Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów

Okładka książki Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów Jolanta Reisch-Klose
Okładka książki Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów
Jolanta Reisch-Klose Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wilga
2018-04-18
2018-04-18
Papież Franciszek Jorge Mario Bergoglio

Okładka książki Alkoholik - instrukcja obsługi Ewelina Głowacz, Jolanta Reisch-Klose
Alkoholik - in... Ewelina Głowacz, Jo...

Okładka książki Bajki z dżungli i oceanu Agnieszka Ginko, Marianna Jagoda
Bajki z dżungl... Agnieszka Ginko, Ma...
Okładka książki Mirabelka Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Mirabelka Cezary Harasimowicz...
Okładka książki Sowa czy puszczyk? Guillaume Plantevin, Emma Strack
Sowa czy puszc... Guillaume Plantevin...
Okładka książki Ogóras. Ale jazda! Joanna Gębal, Eliza Piotrowska
Ogóras. Ale ja... Joanna Gębal, Eliza...

„Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów” to bardzo ciekawa i piękna propozycja dla najmłodszych. Książka ukazująca Papieża jako człowieka, który w wielu sprawach jest bardzo podobny do przeciętnego człowieka. To podróż przez papieskie życie od momentu narodzin aż do chwili objęcia najważniejszej funkcji w Kościele.

Recenzja w całości:

Recenzja w...

"Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów" to piękna opowieść o papieżu Franciszku, którego pontyfikat charakteryzuje się niezwykłą radością i serdecznością. Książka Wydawnictwa Wilga to historia Ojca Świętego, który każdego z nas zaprasza, abyśmy szli "odważnie naprzód, drogą do świętości".

Więcej na https://papierowakobietka.blogspot.com/2018/07/franciszek-papiez-tysiaca-usmiechow.html

Więcej na...

Szukałam ostatnio wartościowych lektur dla dzieci. Znalazłam ich wiele.
Jedną z nich jest Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów. Zdziwiłam się bardzo, że tak głęboką lekturę nie opublikowało wydawnictwo katolickie, ale świeckie wydawnictwo dla dzieci.

Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów zachwyciło mnie na starcie.

Muszę przyznać, że Wydawnictwo Wilga bardzo zadbało o oprawę graficzną – piękna, sztywna, solidna okłada. W środku bardzo przejrzysty podział na rozdziały, wyraźne akapity, przypisy u dołu strony. Dla dziecka idealnie.

Przygodę z Papieżem Franciszkiem zaczynamy jeszcze przed jego urodzeniem.
Jolanta Reisch-Klose opowiada o rodzinie i piemonckich korzeniach rodziny Bergoglio, z której pochodzi Ojciec Święty. Prowadzi nas przez lata szkolne, opowiadając o różnych zdarzeniach z dzieciństwa późniejszego papieża. Tłumaczy dlaczego babcia Rosa Margarita jest bohaterką w oczach Franciszka i jaki jest powód tego, że do dzisiejszego dnia przechowuje listy, które od niej otrzymał.

Kto nauczył Franciszka gotować? Jaki jest jego ulubiony klub piłkarski? Dlaczego nie powiedział mamie wprost o tym, że chce zostać księdzem i dlaczego marzył o pracy misjonarza?

Bardzo podobają mi się dygresje na wyróżnionych stronach. Dowiadujemy się z nich czym jest Towarzystwo Jezusowe, poznajemy historię Argentyny, slamsy i papieża Benedykta XVI. Autorka poświęciła mu oddzielny rozdział, tłumacząc jak doszło do jego rezygnacji i dlaczego był to precedens w historii papiestwa. A wszystko to językiem przystępnym dla dziecka.

Poznajemy tu Franciszka, który jest bardzo ludzki. Wychodzi do ludzi w slamsach, odprawia msze dla ubogich, nie mieszka w papieskich apartamentach. Autorka przytacza wiele anegdot, które ukazują bardzo zwykłą, ludzką twarz tego pontyfikatu.

O samym pontyfikacie i tym, jak on wygląda czytamy wiele. Papież wychodzący do wiernych, który przysparza tym problemów swojej ochronie? Ojciec Święty, który prosi by zwracać się do niego „padre”, a nie „Nasza Eminencjo”. Bez wątpienia jest to papież „pierwszy raz” – rewolucjonista, do którego ciągną tłumy – takiego poznajemy go z lektury tej książki.

Autorka pokazała również papieską propozycję modlitwy metodą 5 palców, która mnie samej bardzo się spodobała. Podała też adresy na które można wysyłać listy do Ojca Świętego.

Czytając tę książkę miałam wrażenie, że autorka stworzyła dzieło kompletne. Opisała każdy możliwy aspekt życia Franciszka. Dołączone do publikacji fotografie, mapki, ilustracje pięknie wieńczą dzieła.

Polecam tę lekturę dzieciom w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym – fantastyczna opowieść z historią i geografią w tle gwarantowana!

Szukałam ostatnio wartościowych lektur dla dzieci. Znalazłam ich wiele.

Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów zachwyciło mnie na starcie.

Muszę przyznać, że Wydawnictwo Wilga bardzo zadbało o...

• Stoi na półce
  • Biografia
  • Biografie
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Na półce u dzieci
  • Goście, goście :)

Dodaj cytat z książki Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów