Sekretna droga do odkrycia pewności siebie

Okładka książki Sekretna droga do odkrycia pewności siebie Joseph Murphy
Okładka książki Sekretna droga do odkrycia pewności siebie
Joseph Murphy Wydawnictwo: Świat Książki poradniki
poradniki
Świat Książki
2022-01-26
2022-01-26

Okładka książki Metoda odchudzania Braci Rodzeń Łukasz Rodzeń, Mateusz Rodzeń
Metoda odchudz... Łukasz Rodzeń, Mate...
Okładka książki Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał Christina Tracy Stein, Brian Tracy
Uwierz w siebi... Christina Tracy Ste...
Okładka książki Znaleźć faceta i nie zwariować Suzan Giżyńska, Katarzyna Miller
Znaleźć faceta... Suzan Giżyńska, Kat...

Uważam, że ta książka daje nadzieję i motywację. Podobała mi się, ale myślę, że to czy się komuś spodoba zależny do tego czy lubi taki książki.

Na szybko napisana gorsza wersja "Potęgi podświadomości". Lanie wody w kółko o tym samym, nie ma nic o pewnosci siebie.

Książka niestety mnie zawiodła. Kupiłam ją, ponieważ zachęcił mnie tytuł, a jest to mała kopia potęgi podświadomości.

Bardzo rzadko zdarza mi się nie kończyć rozpoczętej książki, więc jeśli już się to zdarzy, to wiedzcie, że dana książka musi być... no cóż "słaba".

Jakiś czas temu wrzuciłam do przesłuchania audiobook'a tegoż autora pt. "Moc Przyciągania Pieniądza" i nawet przez nią przebrnęłam bez większych problemów. Trochę z ciekawości podeszłam do "Sekretnej Drogi [...]" - ale tego było już dla mnie za dużo. Cytaty z biblii, odniesienia do Boga i UWAGA - zero... Z E R O treści o pewności siebie...
Dobrnęłam do połowy, za resztę podziękuję.

Pewność siebie to jedna z najważniejszych cech w tych czasach. Jednak nie raz trzeba o nią walczyć sam ze sobą. Joseph Murphy przedstawia nam zupełnie inną definicję oraz drogę do jej odkrycia.
Przyjemny język to coś czym cechują się książki tego autora. Można zauważyć wiele rozdziałów i podrozdziałów, które zdecydowanie umilą wam czytanie, a ponadto pomogą jeśli będziecie szukać konkretnych fragmentów. W treści samego poradnika znajduje się wiele cytatów z biblii, które niektórym mogą się spodobać, a innym przeszkodzić w samym odbiorze lektury. Podałam kilka przykładów rzeczy, które moim zdaniem miały jakiś cel. W takim razie skąd tak niska ocena?
A stąd, że od połowy autor zaczął pisać nie na temat, a ilość dowodów skuteczności metod przedstawionych w tej książce była wręcz przytłaczająca.
Myślę, że 3/5 to jak najbardziej adekwatna ocena do treści jaką Joseph nam przekazał. Niestety nie mogę wam ani polecić ani odradzić lektury poradnika, ponieważ sama do teraz nie wiem czy jest to pozycja warta uwagi. Jestem jednak pewna tego, że nie była to beznadzieja ani strata czasu.

z każdą książką Pana Murphyego przekonuję się, że one wszystkie są pisane na jedno kopyto tzn. cytaty z biblii i historie osób, które kiedyś do niego przyszły po poradę i odmieniły swoje życie. nic nowego czego nie byłoby w Potędze Podświadomości.

Czy ta książka mogłaby komuś pomóc? Czy ta książka wywołuje więcej dobrego czy złego? Hipotetycznie co jeśli osoba, która uwierzy w nadzwyczajną siłę własnej podświadomości i zignoruje na przykład wszystkie symptomy raka i po prostu umrze?
Zgadzam się, że pozytywne nastawienie do życia jest zawsze potrzebne. Ja to pojmuję jako chęć życia.
Jednak negowanie nauki, podważanie istnienia wirusów i bakterii i wiele innych dziwnych twierdzeń, w erze antyszczepionkowców i rzeszy ludzi wierzących w wszelakie z palca wyssane teorie uważam, że ta książka jest szkodliwa społecznie.
Zdecydowanie nie polecam nikomu kto jest wpływowy i łatwo ulega cudzym wywodom.

