Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki

Okładka książki Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki Jan Brzechwa
Okładka książki Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki
Jan Brzechwa Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie literatura dziecięca
336 str. 5 godz. 36 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2017-10-11
Data 1. wyd. pol.:
2017-10-11
Liczba stron:
336
Czas czytania
5 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310129635
Tagi:
literatura polska
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wiersze o śmierci Jan Brzechwa, Jowita Podwysocka-Modrzejewska, Monika Urbańska
Ocena 10,0
Wiersze o śmierci Jan Brzechwa, Jowit...
Okładka książki Proszę państwa, oto miś. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Urszula Kozłowska, Julian Tuwim
Ocena 8,4
Proszę państwa... Jan Brzechwa, Aleks...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
17 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
267
267

Na półkach:

"Teatr Pietruszki" , pięć sztuk teatralnych dla dzieci, w których obserwujemy przygody Pietruszki i jego znajomych, został wydany pierwszy raz w 1953 roku. Niestety nie mogę dodać tej książki, bo nie mogę znaleźć numeru ISBN.

"Teatr Pietruszki" , pięć sztuk teatralnych dla dzieci, w których obserwujemy przygody Pietruszki i jego znajomych, został wydany pierwszy raz w 1953 roku. Niestety nie mogę dodać tej książki, bo nie mogę znaleźć numeru ISBN.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
111
13

Na półkach: , ,

Gdy byłam dzieckiem, mama czytała mi, a potem recytowała z pamięci "Kopciuszka" Brzechwy. Gdy urodziła się moja córka, szukałam tamtego wydania, ale nie udało mi się go znaleźć. Wtedy trafiłam na "Teatrzyki" i postanowiłam je kupić. Poza "Kopciuszkiem" jest w nich cała reszta "Bajek Samograjek", znanych jako słuchowska dla dzieci, oraz inne teatrzyki. Wszystkie zabawne, rytmiczne, rymowane.

Gdy byłam dzieckiem, mama czytała mi, a potem recytowała z pamięci "Kopciuszka" Brzechwy. Gdy urodziła się moja córka, szukałam tamtego wydania, ale nie udało mi się go znaleźć. Wtedy trafiłam na "Teatrzyki" i postanowiłam je kupić. Poza "Kopciuszkiem" jest w nich cała reszta "Bajek Samograjek", znanych jako słuchowska dla dzieci, oraz inne teatrzyki. Wszystkie zabawne,...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
519
283

Na półkach: , , , ,

"Teatrzyki" to czwarta i ostatnia część pięknie wydanej serii wydawniczej, której celem było przypomnienie wszystkich utworów Jana Brzechwy kierowanych do młodych czytelników. Sama przed laty za sprawą rodziców i nauczycieli poznałam najbardziej znane wiersze i bajki tego wybitnego poety. Ich czytanie sprawiało mi niemała przyjemność, więc nie wyobrażam sobie nie zaznajomić z nimi mojego Synka. Za nami lektura "Bajek" oraz serii o szalonym Ambrożym Kleksie, która niezwykle przypadła nam do gustu. Do nadrobienia mamy z kolei "Wiersze", w które planujemy zaopatrzyć się w najbliższym czasie.

W ostatnim tomie serii czytelnicy odnajdą kultowe utwory sceniczne Jana Brzechwy, a także wierszowane adaptacje najsłynniejszych bajek, m.in. "Czerwonego Kapturka", "Kota w butach", "Księżniczkę na ziarnku grochu" oraz "Kopciuszka". Lektura książki jest więc okazją do przybliżenia dzieciom utworów, na których wychowały się całe pokolenia emocjonujących się wieczornym czytaniem maluchów.

Wydawca zadbał o to, by kolejne tomy serii zaopatrzyć w adekwatną do treści warstwę wizualną. Książki zostały wydane na dużym formacie i zyskały twardą oprawę oraz przyciągające wzrok ilustracje. Jestem przekonana, że żaden miłośnik pięknie wydanych publikacji nie przejdzie obok tej książki obojętnym krokiem. Wierzcie mi, jest na czym zawiesić oko. Cała seria prezentuje się schludnie i elegancko.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do zapoznania się z tą niezwykłą serią, która z pewnością pozostanie z Wami oraz Waszymi pociechami na dłużej. Sama często wracam do najbardziej lubianych z dzieciństwa utworów i gorąco wierzę, że również mój Synek zakocha się w twórczości Jana Brzechwy.

http://pozeracz-slow.blogspot.com/2018/01/czytamy-i-poznajemy-swiat-odsona-6.html

"Teatrzyki" to czwarta i ostatnia część pięknie wydanej serii wydawniczej, której celem było przypomnienie wszystkich utworów Jana Brzechwy kierowanych do młodych czytelników. Sama przed laty za sprawą rodziców i nauczycieli poznałam najbardziej znane wiersze i bajki tego wybitnego poety. Ich czytanie sprawiało mi niemała przyjemność, więc nie wyobrażam sobie nie zaznajomić...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
437
435

Na półkach:

Osobiście bardzo lubię Bajki samograjki, które są wierszowanymi wersjami znanych baśni Braci Grimm i Charlesa Perraulta. W tomie znajdują się takie teatrzyki jak Czerwony kapturek czy Jaś i Małgosia. Wersje Brzechwy różnią się od tych klasycznych pełnych mroku i niepokoju. Jak bardzo? Tutaj więcej Wam nie zdradzę, musicie sami się przekonać, co autor wymyślił na zakończenie swoich opowieści.

http://www.czytajac.pl/2017/10/teatrzyki-jan-brzechwa/

Osobiście bardzo lubię Bajki samograjki, które są wierszowanymi wersjami znanych baśni Braci Grimm i Charlesa Perraulta. W tomie znajdują się takie teatrzyki jak Czerwony kapturek czy Jaś i Małgosia. Wersje Brzechwy różnią się od tych klasycznych pełnych mroku i niepokoju. Jak bardzo? Tutaj więcej Wam nie zdradzę, musicie sami się przekonać, co autor wymyślił na zakończenie...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1841
1841

Na półkach: ,

O twórczości Jana Brzechwy nikomu przypominać nie trzeba. Każdy z nas zna Jego utwory w zasadzie od zawsze. Nikt nie musiał nam specjalnie przedstawiać Kaczki dziwaczki czy Pchły Szachrajki. Nie pamiętamy nawet kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o Panu Kleksie czy tym niezwykle tajemniczym miejscu jakim są Wyspy Bergamuta. Wychowaliśmy się na tych wierszach i książkach. Piosenki z tekstami tego pisarza śpiewaliśmy od małego. A ponieważ zarówno tych postaci jak i całych utworów po prostu nie da się nie lubić - znamy je do dziś i z przyjemnością polecamy naszym brzdącom. Czy jednak wiedzieliście, że Jak Brzechwa pisał także scenariusze do teatrzyków? Ja nie miałam pojęcia! Gdy zatem zobaczyłam, że trzecim tomem serii Brzechwa dzieciom wydawnictwa Nasza księgarnia są właśnie Teatrzyki - musiałam koniecznie sprawdzić co kryje się wewnątrz.

I tak w moje ręce trafiła gruba i bardzo kolorowa księga. Powiem Wam, że nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że cykl tych książek jest takiej wielkości. Choć z drugiej strony można było się tego spodziewać wiedząc jak wiele ciekawych utworów musiało znaleźć się w ich wnętrzu. Tak więc gabaryt tej książki jest spory. Warto jednak wspomnieć o tym, że choć wygląda ona tak okazale, nie jest wcale taka ciężka jakby się nam wydawało. Najwyraźniej wydawnictwo zastosowało w tym przypadku jakiś magiczny trik, który sprawił, że przenoszenie tej książki z miejsca na miejsce nie sprawia nam ani odrobiny trudności. Nawet maluchom. Co w tym przypadku jest ważne, skoro skierowana ona jest do bardzo szerokiego grona czytelników. W naszym domu na przykład nie ma osoby, która by do niej nie zerknęła. Od przedszkolaka Natalki po babcię. I choć każde z nas korzysta z jej treści w inny sposób - wszyscy jesteśmy zdania, że jest super!

