Radical Candor: Be a Kick-Ass Boss Without Losing Your Humanity

Okładka książki Radical Candor: Be a Kick-Ass Boss Without Losing Your Humanity Kim Scott
Okładka książki Radical Candor: Be a Kick-Ass Boss Without Losing Your Humanity
Kim Scott Wydawnictwo: St. Martin's Press poradniki
poradniki
St. Martin's Press
2017-03-14
2017-03-14
zarządzanie biznes manager

Daje do myślenia, prowokuje do zastanowienia się nad relacjami z zespołem, ale też szefem, kolegami. Radykalna szczerość to perspektywa przydatna nie tylko w sferze zawodowej.

Książka "Szef wymagający i wyrozumiały" autorstwa Kim Scott to znakomita lektura dla każdego, kto stawia sobie za zadanie nie tylko kierowanie ludźmi, ale przede wszystkim rozwijanie ich potencjału i osiąganie wspaniałych rezultatów. Scott, opierając się na swoim bogatym doświadczeniu związanym z pracą w tak renomowanych firmach jak Google i Apple, oraz w różnych startupach, udziela praktycznych wskazówek na temat skutecznego przywództwa.

Jednym z kluczowych elementów, którym autorka poświęca szczególną uwagę, jest Radykalna Szczerość - podejście, które znajduje złoty środek między byciem zbyt agresywnym a zbyt empatycznym. Wskazuje, że skuteczne kierowanie ludźmi polega na umiejętnym łączeniu pochwał z krytyką, co pomaga pracownikom osiągać lepsze wyniki.

Scott podkreśla również trzy kluczowe zasady budowania silnych relacji z zespołem: osobiste zaangażowanie, skuteczność oraz zrozumienie znaczenia. Jej książka jest nie tylko doskonałym przewodnikiem dla szefów, ale także dla wszystkich pracowników, którzy mają nad sobą kierownika. Dzięki licznie ilustrowanym przykładom z życia oraz doświadczeń autorki, czytelnik może z łatwością zastosować zawarte w niej wskazówki w praktyce.

Podsumowując, "Szef wymagający i wyrozumiały" to niezwykle wartościowa pozycja dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym w obszarze przywództwa. Kim Scott prezentuje w niej klarowne i przystępne metody, jak skutecznie zarządzać zespołem, opierając się na wartościach takich jak szczerość, zaangażowanie i zrozumienie. Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy pragną stać się lepszymi liderami i osiągać wybitne wyniki w pracy zespołowej.

Bardzo dobra pozycja. Autorka dzieli się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami dotyczącymi bycia liderem ubierając to w dość ciekawa teorię radykalnej szczerosci. Dużo anegdot, sytuacji z zycia, możliwość poznania różnic miedzy kulturą Google/Apple. Moim zdaniem wartościowa, inspirująca i po prostu ciekawa :) Polecam

Oczekiwałem dużo więcej.

Oczekiwałem dużo więcej.

Genialny opis tego jak być dobrym leaderem w pracy, który słucha, przyjmuje uwagi na swój temat i nie uważa tego za ujmę. Najlepsza z tego typu książek jakie czytałam.

Zapowiadała się naprawdę fajnie, ale jednak nie wszystko można wprowadzić w życie i męczyłam się, żeby dobrnąć do końca..

Nie lubię jak jest za dużo anegdot, a tych tutaj w mojej ocenie mogłoby być mniej. Wypunktowanie, pogrubienie i podkreślenie najważniejszych tez i zagadnień są jednak bardzo czytelne i pozwalają sprawnie przez merytoryczny przekaz przebrnąć.

Bardzo inspirująca książka, z której można wynieść wiele wiedzy. mam jednak poczucie, że kultura organizacyjna w wielu firmach w PL jest inna i trudno by było przełożyć te działania na nasze pole. Ale jako inspiracja super!

Wiele opinii na temat tej książki jest trafionych, natomiast dla mnie sporym minusem w tej książce jest to, że bardzo duża jej część opowiada o zarządzaniu ludźmi głównie w korporacjach. Owszem część z tych porad możemy wykorzystać w polskiej firmie, ale osobiście oczekiwałem więcej konkretów, które mógłbym wykorzystać u siebie.

Ciekawa książka o tym jak szef powinien komunikować z pracownikami. Bardzo inspirująca książka. Auorka pracowała w takich firmach jak google czy apple. Na podstawie własnych doświadczeń postanowiła napisać ten poradnik. W książce jest sporo anegdot co powoduje, że jest naprawdę ciekawa, fajnie się czyta. Polecam mocno szczególnie tym osobom, które odpowiedzialne są za kierowanie zespołami.

• Poradniki
  • Biznes