Five Nights at Freddy's. The Freddy Files

Okładka książki Five Nights at Freddy's. The Freddy Files Scott Cawthon
Okładka książki Five Nights at Freddy's. The Freddy Files
Scott Cawthon Wydawnictwo: Feeria Young Seria: Five Nights at Freddy's poradniki
poradniki
Five Nights at Freddy's
Feeria Young
2018-01-17
2018-01-17
Jarosław Irzykowski
gra komputerowa

Okładka książki Bobbiedoty. Finał Scott Cawthon, Andrea Waggener
Bobbiedoty. Finał Scott Cawthon, Andr...
Okładka książki Five Nights at Freddys. Pięć koszmarnych nocy. Oficjalna książka filmowa Scott Cawthon, Andrea Waggener
Five Nights at... Scott Cawthon, Andr...
Okładka książki Submechanofobia Scott Cawthon, Kelly Parra, Andrea Waggener
Submechanofobia Scott Cawthon, Kell...

Ciekawy zbiór ciekawostek dla osób które zaczynają zabawę z grami FNAF, ale dla zagorzałych fanów pozycja do postawienia na półce by powiększyć swój zbiór fandomowych rzeczy

Fajna ale mi nie potrzebna ponieważ nigdy nie grałam ani nie zamierzam grać w fnaf.

Nie dowiedziałam się nic z tej książki czego już nie wiedziałam

Nie dowiedziałam się nic z tej książki czego już nie wiedziałam

Grałam we wszystkie części Five Night's at Freddy i jestem zagorzałą fanką twórczości Scotta Cawthona. Na YouTube widziałam bardzo dużo teorii fanów na temat wydarzeń z pizzerii Freddy Fazbear. Sama książeczka przeznaczona jest bardziej dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodą z grą lub niezbyt ogarnęły historię/mechanikę tejże gry i mają problemy z przetrwaniem kolejnych nocy. Pozostałe osoby dostają natomiast uporządkowaną dawkę wiedzy na temat uniwersum FNAF'a. Z zapowiedzi książki można było wywnioskować, że znajdzie się w niej "oficjalne" rozwiązanie na tajemnicy nawiedzonej pizzerii, tymczasem zostało jedynie obalonych lub poddanych w wątpliwość kilka fanowskich teorii na ten temat. Sporym atutem książki były smaczki gry i easter eggi, które zostały wyszczególnione na kartach książeczki, a które mogły umknąć graczom w czasie przechodzenia poszczególnych serii. Szósty rozdział mocno nawiązywał do książek. Widocznie autor uznał, że osoby, które czytają poradnik, przeczytały wcześniej "Srebrne oczy" i "Zwyrodniałych". Nie zaliczam się tej grupy, niestety, więc dostałam prosto w oczy sporą dawkę spoilerów. Five Night's at Freddy's zostało wydane schludnie, na ładnym papierze, oprawa graficzna była również przyjemna dla oka. Arcydziełem nie było, ale na półeczce fana może się spokojnie znaleźć. Dwie i pół godzinki poświęcone lekturze nie zostały zmarnowane, ale wielkiego szału również nie było.

"The Freddy Files" to książko - poradnik, z którego więcej wyniosą osoby zaczynające swoją przygodę z serią gier "Five night's at Freddy's". W książce znajdują się informacje o tym jak przejść konkretne noce, jak często poruszają się konkretne animatrony, zwraca uwagę na easter eggi mające większy bądź mniejszy wpływ na fabułę. Można w niej również przeczytać o teoriach fanów serii gier.

Książkę oceniłam na 5 gwiazdek ponieważ jak już wspomniałam, jest to książka (przynajmniej według mnie) skierowana bardziej do osób nieznającej gry zbyt dobrze jak i osób, które chciałyby same zagrać i chcą zaczerpnąć kilku porad. Ja swoją przygodę z FNaFem zaczęłam niedługo po premierze pierwszej części oglądając gameplaye na yt. Oglądałam również dużo filmów z teoriami fanów, którzy starali się wyjaśnić fabułę, chronologię wydarzeń z gry, możliwe znaczenie easter eggów itp. itd. Dlatego książka nie była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Mogę powiedzieć, że wiem wszystko o FNaFie (nie no żart :P).

Mimo mojej niezbyt wysokiej oceny, polecam ta książkę. Jeśli dopiero wgłębiacie się w świat FNaF'a lub chcecie sami spróbować swoich sił w grze to polecam wam pozycję. Z pewnością wam pomoże ;) A osoby, które do tej pory o FNaFie nie słyszały w ogóle, może zachęci do zapoznania się z grami stworzonymi przez Scotta :)

• Horror
  • Fnaf