Przejdźmy zatem do konkretów. Na pewno jesteście ciekawi jakież to historie przedstawił nam w tej księdze Jan Brzechwa. Co takiego postanowił opowiedzieć nam przydzielając konkretne role swoim postaciom i opisując nam ze szczegółami jak wyobrażał sobie poszczególne scenki. Nie będę wiec Was dłużej trzymać w niepewności i już wszystko opisuję. Myślę, że troszkę Was zaskoczę. Bo na przykład zaraz po otwarciu tej księgi trafimy na... Księżniczkę na ziarnku grochu! Nie kochani to żadna pomyłka. Wiem, że tą baśń napisał Andersen. Tymczasem na jej podstawie nasz rodak postanowił stworzyć teatrzyk. Poza samą księżniczką, księciem, królem i królową spotkamy tu jeszcze błazna, ochmistrza, pannę służebną, Pirlipatkę, pazia oraz drugą księżniczkę - Hulajnóżkę. Powiem Wam, że takiej wersji tej bajki jeszcze nie znałam. Chętnie obejrzałabym takie przedstawienie na scenie. Jestem pewna, że byłoby znakomite!

Ale na tym oczywiście nie koniec. Kolejnym utworem w tej księdze jest bajka Siedmiomilowe buty. Utwór ten przedstawiony został tutaj w 17 scenach. A zagra w nim aż 24 aktorów! Uczniowie z klasy mojej Ali na pewno by się nią zainteresowali. Gdy wystawiali sztuki w szkole zawsze był wielki spór, bo każdy chciał mieć jakąś rolę! Tu na pewno dla każdego coś by się znalazło ;) Następny teatrzyk nosi tytuł Wagary. Powiem Wam szczerze, że nie znałam tej historii. Czytałam ją po raz pierwszy. I podobał mi się. Jestem przekonana, że dzieciaki mnie poprą, jest naprawdę ciekawy. Po Szkolnej Szopce przechodzimy do widowiska kukiełkowego. A konkretniej do Teatru Pietruszki. Nie słyszeliście nigdy o tym? No cóż, ja także. Ale za to teraz już wiem, że naprawdę warto go poznać. A może nawet spróbować samemu wystawić? Co Wy na to?

A słyszeliście kiedyś o czymś takim jak Bajki samograjki?Jako dziecko wprost je uwielbiałam! Mieliśmy nawet kilka z nich na płytach winylowych, które moja mama stale musiała mi puszczać.

Snuj się,m snuj bajeczko!
A było tak: niedaleczko,
Właśnie tutaj, nad rzeczką,
Mieszkała wdowa z córeczką.


Czerwony kapturek był moją ulubioną samograjką. Śpiewałam piosenki z tego utworu w zasadzie cały czas! Cudownie, że ten utwór także znalazł się w tej części Brzechwa dzieciom. Tyle wspomnień...

Na samym końcu tej książki znalazła się jeszcze groteka radiowa pt Wieloryb. Tutaj to dopiero aż się roi od aktorów! Nic tylko wybierać! Kobieta, mężczyzna, mąż, żona, uczniowie, telefonistka, ekspedientka, dziennikarka, doktor i wiele wiele więcej. Tak więc sporo się tu dzieje. Z całą pewnością nie będziemy narzekać na nudę.

Teatrzyki Jana Brzechwy to świetna książka. Kolorowa, ciekawa, zabawna i inspirująca. Można ją czytać, oglądać, bawić się nią. Tutaj każdy znajdzie w niej coś interesującego. Każdy zachwyci się czymś innym. I z pewnością - każdy spędzi przy niej same miłe chwile. Bo ta lektura daje naszym maluchom sporą dawkę pomysłów na ciekawe spędzenie czasu w domu. Teraz tylko brakuje, by wydawnictwo dołączyło do niej kilka pacynek lub kukiełek i zabawa gotowa! Fantastycznie prawda? Ja jestem zachwycona. Tak więc zamiast wypisywać Wam kolejne jej zalety. Zanim zacznę Was całkiem nie potrzebnie przekonywać - napiszę tylko POLECAM. Warto!

