Recovered

2018-03-24
Data 1. wydania:
2018-03-24
angielski

Sam tytuł książki to jeden wielki spoiler. Juz na samym początku dowiadujemy się, że będą żyli długo i szczęśliwie.Zastanawiam dlaczego autorka zdecydowała się na taki krok?
Cable - nasz główny bohater książki to rozpuszczony, bogaty i szalenie przystojny dzieciak
Affton - biedna, skromna i bardzo dojrzala młoda osoba.
Podsumowując dwa różne światy, czyli nic nowego.
Książka porusza temat depresji, uzależnienia, braku miłości i zainteresowania dzieckiem w rodzinie oraz samotności. Najważniejszym przesłaniem płynącym z książki jest to, że do uzdrowienia człowieka (na kazdej plaszczyznie życia) potrzeba drugiego człowieka - jego miłości, troski, zaangażowania i nade wszystko zrozumienia i cierpliwości. Każdy z nas ma inną konstrukcję psychiczną i nie należy lekceważyć uczuć innych osób tylko dlatego że my uważamy, że "nic się nie stało". Empatia to uczucie na wymarciu.
Relacje między głównymi bohaterami rozwijają się dość szybko. Od nienawiści do miłości - niestety również tej cielesnej. Scen seksu jest całkiem sporo a szkoda bo nie są one tak istotne, niekiedy nawet przeszkadzają. Liczyłam na więcej treściwych i mądrych dialogów. Książkę polecam młodym czytelnikom.

Affton - biedna, skromna i bardzo dojrzala młoda osoba.
Podsumowując dwa różne światy, czyli nic nowego....

Dodaj cytat z książki Recovered