Gwiazdor

Okładka książki Gwiazdor Laurelin Paige, Sierra Simone
Okładka książki Gwiazdor
Laurelin PaigeSierra Simone Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
Porn Star
Wydawnictwo Kobiece
2017-01-01
2017-01-01
2016-03-15
Ryszard Oślizło
seks erotyka namiętność miłość aktorzy film uczucia

Miałam już kilka podejść do tej książki i nie wiem, czy w tamtym momencie był zły czas, ale w końcu za 5 podejściem się udało ogólnie nie przepadam za erotykami, ale mam na półce to wypadałoby przeczytać. Książka całościowo fajna wiadomo jak to na świat porno biznesu tego sexu było dużo, ale fabuła też była, i to całkiem dobra jak zobaczyłam, ile ta książka ma stron to myślałam, że nie dotrwam do końca, ale jak już się rozkręciła to bardzo chciałam wiedzieć, co będzie dalej.
Początek trochę ciężki do zrozumienia, zwłaszcza sytuacja z Reven i Devi, bo na początku myślałam, że jest to ta sama osoba tylko pod pseudonimem, a się okazało, że nie, co było bardzo mylące.
Końcówka zaskakująca, bo myślałam, że ustalą jakieś zasady i na tym się skończy nie sądziłam, że z tego rezygnuje.
Fajnie było poznać taki świat od podszewki jak to wygląda i w ogóle.
Podsumowując, jeśli ktoś nie lubi dużo scen sexu, to nie jest to książka dla niego, ale jak toś lubi erotyki, to będzie zadowolony, bo nie jest to tylko sam sex tylko też historia ludzi.

Książka inna niż te, które czytałam do tej pory. Pewnie większości czytelników nie będzie się podobać.
Jest to jednak dość ciekawa opowieść.
Porno biznes. Klimat - wydaje mi się - jednoznaczny.
Zostaje zadać sobie takie pytania:
Czy w takim miejscu można odnaleźć prawdziwą miłość i szczęście?
Czy aktorzy z tej branży potrafią zaufać drugiej osobie i stworzyć coś prawdziwego?
Czy finalnie zatracą się w przerażającej samotności..?
Te wszystkie pytania możemy rozwiać czytają tą opowieść.

Jest to jednak dość ciekawa opowieść.
Porno biznes. Klimat - wydaje mi się - jednoznaczny.
Zostaje zadać sobie takie pytania:
Czy w takim miejscu można odnaleźć prawdziwą miłość i szczęście?
Czy aktorzy z tej branży potrafią zaufać drugiej osobie i stworzyć coś...