O twórczości Jana Brzechwy nikomu przypominać nie trzeba. Każdy z nas zna Jego utwory w zasadzie od zawsze. Nikt nie musiał nam specjalnie przedstawiać Kaczki dziwaczki czy Pchły Szachrajki. Nie pamiętamy nawet kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o Panu Kleksie czy tym niezwykle tajemniczym miejscu jakim są Wyspy Bergamuta. Wychowaliśmy się na tych wierszach i książkach....

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
497
327

Na półkach:

Jestem jedną z tych osób, która wychowała się na Brzechwie. Najpierw wierszyki czytane przez rodziców, a później samodzielnie przeczytana Akademia Pana Kleksa. Dlatego z wielką ciekawością sięgnęłam po Teatrzyki, aby poznać nowe wcielenie ukochanego autora z dzieciństwa.

Pierwsze, co zwraca uwagę w przypadku Teatrzyków, to piękne wydanie w twardej oprawie, grube strony i wspaniałe, kolorowe ilustracje. Przed każdym z teatrzyków możemy się przyjrzeć postaciom, których losy śledzimy na kolejnych stronach. Same teatrzyki z założenia są cudowne, bo w różny sposób można je wykorzystać. Wspólne czytanie, przedstawienia, zabawa głosem to tylko część z nich! Rymy i wyraźny rytm sprawiają, że książka spodoba się nawet maluszkom. Genialna rzecz dla nieco starszych dzieci, zwłaszcza posiadających rodzeństwo: wspólne czytanie z zamianami roli na pewno przyniesie wiele radości, a przy tym rozwinie.

Teatrzyków jest tutaj parę, ale moje ulubione to: Księżniczka na ziarnku grochu oraz Kot w butach.

Jan Brzechwa był wrażliwym człowiekiem pełnym humoru i miłości do dzieci. Wstęp do Teatrzyków uświadomił mi, że kochał również... pieniądze! I między innymi ze względu na nie poddał się ówczesnemu systemowi. Można to zauważyć w niektórych fragmentach teatrzyków i uświadomić sobie, jak inne wtedy były czasy i oczekiwania wobec dzieci.

Gorąco polecam Teatrzyki wszystkim, którzy chcą poznać inne oblicze Jana Brzechwy i świetnie się przy tym bawić. Wesoły sposób na spędzenie czasu z dziećmi, zwłaszcza w długie, zimowe wieczory...

Jestem jedną z tych osób, która wychowała się na Brzechwie. Najpierw wierszyki czytane przez rodziców, a później samodzielnie przeczytana Akademia Pana Kleksa. Dlatego z wielką ciekawością sięgnęłam po Teatrzyki, aby poznać nowe wcielenie ukochanego autora z dzieciństwa.

Pierwsze, co zwraca uwagę w przypadku Teatrzyków, to piękne wydanie w twardej oprawie, grube strony i...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
30
30

Na półkach:

„Teatrzyki” nie są lekturą jednorodną i na ich przykładzie doskonale widać, jak bardzo na odbiorze tekstów przez kolejne pokolenia może zaciążyć ich zanurzenie w bieżących wątkach społeczno-obyczajowych. Z tego właśnie powodu tom zamykający cykl Dzieł wszystkich jest najmniej uniwersalnym zbiorem utworów poety, który może się nie doczekać czytania dzieciom na głos od deski do deski. Tym niemniej warto przekonać się, jak pisał Brzechwa zaangażowany, żeby jeszcze bardziej docenić jego uniwersale „Bajki samograjki”. Dla nich samych, a także dla wspaniałych ilustracji Magdaleny Kozieł-Nowak warto mieć „Teatrzyki” w swojej biblioteczce.

