O osobliwościach polskiej historii wojskowości

Jerzy Maroń Wydawnictwo: Chronicon Cykl: Wrocławskie Studia z Historii Wojskowości (tom 3) historia
Chronicon
historia historia historiografii teoria naukowa
Wrocławskie Studia z Historii Wojskowości (tom 3)
historia
historia historia historiografii teoria naukowa

Dzieło demaskujące błędy i wypaczenia występujące w dorobku polskiej historii wojskowości. Bardzo pouczająca lektura, momentami śmieszno-straszna. Szczególnie warta polecenia osobom zaznajomionym z polskim pisarstwem historycznym.

• Historyczne
  • 43 2013
  • 02a Historia Polski średniowiecznej (i nie tylko)
  • 21 Bitwy, wojny - serie wydawnicze

Dodaj cytat z książki O osobliwościach polskiej historii wojskowości