Fred - wymyślony przyjaciel

2017-01-01
Beata Hrycak

więcej Więcej

2038

Uroczo ilustrowana opowieść o przyjaźni i to o tej jak najbardziej prawdziwej, a nie wymyślonej. Krótka opowiastka, która wzrusza dorosłych, a dzieci uczy tego, jak ważne jest to, aby mieć przy sobie osoby, które nadają na podobnych falach.

Fred to "dyżurny", wymyślony przyjaciel, który unosi się jak piórko między chmurami, dopóki jakieś samotne dziecko nie zapragnie mieć... przyjaciela. Wtedy zjawia się on (cały na niebiesko) i stara się być najlepszym kumplem na świecie. Niestety, gdy w prawdziwym świecie zaczyna majaczyć na horyzoncie prawdziwy przyjaciel, Fred dosłownie niknie w oczach, nawet gdy bardzo...

Imo kwintesencja dobrej książki dla dzieci. Przejrzysta forma, przystępna narracja, wyraźny morał. Poza tym chwyta za serducho - wzruszyłem się bardzo (ale może to tylko ja taki cienki bolek jestem, a ktoś inny skwituje lekturę wzruszeniem ramion :P). Sam trochę jestem takim Fredem, więc dotknęło mnie podwójnie ;). Polecam gorąco, warto! Kupcie na prezent dla jakiegoś...

Czytałam dziś na dobranoc dzieciom. Nigdy nie mieli wymyślonego przyjaciela,a po mimo tego słuchali do końca z zaciekawieniem a książka troszkę stron posiada. Magiczna treść i rysunki. Polecam -magia przyjaźni.

• Biblioteka
  • 2018