Całość recenzji: http://dzinztomikiem.pl/ksiazka-ze-scenami-brzechwa-dzieciom-dziela-wszystkie-teatrzyki/

„Teatrzyki” nie są lekturą jednorodną i na ich przykładzie doskonale widać, jak bardzo na odbiorze tekstów przez kolejne pokolenia może zaciążyć ich zanurzenie w bieżących wątkach społeczno-obyczajowych. Z tego właśnie powodu tom zamykający cykl Dzieł wszystkich jest najmniej uniwersalnym zbiorem utworów poety, który może się nie doczekać czytania dzieciom na głos od deski...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
502
473

Na półkach: , ,

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Czy Tobie dzieciństwo również kojarzy się z twórczością Jana Brzechwy? Ze wspaniałymi, wierszowanymi i jednocześnie prześmiesznymi historyjkami? Marzysz o tym, by powrócić do tych beztroskich lat? A może chcesz wprowadzić swoje dziecko w osobliwy świat wyjątkowych treści? Nie mogłeś trafić lepiej!

"Teatrzyki" to czwarty już tom serii, w którym Wydawnictwo Nasza Księgarnia zebrała wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego i najbardziej lubianego polskiego twórcy. Zawiera kultowe utwory sceniczne i wierszowane wersje najukochańszych bajek wszystkich dzieci. Znaleźć tu można między innymi „Czerwonego Kapturka”, „Kota w butach”, „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosię”. Do tego rarytas: „Księżniczka na ziarnku grochu” napisana przez Brzechwę dla Teatru Lalek
i „Siedmiomilowe buty”. Dodatkowo wydanie te zawiera "Wagary" i "Teatr pietruszki", które są mniej znane, a równie wspaniałe.

Jednak książka ta zachwyca nie tylko treścią, ale i wydaniem. Duży format, papier grubszy niż zwyczajny, twarda oprawa i... ilustracje! Ba, nawet ogrom ilustracji! Niestety, jest to ta kreska, której nie lubię. Nowoczesna, surowa i niezbyt piękna. Uważam, że tak niesamowite i magiczne twory, którymi są baśnie, bajki, utwory skierowane głównie do dzieci, powinny zostać opatrzone wyjątkowymi ilustracjami, by zachęcić najmłodszych do czytania. Jednak w wypadku "Teatrzyków" Jana Brzechwy byłam w stanie znieść ten rodzaj kreski.

Podsumowując, "Teatrzyki" wypadają świetnie wśród książek dla dzieciaków. Wejście w ich posiadanie przez dorosłych oznacza powrót do wyjątkowych czasów dzieciństwa, chwilę zadumy, refleksji, tęsknoty za momentami, w których słuchało się bajek na dobranoc. Dla młodszych oznacza zapoznanie z tym, na czym wychowali się rodzice, poznanie utworów uwielbianych przez pokolenia. To obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdej polskiej rodziny. Musicie ją mieć!

Izabela Nestioruk

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Czy Tobie dzieciństwo również kojarzy się z twórczością Jana Brzechwy? Ze wspaniałymi, wierszowanymi i jednocześnie prześmiesznymi historyjkami? Marzysz o tym, by powrócić do tych beztroskich lat? A może chcesz wprowadzić swoje dziecko w osobliwy świat wyjątkowych treści? Nie mogłeś trafić lepiej!

"Teatrzyki" to czwarty już tom serii, w...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
2247
2185

Na półkach: ,

Świetna książka i pomoc w tworzeniu teatrzyków dla dzieci w przedszkolu. Pięknie wydana, w twardej oprawie. Polecam.

Świetna książka i pomoc w tworzeniu teatrzyków dla dzieci w przedszkolu. Pięknie wydana, w twardej oprawie. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    22
  • Chcę przeczytać
    15
  • Posiadam
    9
  • Teraz czytam
    1
  • Polskie podwórko
    1
  • Dla Dzieci
    1
  • 2017
    1
  • Klasyka dziecięca i młodzieżowa
    1
  • Dziecięce - (3) na przyszłość
    1
  • ► Pożyczyłam od dobrej duszy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki


Podobne książki

Przeczytaj także