nie zmordowałam do końca. Nie dałam rady

nie zmordowałam do końca. Nie dałam rady

Książkę otrzymałam swego czasu od redakcji miesięcznika „Cosmopolitan”. Nie czytuję tego typu lektur, ale zabrałam ją ze sobą na wyjazd wakacyjny i jako książka wakacyjna (czyli lekka, przyjemna) całkiem nieźle się sprawdziła. Pomimo, że raczej z gatunku „młodzieżówek”.
Akcja dzieje się w środowisku ludzi związanych z branżą filmów pornograficznych w USA. Widzimy, że ludzie ci mając taką a nie inną pracę, łączą się w pary między sobą , tworząc związki. Powiedziałabym, że są normalnymi ludźmi z nienormalną ( w moim odczuciu) pracą. Też potrzebują miłości, bliskości drugiej osoby, a jak radzą sobie z zazdrością o partnera czy partnerkę, którzy grając w filmach porno, mają kontakty seksualne z wieloma różnymi ludźmi? Tego dowiecie się z książki, a przedstawiono to w dosyć powiedziałabym zwyczajny, normalny sposób. Branża taka a nie inna, stąd też tryb życia dostosowany odpowiednio do tego typu pracy, jak również bardzo potrzebny dystans i umiejętność oddzielenia pracy od życia prywatnego i zapanowania nad zazdrością. Czy tylko czy zawsze się to udaje?
Głównym bohaterem książki jest gwiazdor filmów porno Logan O’Tole, który pracował jako aktor w tego typu filmach razem ze swoją dziewczyną Raven, która postanowiła od niego odejść i zostawiła go z dnia na dzień, bez pożegnania, bez słowa wyjaśnienia, zabierając ich ukochanego psa i porzucając go dla jakiegoś wpływowego producenta filmowego z Włoch. Dlaczego postąpiła w taki sposób? Tego dowiecie się z książki. Tymczasem Logan na planie filmowym poznaje inną aktorkę porno – Devi Dare i zaczyna ich łączyć coś więcej niż tylko wspólna praca. Czy tym razem uda się stworzyć szczęśliwy związek? Czy w ogóle jest to możliwe u partnerów, którzy wykonują taką pracę?
W ciekawy sposób pokazano sam porno biznes jak również naszych bohaterów. Zgłębiamy motywy i okoliczności, dzięki którym wybrali taką właśnie pracę. Bardzo podobało mi się podejście rodziców zarówno Logana jak i Devi do tego, co ich dzieci robią w życiu. Warto o tym przeczytać jak również można pozazdrościć tej parze tak otwartych i tolerancyjnych rodziców. Oni niczego nie zakazują, tylko pytają: „Czy to jest na pewno to, co chcesz robić w życiu?” Jak się okazuje nawet w branży porno kobiety są narażone na molestowanie i sexistowskie zachowania ze strony facetów, a one również oczekują szacunku i godnych warunków pracy oraz intymności w momencie gdy przebywają na planie filmowym. Chodzi o zamykane garderoby, ograniczenie osób przebywających na planie filmowym do niezbędnego minimum, przestrzegania zasad zapisanych w umowie o pracę itd. Aktorzy i aktorki porno to też są ludzie i chcą być traktowani po ludzku.
Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest tu sporo opisów sexu i to dosyć szczegółowych, dlatego nie jest to lektura dla grzecznych i pruderyjnych kobiet. Ale też trzeba przyznać, że książka ma drugie, głębsze dno. Autorka wchodzi w psychikę osób pracujących w branży porno. Pokazuje jakie dylematy osobiste i zawodowe przeżywają ci ludzie i robi to dosyć wiarygodnie. Całość ciekawa i pomimo, że temat dla niektórych może być kontrowersyjny, to uważam, że całość napisana ze smakiem, wyczuciem, dlatego nie jest ani zbyt ostro, ani zbyt grzecznie, po prostu widzimy jak może wyglądać rzeczywistość w takim środowisku ludzi, jak oni funkcjonują w codziennym życiu, w związkach, w relacjach z rodziną, z ludźmi z branży. Idealna lektura na urlop, bo nie nudzi, a wprowadza nas za kulisy świata, do którego raczej nie mamy dostępu w codziennym życiu. Nie jest to może arcydzieło literackie, ale dobra rozrywka, przy której można się odprężyć i miło spędzić czas.

"– Większość ludzi stawia granicę „zero seksu z innymi”. To taka… superpowszechna granica.
– Właśnie o tym mówię – w branży porno nie jesteśmy jak inni ludzie. To znaczy, czy nie uważasz, że w pewnym sensie jesteśmy bardziej rozwinięci, bo potrafimy oddzielić seks od miłości? Nie wydaje ci się, że to imponujące? Że możemy uprawiać seks z wieloma różnymi partnerkami, a jednak oddać serce innej?"