Jednak negowanie nauki, podważanie...

Kolejna książka autora światowego bestsellera "Potęgi podświadomości". Joseph Murphy w "Sekretnej drodze do odkrycia pewności siebie" udowadnia, że wiara w siebie jest podstawowym wyznacznikiem sukcesu. Autor ujawnia szczegóły, jak poprawić pewność siebie, być szczęśliwszy a także w jaki sposób pozbyć się złych myśli oraz destrukcyjnych nawyków. Murphy to jeden z największych badaczy psychiki ludzkiej w aspekcie podświadomości. W książce można znaleźć wiele cytatów z biblii i odwołań do religii oraz wiele różnych afirmacji.
Książka jest krótka - 200 stron, a porady w niej zawarte interesujące i do przetestowania na "własnej skórze", książka nie dorasta jednak do "Potęgi podświadomości" czyli największego bestsellera Murphy'ego, który jest znacznie bardziej rozbudowany i ma więcej przesłań oraz ogólnej zawartości.
6/10

Wszystko już było opisane w poprzednich książkach nic nowego nie wniosła. Na dodatek zrobiło się aż nazbyt religijnie. Plus za to, że można się zmotywować i uwierzyć w siebie.

Najgorzej wydane pieniądze nie tylko na książkę, ale ogólnie w życiu.
Nie oceniaj książki po okładce, kupiłem trzy różne o tej samej tematyce, na początek wybrałem właśnie tę z racji najciekawiej prezentującej się okładki, zawiodłem się ogromnie.
Całość opiera się na tym, że po prostu musisz wierzyć, jeśli chcesz otworzyć hotel musisz silnie wierzyć w to, że się uda, że manna spadnie z nieba; jakieś działanie w tym kierunku typu rozwój, spotkania biznesowe, poznawanie nowych osób? Pff, musisz w to po prostu wierzyć, pewnego dnia kupisz zdrapkę, której wygrana pozwoli Ci na otworzenie hotelu - co tam, że w tym czasie nie robiłeś nic, co by pozwoliło Ci zyskać jakieś kontakty, wiedzę na temat prowadzenia takiego przedsięwzięcia, ważne, że wszystko co Boskie jest dobre i jak w to uwierzysz, to przecież nie może być źle.
Żona nienawidząca męża, bo ten być może ją zdradził, zostawił dla innej, pił, bił, wpadł w długi? To ona jest ta zła, to ona swoją nienawiścią ściągnęła na siebie nowotwór, ale w porę uwierzyła w Boga i nowotwór ustąpił po dwóch tygodniach - cud medycyny!
Lubię poczytać Biblię, ba, lubię pójść do kościoła nawet posłuchać między wierszami kazania, ale to, co wydarzyło się w tej książce przypomina raczej rodzaj jakiejś naprawdę niebezpiecznej sekty.
TERAZ KOMPLETNIE BEZ ŻARTÓW WAŻNA RADA: Odradzam sięganie po tę pozycję komuś z depresją, czy innymi problemami natury psychicznej, bo poglądy głoszone w tej książce mogą wpędzić tego kogoś w naprawdę niemałe problemy. Organizm zraniony jest bardziej podatny, by dać wiarę wszystkiemu co przeczyta, a tutaj bez krzty żartów, czy wyolbrzymiania promuje się naprawdę niebezpieczne poglądy, mające znamiona sekty pokroju Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki, czy Scjentologii.

Najgorzej wydane pieniądze nie tylko na książkę, ale ogólnie w życiu.

• Przeczytane 2023
  • Przeczytane w 2023