Więzień nieba

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 3) literatura piękna
El Prisionero del Cielo
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
Muza
Barcelona tajemnica Cień wiatru Gra anioła
El Prisionero del Cielo
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 3)
literatura piękna
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
Barcelona tajemnica Cień wiatru Gra anioła

Opinie [1 119]

Dla mnie dość średnia niestety. Przeczytałam "grę anioła" oraz "cień wiatru" i liczyłam na coś mocnego. Fajnie się czytało jednak dla mnie za mało się działo.

"Więzień nieba" to moje drugie spotkanie z autorstwem Zafóna i tak jak za pierwszym razem "Gra anioła" tak i tym autor mnie nie zawiódł.
Przepiękna sceneria i historia odległej Barcelony, przyjaźń trwająca latami. To spacer w mroczne zakamarki skrywanych latami tajemnic.
Magiczna powieść!

Bardzo dobre rozwinięcie historii Fermina, a także postaci z Gry Anioła. Jestem pod wrażeniem sprawności z jaką autor łączy ze sobą różne wątki na przestrzeni wszystkich części cyklu Cmentarza Zapomnianych Książek jednocześnie zostawiając cały czas miejsce na kontynuację. Klimat dwudziestowiecznej Barcelony da się wyczuć z każdej strony tej niesamowitej lektury.

Minęło trochę czasu od dnia, gdy Daniel Sempere odkrył zagadkę swojego ulubionego pisarza, Juliana Caraxa. Obecnie młody mężczyzna jest mężem swojej ukochanej Bei, z którą wychowuje synka Juliana. O ile jednak jego życie prywatne się układa, tak zawodowe nie do końca – księgarnia jego ojca wciąż przechodzi kryzys finansowy. Tymczasem Fermin, przyjaciel Daniela, szykuje się...

Niczym szczególnym mnie ta książka nie zachwyciła. Kolejne niedopowiedziane historie, zaczęte, a nierozwiązane wątki. Prawda jest taka, że książki Zafona czyta sie fajnie do pewnego momentu, a potem następuje klapa tak jakby autor sam nie wiedział jak ma rozwiązać wymyśloną przez siebie historię.

Mistrzostwo! Czytając powieści Zafona mam wrażenie, że chodzę po uliczkach Barcelony razem z bohaterami. Czuję się oczarowana i zaczarowana. Najgorsze w jego książkach jest to, że się kończą....

polecam

Jednym słowem - "Zaskakująca". Wielokrotnie musiałem rewidować swoje przewidywania, aby ostatecznie wyszło, że i tak jest inaczej niż mi się wydawało.

Jak cała seria o Cmentarzu Zapomnianych Książek - warto przeczytać. Polecam!

OCENA -9/10 WYBITNA

„WIĘZIEŃ NIEBA” to trzecia część z cyklu o „Cmentarzu Zapomnianych Książek” powieść równie fantastyczna i tajemnicza jak poprzednie książki. Choć objętościowo jest najkrótsza, to mimo wszystko przyniosła odpowiedzi na niektóre pytania, które kłębiły się w mojej głowie po przeczytaniu „CIENIA WIATRU” i „GRY ANIOŁA”. Fenomen jednak tej książki polega na...

Dyskusje

17 186