Logan O’Toole jest gwiazdorem filmów porno i kocha swoją pracę:
"(...)moja praca polega właśnie na pieprzeniu pięknych kobiet. A uwielbiam swoją pracę.(...) Moim zdaniem serce i fiut nie muszą iść ze sobą w parze, przynajmniej nie przez cały czas."
Przed 3 miesiącami jego partnerka Raven zakończyła ich 3-letni związek i odeszła bez słowa pożegnania co mocno się na nim odbiło. Do czasu gdy ponownie nie spotkał Devi, dziewczyny z którą przed 3 laty grał scenę, którą nadal odtwarza w pamięci. Dziewczyna jest sporo od niego młodsza i ma dopiero 21 lat ale to mu nie przeszkadza aby zaproponować jej udział w nagraniu wspólnego porno-serialu.
On chce jej, ona chce jego. Ale czy na pewno oboje chcą tego samego?...

"Czy to normalne? Pragnąć jednej osoby tak mocno i bezgranicznie, a jednocześnie bez mrugnięcia okiem uprawiać seks z innymi kobietami?"
I ten cytat jest świetnym podsumowaniem tej książki.

2 tylko dlatego, że jakoś tę książkę zmęczyłam. Ale tak to porażka. Fabuła... a nie, przepraszam, tu nie było żadnej fabuły. Misz masz, flaki z olejem. Porażka!

Logan O'Toole gwiazdor oraz producent filmów dla dorosłych, po rozstaniu z koleżanką z branży wpada w wir pracy. Podczas jedej z imprez, spotyka dziewczynę, będąca od trzech lat, główną bohaterką jego fantazji seksualnych. Po wspólnym nagraniu sceny, razem z ówczesną dziewczyną, nie potrafi zapomnieć o młodziutkiej i pięknej Devi Dare. Łączy ich niesamowita chemia i pociąg seksualny. Okazuje się, iż Logan również od czasu nagrania, gości jołw myślach Devi. Mężczyzna ma dla niej propozycję nie do odrzucenia, proponuje jej wspólny projekt. Coś co miało być pracą, sprawia iż do głosu dochodzą również uczucia... Czy gwiazdor filmów porno ma szansę na normalny i szczęśliwy związek? 🔞🔥😈
Na samym wstępie muszę zaznaczyć, że to było moje drugie podejście do tej powieści. Jako, że lubię pióro Laurelin, a jej historie bywają naprawdę gorące, bez sprawdzania opisu, sięgnęłam i po tą. Po przeczytaniu dwóch czy trzech rozdziałów, stwierdziłam, że raczej z lekturą się nie polubimy i zrezygnowałam z jej czytania. Jednakże ostatnio, przeglądając co ciekawego oferuje mi abonament w legimi, natknęłam się na nią. Postanawiłam dać jej drugą szansę. Nie wiedziałam, za bardzo czego się spodziewać. Przy poprzednim podejściu, kiedy chyba mój umysł był nieco bardziej grzeczny, byłam zniesmaczona głównym tłem wydarzeń. Teraz, po kilku latach, patrzę na to trochę inaczej, a wręcz uważam za plus, że wydarzenia osadzone są w nieco innej scenerii, niż większość książek. Super było zgłębić temat, jakim jest tworzenie filmów pornograficznych, a także jakie niesie ze sobą nieprzyjemności, proces ich tworzenia, zwłaszcza dla kobiet. Natomiast, powieść w żaden sposób nie pobudziła mnie emocjonalnie, jedynie niektóre sceny czytałam z wypiekami na twarzy. Trzeba się liczyć z tym, iż sceny seksu stanowią większą część wydarzeń (albo ja to tak odczułam 😂). Fabuła prosta, a postacie nawet ciekawe, lecz z żadną z nich się nie utożsamiłam. Postać męska, nieco arogancka, ale jakoś mam słabość do dupków 😂 Damska, ani mnie nie wkurzała, ani nie zapałałam do niej miłością. Oboje czasem trochę naiwni, tyle że to chyba kwestia wykonywanego zawodu 😅. Zakończenia, jak to w romansach bywa, można było się spodziewać 😅. Po powieść sięgnęłam raczej, żeby zapewnić sobie luźny przerywnik, od bardziej działającej na mnie psychicznie i emocjonalnie powieści. Uważam jednak, iż autorki mają na swoim koncie lepsze powieści. Tą przeczytałam i nie żałuję, bo nie lubię jak wisi nade mną coś niedokończenego 😊
Podsumowując, powieść mocno średnia. Nie polecam osobom, które szukają czegoś więcej w książkach 😉

