The Steep Approach to Garbadale

Abacus
2007-01-01
2007-01-01
9780349119281
szkocja tajemnica z przeszłości związki

Jakoś mnie nie poruszyła ta książka. Może przez to, że nie ma linearnej fabuły, tylko są cofnięcia, wspomnienia, inne osoby jako bohaterowie. Choć bohater główny jak najbardziej jest, ale nie przejęłam się jego losem ani problemami. Facet koło czterdziestki, wciąż wspominający młodzieńczą miłość, który całe swoje dorosłe życie oparł na rozczarowaniu, że "nie pozwolono" mu się z nią połączyć. A tak naprawdę to nawet nie wiedział do końca, co czuje ta druga strona. Trochę to wydumane. Ale podobały mi się w tej książce wstawki z dialogów osób, które wtrącały szkockie słówka! Generalnie jednak język angielski w tej książce był dosyć trudny, dla początkujących raczej nie polecam.

• Bank Nauki
  • Z_2017