Więzień nieba

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 3) literatura piękna
El prisionero del cielo
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
Muza
Barcelona tajemnica romans tragedia literatura hiszpańska thriller fikcja
El prisionero del cielo
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 3)
literatura piękna
2017-10-11
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
Barcelona tajemnica romans tragedia literatura hiszpańska thriller fikcja

Opinie [1 111]

Jednym słowem - "Zaskakująca". Wielokrotnie musiałem rewidować swoje przewidywania, aby ostatecznie wyszło, że i tak jest inaczej niż mi się wydawało.

Jak cała seria o Cmentarzu Zapomnianych Książek - warto przeczytać. Polecam!

OCENA -9/10 WYBITNA

„WIĘZIEŃ NIEBA” to trzecia część z cyklu o „Cmentarzu Zapomnianych Książek” powieść równie fantastyczna i tajemnicza jak poprzednie książki. Choć objętościowo jest najkrótsza, to mimo wszystko przyniosła odpowiedzi na niektóre pytania, które kłębiły się w mojej głowie po przeczytaniu „CIENIA WIATRU” i „GRY ANIOŁA”. Fenomen jednak tej książki polega na...

Czytelnicza uczta. Kolejna dobra książka Zafona.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fermin Romero de Torres planuje swój ślub. Jest tylko jeden problem - od wielu jest człowiekiem-duchem, ponieważ uznano go za zmarłego wiele lat wcześniej. W dodatku do księgarni przychodzi tajemniczy człowiek z przeszłości Fermina... Z pomocą przychodzi jego przyjaciel, Daniel Sempere. Zostajemy zagłębieni w mroczną przeszłość Fermina, a sam Daniel odkryje, że los tego...

Trochę zawiła, momentami akcja zbyt rozbita przez wątki poboczne. Warto przeczytać

wspaniała, cudownie napisana, ujmująca historia - jak wszytkie książki tego autora

Piękna opowieść o charakterze człowieka. Czym może się stać gdy zaślepi go chęć zysku i zazdrość. Barcelona pokazana w czasach reżimu Franko. Co przeżywał przeciętny obywatel. Warto przeczytać cały cykl.

Carlos Ruiz Zafon do grona wybitnych pisarzy niestety nie należy, kropka. Nie będę się tutaj starał przekonywać kogokolwiek, że jest inaczej, sam uważam, że twórcą jest przeciętnym - widać to w konstrukcji zdań czy nieskładnej momentami fabule jego książek. Ale jednak jest coś, co czyni twórczość Katalończyka wyjątkową - potrafi on przenieść swojego czytelnika z ciepłego...

Arcydzieło mistrza gatunku. Polecam całą serię "Cmentarz zapomnianych książek"

Dyskusje

16 918