Przyznam, że zastanawiałam się, jak to będzie z książką o pornobiznesie – w końcu to niby ksiązka jak każda inna, a jednak nie do końca! W końcu Logan w ramach swojego dnia pracy uprawia seks za hajsy. I wszystko to nagrywa. Bałam się, że zostanie do tego dorobiona jakaś smętna pseudoideologia o sztuce – i niestety słusznie. Rozumiem, że pornbiznes to dochodowy biznes, ale całe to dopisywanie otoczki – że jest to coś więcej – w tej książce było mocno irytujące. To wcale tak nie jest!
Plus Loganowi wydaje się, jakby był co najmniej jakimś kaznodzieją, bo jego praca ma przecież znaczenie ! Brzmi jak żart niestety. Bo niczyjego życia on nie zmienia. A że lubi łatwe pieniądze, jest leniwy i to jedyne, co potrafi to już chyba coś innego. Na pewno jednak nie robiłabym z tej profesji czegoś, co jest celem życia.
Devi jest bardziej sympatyczna – znacznie szybciej niż Logan – uświadamia sobie pułapki seksbiznesu. Zresztą, znacznie ich więcej dla kobiet niż mężczyzn. Dobrze przedstawione zostało, że pornbiznes to przemysł jak każdy inny i nie jest wolny od problemów tak typowych dla dzisiejszego świata – molestowania, rasizmu czy dyskryminacji. Nie marginalizowałabym, ale też i nie przesadzała - niestety w wielu branżach kobiety muszą sobie z tym radzić niestety.

Jako, że nie lubię zostawiać książki nie doczytując jej do końca jakoś "zmordowałam". Nie polecam jest wiele innych świetnych książek.

Logan O'Toole to wielka gwiazda w świecie filmów dla dorosłych. Kocha swoją profesję,jest przystojny i wie jak sprostać wymaganiom innych aktorek. Nie wyobraża sobie innego zajęcia, bo w tym zdecydowanie realizuje się w 100%. Devi Dare to kobieta,która ma zadatki na gwiazdę filmów porno. Ma kochających,szalonych,wyzwolonych rodziców, dla których nie ma tematów tabu i wspierają córkę we wszystkim.
Tych dwoje kiedyś zagrało w jednym z filmów i nie są w stanie zapomnieć o sobie. Pojawiająca się pomiędzy Loganem a Devi chemia jest tak wyjątkowa,że nawet wyłączenie kamer nie zakłóca jej. Oboje są świadomi rodzącego się większego uczucia.
Świat,w jakim poruszają się jest specyficzny i trudno oddzielić pracę od normalnego życia. Logan już ma za sobą złamane serce przez aktorkę tego rodzaju produkcji.
Oboje niejednokrotnie będą musieli stawić czoła wszelkim wyzwaniom by odnaleźć szczęście.
Nie jest to książka dla tych,którzy nie degustują w odważnych opisach scen. Przybliżony biznes porno od kulis momentami przypomina nagrywanie zwyczajnych filmów dla przeciętnego zjadacza chleba. Jego uczestnicy to zwyczajni ludzie,którzy mają swoje prywatne życie, tak zarabiają po prostu na mniej lub bardziej potrzebne wydatki. Bez względu na to,co widzimy na ekranie musimy pamiętać,że mamy przed sobą człowieka. Człowieka , który ma uczucia,problemy i marzenia. Narracja pierwszoosobowa jeszcze lepiej odzwierciedla postawę bohaterów i ich motywy działania w świecie przeznaczonym dla osób odważnych. Bo bez wątpienia ktoś, kto decyduje się na taki krok wie,że musi zdecydować się ile chce pokazać światu, a ile zachować dla siebie swojej przestrzeni.

• 2017
  • Romans