Prawie bajki - Twarde prawo, ale prawo

popularnonaukowa dziecięca
PragmatIQ sp. z o.o.
2017-05-12
2017-05-12
prawo bajka prawie bajki dziecko edukacja prawna szkoła

Ta, jest historią nieco bardziej obszerna, niż ta wykreowana w pierwszej książeczce. Porusza problem ponoszenia odpowiedzialności za popełnione wykroczenia W tym przypadku jest to nieumyślne uszkodzenie mienia. Czyn popełniony przez dziecko, za który otrzymuje ono mandat.

Co w tym wypadku należy zrobić? Kto ponosi za to odpowiedzialność? I w jaki sposób można zminimalizować konsekwencje tego czynu?

Jakub Skworz stara się uświadomić dzieciom, rodzicom również, że za swoje czyny trzeba ponieść konsekwencje, ale znając prawo można owe konsekwencje złagodzić, bez szkody dla żadnej ze stron.

Mam nadzieję, że na rynku pojawią się kolejne tomy z tego cyklu, po to, by nasze dzieci lepiej znały prawo. Dzięki temu wyrosną na świadomych swoich praw, obowiązków i możliwości, obywateli.

więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

Dodaj cytat z książki Prawie bajki - Twarde prawo, ale prawo