Kobieta i pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet

Okładka książki Kobieta i pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet Dominika Nawrocka
Okładka książki Kobieta i pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet
Dominika Nawrocka Wydawnictwo: Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca w Krakowie biznes, finanse
biznes, finanse
Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca w Krakowie
2015-01-01
2015-01-01

Niby dla kobiet, ale i mężczyźni czytają, i chwalą. Jak ja 😉 Dobra pozycja. Trudna nierzadko tematyka przedstawiona w gawędziarski sposób.

Treści w tej książce nie są odkrywcze. Ale nie taki jest jej charakter. Mając 25 lat z wieloma rzeczami, z którymi się spotkałam czytając Kobietę i Pieniądze, byłam już zaznajomiona. Wiedziałam, że jest coś takiego jak budżet, bilans, planowanie wydatków, zarządzanie inwestycjami. Ale najzabawniejsze, a zarazem najbardziej wartościowe w tej książce jest to, że autorka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ludzie wiedzą. Wydaje mi się, że jej przesłaniem jest zainspirowanie ich do przekuwania wiedzy na praktykę. No bo nie oszukujmy się, która z nas prowadzi tygodniowe/miesięczne/kwartalne/roczne zestawienia przychodów i wydatków na papierze lub w formie elektronicznej? Dzięki tej pozycji będziesz miała konkretną motywację, żeby to robić. Ja zaczęłam i czuję się, jakby mi zdjęto klapki z oczu!

Fajna, otrzeźwiająca i momentami zabawna lektura. Lekka, ale jednocześnie kształtująca. Warto sięgnąć :-)

Bardzo fajna, króciutka, lekka i przyjemna książka. Wszystkie zagadnienia objaśnione bardzo przystępnie i lekko się to wszystko czyta. Jest trochę dobrych rad. Można przeczytać, choć jak na poradnik to trochę mało treści.

Zebrane w jednym miejscu ważne informacje na temat oszczędzania, budżetu, inwestowania. Ja trochę mam zmodyfikowane rady "pod siebie". Jest to z pewnością bardzo ciekawa pozycja, ale po jej lekturze mam wrażenie, że jak pracuję na etacie i nie mam własnej firmy, to niezależna finansowo nie będę. Jest sporo pomysłów na to, gdzie i jak inwestować, ale bardzo okrojona część na temat tego, jak zdobyć na to fundusze. Z pewnością książka mi coś dała, zapewne przeczytam ją ponownie. W międzyczasie biorę udział w comiesięcznych spotkaniach klubu "Kobieta i pieniądze" w moim województwie, które bardzo lubię, chociaż nie podchodzę do przekazywanej tam wiedzy bezkrytycznie :)

Ciekawa pozycja, dużo bazowych informacji plus elementy, które nakierują zainteresowane czytelniczki na szerszy zakres wiedzy. Na sam początek poradnik może być bardzo pomocny. Książka jest napisana prostym językiem, wiele przykładów przedstawionych w bardzo przystępny sposób co sprawia, że nadaje się dla każdego.

Nie jest to gruba książka ale zawiera bardzo dużo ważnych informacji dotyczących finansów osobistych m.in. przedstawiony jest w niej sposób planowania budżetu domowego. Gorąco polecam nie tylko kobietom :-)

• Przeczytane w 2017
  • Z polecenia do kupienia
  • Niedostępna

Dodaj cytat z książki Kobieta i pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet