Magi: Labyrinth of Magic #5

Okładka książki Magi: Labyrinth of Magic #5 Shinobu Ohtaka
Okładka książki Magi: Labyrinth of Magic #5
Shinobu Ohtaka Wydawnictwo: Waneko Cykl: Magi: Labyrinth of Magic (tom 5) komiksy
komiksy
Magi: Labyrinth of Magic (tom 5)
マギ
Waneko
2017-05-05
2017-05-05
2014-04-08
Karolina Balcer
baśnie tysiąca i jednej nocy akcja przygoda komedia fatnasy shounen manga

Jest pełna akcji, humoru i nietuzinkowych bohaterów, dzięki czemu sobie przypominam, czemu pokochałam mangi. Magi jest pełne magii (jak to brzmi!) i, co cieszy mnie bardziej, jest mangą zakończoną! A biorąc pod uwagę moje preferencję cieszę się z tego niezmiernie, bo nie potrzebuję kolejnej ciągnącej się w nieskończoność serii! :D

Jest pełna akcji, humoru i nietuzinkowych bohaterów, dzięki czemu sobie przypominam, czemu pokochałam mangi. Magi jest pełne magii (jak to brzmi!) i, co cieszy mnie bardziej, jest mangą zakończoną! A biorąc pod uwagę moje preferencję cieszę się z tego niezmiernie, bo nie potrzebuję kolejnej ciągnącej się w nieskończoność serii!...

MAGICZNE „MAGI”

Pierwsze dwa tomy „Magi” okazały się dużym pozytywnym zaskoczeniem. Kwestią czasu było więc bym sięgnął po kolejne i oto jestem. Ponieważ jednak to dłuższa seria, w której nie brak długich story arców, pozwólcie, że od razu zaatakuję Was serią zbiorczych recenzji. Ma to sens, tym większy, że cykl trzyma od początku ten sam świetny poziom, a właściwie z kolejnymi tomami staje się tylko jeszcze lepszy.

Niezwykły labirynt to jedno, ale teraz na Aladyna czeka odległa kraina, a wraz z nią niesamowite przygody. Nowi ludzie, nowe miejsca, poszukiwanie starych znajomych… I tajemnice. Walki. Akcja. Będzie się działo!

Nie ma co ukrywać, że do sięgnięcia po tę serię przekonał mnie właściwie jeden tylko fakt – a dokładniej to, że „Magi” jest shounenem. Za mało? Nie dla czytelnika, który w szczególności pokochał ten gatunek japońskich komiksów, ale dodajcie do tego jeszcze to, że wiele rzeczy z tego cyklu skojarzyło mi się z „Dragon Ballem”, którego może nie uważam za najlepszą, ale na pewno najważniejszą mangę w moim życiu i już nie trzeba dodawać nic więc, prawda? Pozostaje jednak pytanie, co poza gatunkową przynależnością obie opowieści mają ze sobą wspólnego? Pozwólcie, że powtórzę to, co już pisałem wcześniej.

Całość mojej recenzji na blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/02/magi-3-7-shinobu-ohtaka.html

MAGICZNE „MAGI”

2014

Magi: The Labyrinth of Magic to naprawdę bardzo dobra przygodówka fantasy z dużą dawką akcji i humoru. Aladyn i jego przyjaciele potrafią zachwycić i wprowadzić czytelnika w przyjemny relaksacyjny nastrój, w którym zapomni on o wszelkich troskach dnia codziennego. Kolejne części pochłania się ogromną przyjemnością, ciągle chcąc więcej i więcej. Cała recenzja na PopKulturowy Kociołek.

„Magi: Labyrinth of Magic #5” przenosi nas po raz kolejny do magicznego świata z baśni tysiąca i jednej nocy. Shinobu Ohtaka roztacza przed nami przezabawną opowieść, pełną akcji i szybkich zwrotów fabularnych. Znów dałem się wciągnąć w dalsze losy bohaterów, których zdążyłem polubić i obdarzyć niemałą sympatią. Aladyn pojednał się z Alibabą i wspólnymi siłami starają się uratować ogarnięty chaosem wojny Balbad. Jednak na drodze naszych bohaterów staje inny równie potężny magi, Judar!

Alibaba wraz z Kassimem dorastali w biednej, balbadzkiej dzielnicy. Musieli walczyć z wieloma przeciwnościami losu, aby przetrwać każdy dzień. Pomimo wielu trudnych, wspólnych przeżyć Alibaba postanawia przyłączyć się do rewolty Kassima. Przyjaciele chcą uwolnić ciemiężony lud Balbadu spod władcy bezdusznego tyrana. Niespodziewanie na arenę zmagań naszych bohaterów wkracza drugi magi, Judar. Aladyn i Judar są zupełnymi przeciwieństwami, co sprawia, że zacięta walka wisi nieubłaganie w powietrzu.

Manga przypadła mi do gustu i świetnie się bawiłem podczas lektury. Postacie odsłaniają przed nami swe historii z przeszłości, co jeszcze bardziej sprawia, że lektura potrafi wciągnąć. Sindbad, Alibaba czy Judar prezentują się całkiem realistycznie i z dużą przyjemnością czytałem o ich dalszych losach. W niniejszym tomie jako główni antagoniści wysuwają się Judar, który po prostu kocha rozlew krwi oraz Kassim chcący zemścić się na wszystkich bogaczach wywodzących się z możnych domów. Akcja serii zaczyna się coraz bardziej rozkręcać, a wątki się zapętlają. Już nie mogę się doczekać, cóż wydarzy się w kolejnym tomie.

„Magi: Labyrinth of Magic #5” sprawił, że spędziłem miło czas, śledząc kolejne losy dobrze już znanych bohaterów. Wydanie jak zwykle stoi na wysokim poziomie, dzięki czemu tomik, aż miło wziąć w swoje ręce. Kreska, jak i tła są dopracowane, a tłumaczenie nie razi błędami. Humor jest rubaszny i rozbrajający, sprawiający, że nie raz roześmiejemy się do rozpuku. Z pewnością będę śledził losy Sindbada i Alibaby, gdyż jestem ciekawy, cóż wydarzy się dalej. Polecam.

W końcu obnaża się Juudar :) Czekam na kolejne tomy :D

W końcu obnaża się Juudar :) Czekam na kolejne tomy :D

Cały tom trzyma w napięciu, a końcówka zostawia nas w dramatycznym momencie nakłaniając do kontynuowania.

• Manga
  • Mangi