Black Swan Affair

2016-10-17
2016-10-17
9781943443123

Opinia ze SPOILERAMI!

Dwaj Bracia. Jedna Kobieta. Taki zestaw zawsze wzbudza emocje i w pewnym sensie kontrowersję "jak to dwóch braci i jedna kobieta?!".

Maverick - kobieta, która od lat zakochana była w Killianie wychodzi za mąż za drugiego z braci - Kael'a. Wydaje się to trochę popi.eprzone, ale w tym wszystkim jest więcej. Killian zdradził uczucia Mav poprzez poślubienie jej siostry. Kael od zawsze był przyjacielem Mav, i to on od wieków podkochiwał się w swojej przyjaciółce. Totalny miszmasz i jak to wytłumaczyć?

Przez całą książkę dostajemy skrawki różnych informacji. Z czasem widzimy, że Killian skrywa coś, że jego uczucie do Mav jest wciąż tak żywe jak wcześniej, że w tym wszystkim jest jakieś "więcej".
Kael... kurna facet... jego miłość do Mav po prostu bije ze stron, nie trzeba tego widzieć, aby to czuć.

Pewne jest to, że emocji w tej książce nie brakowało. Z początku miałam mieszane uczucia do Mav, bo no kurczę... ślub oparty na jej motywach to był raczej nienajlepszy pomysł zwłaszcza, że Kael ją wręcz wielbił i dla niego to było 100% szczere i pełne właściwych uczuć. Z czasem wiadome stało się to, że w tym wszystkim jest coś, coś co może wszystko zmienić... Mav zaczęła być rozdarta, nie rozumiała motywów Killiana, kochała Kaela, ale nie wiedziała czy darzy go uczuciami na które on zasługiwał. Kochała go jak przyjaciela, ale czy to było coś więcej?

Pełno pytań, niewiele odpowiedzi.

Kiedy prawda wyszła na jaw to właśnie Maverick stanęła przed wyborem... wyborem wręcz niemożliwym. Dwóch mężczyzn, których kochała, dwóch którym oddała serce, wybranie jednego złamie serce drugiego... Jeny, serio, stresowałam się podczas tych ostatnich rozdziałów, bo trzeba przyznać, że motywy Killiana były w sumie szlachetne, ale z drugiej strony nie dziwię się, że Mav poczuła się zdradzona zwłaszcza, że tak długo była pozbawiana wyjaśnień. Do tego Kael, który był wspaniały, od początku do końca czyste, niezmącone uczucie. Smutny był ten moment wyboru, a z drugiej strony ucieszyłam się, bo mimo wszystko bardziej byłam w teamie Kael'a.

Książka mi się podobała, podobała mi się przede wszystkim dlatego, że nie brakowało w niej emocji, zagadki i intrygi. To spowodowało, że historia mnie wciągnęła, a moje uczucia zmieniały się i naginały do zaistniałych sytuacji, zmieniały się odczucia co do bohaterów, najbardziej stałe uczucia miałam do Kael'a, ten facet to nie wiem... w ogień by za nią poszedł i jeszcze by jej podziękował za to, że mógł ją ocalić.

Zdecydowanie warta uwagi. POLECAM!

Opinia ze SPOILERAMI!

Wow to naprawdę była telenowela! Tak szczerze sama już nie wiem co myśleć o tej historii. Na pewno wciąga jak jakiś okropny serial, który nie możesz przestać oglądać, chociaż wszyscy Ci mówią, że jest beznadziejny :) po pierwsze Mavs - nie zasługujesz na zadnego z braci Shepard. C idwaj mężczyźni poświęcili wszystko w imię miłości do Ciebie, nawet miłość braterską pomiędzy nimi. Gdyby Maverick przeczytała tak jak my ich historię myślę, że przyznałaby nam rację. Pierwsze rozdziały sprawiły, że nie polubiłam główną bohaterkę i bardzo współczułam jej mężowi. I chyba wierzyłam, że tam w szpitalu jest Killian...ale po przejściu do rozdziałów Kaela jakoś wiedziałam, że wszystko jest bardziej poplątane. Bo gdyby autorka chciała być bardziej tajemnicza dodałaby również rozdziały Killiana. A tak wiemy, że jakoś wszystko ukierunkowała. Co do Kaela - uwielbiam go. Chcę jego sobowtóra wysłanego do mnie ekspresem :) Boże taki mężczyzna to chyba dar niebios :P i chociaż nie przepadałam za Killianem (no autorka nie dała nam za dużo wyboru),to na koniec było mi go naprawdę żal. Po wyjaśnieniu wszystkich tajemnic jego było mi najbardziej żal. Tak poświęcił się w imieniu swojej rodziny. Tak naprawdę powinien zostawić cały bałgan, który zrobił jego ojciec. Tutaj najbardziej żałowałam, że nie ma jego POV. Chciałabym wiedzieć co tak naprawdę myśli. Mavs przechodziła w takie skrajności przez całą książkę, ale cieszę się, ze chociaż słuchała rozsądnych rad MaryLou (moja idolka :P). Bez niej chyba siła przekonywania Kaela nie była aż tak przekonywująca. Epilog jest szczęściem tym dwojga. I jak napisałam naprawdę szkoda mi Killiana. I trochę żałuję, że nie wiem co się stało z Jilly, bo chociaż namieszała, tak naprawdę też nie poznaliśmy jej wersji zdarzeń.

Książka REWELACYJNA. Strasznie emocjonalna, miłość dwóch braci do jednej dziewczyny prowadzi pokręconą ścieżką poprzez miłość pożądanie przyjaźń zdradę rodzinne dramaty kłamstwa i tajemnice. W tym trójkącie ktoś musiał zostać z złamanym sercem. Czy Mavs wybrała właściwego brata? Który z nich jest tym dobrym Killian czy Kael? Musisz przeczytać sama !!!
Polecam ja z pewnością jeszcze nie raz do niej wrócę.

Polecam ja z...

• Romans