie zawiodłam 🫶🏻
Jestem pewna, że zarówno opowieści jak i prześliczne ilustracje szybko skradną Wasze serca 🩷

Jestem pewna, że zarówno...

"Dobrze być z Tobą, mamo" i "Dobrze być z Tobą, tato" to spojrzenie na tę samą rodzinę, z punktu widzenia każdego z rodziców.

Każda z nich opisuje relację z jednym z rodziców a także pokazuje jego rolę w życiu małego wilczka Wieruszka.

Obie historie pokazują wyprawę. Z mamą do Zakątka Przygód, a z tatą - nocną wycieczkę na Podniebną Skałę. Wilczek wędrując z jednym z rodziców odkrywa leśne sekrety, mierzy się z niebezpieczeństwem i pokonuje mniejsze i większe przeszkody. Zawsze w trudnych chwilach może liczyć na wsparcie zarówno mamy jak i taty.

Te piękne opowieści pokazują jak ważna jest obecność każdego z rodziców w życiu dziecka. Z każdym bowiem relacja jest nieco inna. Zawsze jednak to rodzice zapoznają dziecko ze światem i czuwają, by ucząc się samodzielności nie zagrażało mu niebezpieczeństwo.

Książki skierowane są dla dzieci w wieku 4+. Posiadają dłuższy tekst okraszony pięknymi ilustracjami. To dobry wybór na wzmocnienie więzi i porozmawianie o rodzinnych relacjach.

• Malwinka 🩷🌸

Dodaj cytat z książki Dobrze być z Tobą, tato