Kot pilnujący myszy. Nieznane teksty

Józef Tischner Wydawnictwo: Znak publicystyka literacka, eseje
Znak
literatura polska filozofia komunizm Radio Maryja wolność Tygodnik Powszechny Znak
publicystyka literacka, eseje
2019-04-02

Książka składa się z różnych esejów i artykułów, ale zostały one ułożone w sposób przemyślany i spójny, choć oczywiście stanowią pewien zlepek myśli na różne tematy. Jest więc trochę o czasach zmian z lat 90-tych, trochę o byłym komunizmie, trochę o idei wolności, a trochę o aktualnych wtedy wydarzeniach. Trzeba jednak pamiętać, że to nie jest książka do przeczytania w...

Nie jest to łatwa i lekka lektura. Nad każdym rozdziałem trzeba się chwilę zastanowić. Wiele faktów z życia w latach 90 tych. Niektóre z opisywanych historii są dla mnie nowością i w sumie nigdy nie zastanawiałam się nad tematami które porusza ks. Tischner.

niesamowicie aktualne każde słowo..nie wiem czy to dobrze czy źle..ks.Tischner dobrze że wciąż jest.

Zachęcam do przeczytania recenzji:

• 2020
  • Czytelmistrz 2020
  • Społeczenstwo
  • Lieratura faktu. Biografie.
więcej mniej