Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym

Okładka książki Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym Begoña Ibarrola
Okładka książki Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym
Begoña Ibarrola Wydawnictwo: Finebooks bajki
bajki
Cuentos para educar niños felices
Finebooks
2017-01-01
2017-01-01
Katarzyna Okrasko
bajkoterapia

Jedna z lepszych książeczek z bajki na dobranoc. Opowiadania są niezbyt długie, spokojne, a każde z nich niesie jakieś przesłanie dla dziecka. Ja czytając książeczkę, nieco zmieniałem niektóre fakty, a podczas lektury dopytywałam córki jak się czują, co ich zdaniem zrobi bohater i czy im również kiedyś przydarzyło się coś takiego. Dzięki temu książka była tylko narzędziem, które otwierało przed nami drzwi do lasu.

Bohaterowie tworzą małą społeczność. Poznajemy historię zwierzątek, które potem pojawiają się jeszcze kilkukrotnie podczas różnych przygód. Przygody są przyziemne, ot pójście na spacer, oblanie kolegi wodą... Będą zrozumiałe dla małego dziecka.

Cóż to byla za męczarnia, dla mnie i dla dzieci też. Ledwo przebrnęliśmy;( Bajki, które miały uczyć jak być szczęśliwym, unieszczęśliwiają ludzi swoją nuda. Zawarte porady to taka oczywista oczywistość, przytulaj dziecko, kochaj je ........ No i te wszystkie drażniące mnie -ka. Odradzam.

Rok 2020 zamykam książką dla dzieci i dorosłych. To zbiór bajek, które łączą - las i mieszkające w nim zwierzęta.

To współczesne bajki ezopowe, którym towarzyszą krótkie rozdziały skierowane do rodziców (po każdych dwu bajkach, dwa dla rodziców).

Krótko, ale jasno sformulowane zasady, które warto przestrzegać, kiedy rozmawia się z dziećmi. Ale i zbiór pomysłów na zabawy ze swoimi pociechami (bezcenne),które mają w nich utrwalać pozytywne cechy.

Wszystkiemu towarzyszą bardzo ładne rysunki.
Naprawdę warto przeczytać.

Dobry prezent dla zdezorientowanych rodziców. Nie zawsze wiemy, jak postąpić, by nie zranić dziecka. Książka pomaga także popracować rodzicom nad sobą. Pokazuje wewnętrzny świat dziecka, co czuje, czego pragnie.
Bardzo mądre rady.
Polecam.

Na przykładzie naszego ponad półrocznego doświadczenia, książkę mogę tylko i wyłącznie polecić. Książka przypomina rodzicom o ważnych aspektach wychowania, punkcie widzenia, odczuwania dziecka; jak również jest wspaniałą metaforą emocjonalnych zmagań w życiu codziennym każdego dziecka.
Poza walorami edukacyjnymi na polu inteligencji emocjonalnej, psychologicznej; książka może pomóc nawet tym najmłodszym dzieciom wejrzeć w świat leśnych zwierząt: mrówki, lisa, niedźwiedzia, sowy itp. W naszym przypadku każdy napotkany pająk stał się dla dwulatki "pajęczycą Penelopą", a nie przerażającym pająkiem.
Jeszcze raz gorąco polecam, sama zachęcona tak pozytywnym wpływem na dziecko i nasze codzienne życie, zamówiłam kolejny tom z tej serii. Mam nadzieje, że będzie równie przyjemny.

Ciekawa książka dla rodziców trochę starszych dzieci (chociaż mój 1,5-roczniak z zainteresowaniem oglądał ilustracje też książki i nawet dawał sobie przeczytać pojedyncze opowiadania). Książka składa się z dziesięciu części pogrupowanych z dziesięcioma zasadami, wartościami, które mogą sprawić, że nasze dzieci wyrosną na szczęśliwych ludzi. Każdą część otwiera wstęp dla rodziców, następnie są dwie historyjki osnute wokół danej zasady-wartości, a następnie jest podsumowanie, w którym zawarto wskazówki dla rodziców i pomysły na zabawy i rozmowy z dziećmi po lekturze opowiadań.

Same opowiadania są całkiem sympatycznymi, prostymi historyjkami o zwierzętach, które mogą być inspirujące także dla rodziców.

Myślę, że warto sięgnąć po tę książkę.

Całkiem przyjemna książka. Wszystkie bajeczki łaczą ci sami bohaterowie. Do tego podział na bajki wg wartości, po każdym segmencie podsumowanie i propozycje zabaw. Polecam :).

Spodziewałam się więcej po tej książce :/
Ale po kolei...
Książka jest bardzo ładnie wydana (twarda oprawa, niezbyt krzykliwe rysunki),bajeczki przedzielone są poradami dla rodziców jak pracować z dziećmi nad konkretnymi cechami, wartościami etc, są propozycje zabaw.
Chociaż każda bajka to oddzielna historia to wszystkie łączy wspólne miejsce - las, warto czytać bajki po kolei bo istnieje jednak subtelna chronologia wydarzeń.
No i niby wszystko fajnie ale same bajki są strasznie drętwe i jakby naciągane, nie bójmy się tego powiedzieć - nudne :/ Moja myśl przewodnia podczas lektury to "serio? błagam, wymyślcie coś lepszego".
Suma sumarum nie jest źle ale mogło być lepiej.

Spodziewałam się więcej po tej książce :/
Ale po kolei...

Książka dla każdego dziecka w różnym wieku. Zwięrzątka przedstawione w opowiadaniach mają podobną psychikę oraz problemy jak ludzie. Moja córeczka bardzo lubi gdy jej czytam opowiadania o sympatycznych zwierzątkach. Polecam

Bardzo fajna charakterystyka zwierzątek o czysto ludzkiej psychice, pomimo że dokonania są przypisane poszczególnym gatunkom, to motywy i przyczyny działania, jak u nas. Rekomenduję.

• Literatura dziecięca
  • Kupione 2021
  • Gremlin
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym