Dom w środku lasu

Andrzej Kuchta horror 352 str.
MFM
horror
groza dom w środku lasu las dom polski pisarz polska książka polski autor

MFM
horror
groza dom w środku lasu las dom polski pisarz polska książka polski autor

Porównaj ceny i

Książkę czytało się bardzo dobrze, pochłonąłem ją niemal za jednym podejściem. Postacie są dobrze zbudowane, fabuła powoli się kreśli, lecz nie jest to zarzut. Byłem bardzo zaskoczony, że autor, o którym słyszę pierwszy raz pisze w tak dobry sposób i trzyma czytelnika przy kartach napisanej przez siebie książki. Horroru może nie ma zbyt wiele ale to też nie razi w...

Książka napisana w moim rodzimym mieście Międzychodzie, nie wiem czy autor także stąd pochodzi, jeśli tak to propsy z próby stworzenie u nas horroru, próby bo do doskonałości mu dość daleko, plusik za klimacik i dość dobrze zarysowanych bohaterów i mam nadzieje że pan Kuchta stworzy jeszcze jakiś o wiele lepszy horror.

Bardzo dobry pomysł i niewykorzystany potencjał, niestety. Liczyłam na mocny dreszczowiec, a dostałam słabe powieścidło, które trzymało jaki taki poziom do około połowy. Potem cała akcja leci na łeb na szyję prosto w objęcia absurdu.
Zero horroru, zero strachu. Żeby być tak do końca uczciwym, może raz czy dwa poczułam coś na kształt strachu, ale słabe to, oj słabe!
Co zatem...

Dość przeciętny horror. Właśnie ... horror? Grozy tu niewiele. Właściwie do połowy książki nie ma jej w ogóle. Styl autora dość średni. Da się to czytać ale pachnie z daleka debiutem. Potencjał był ale moim zdaniem nie został wykorzystany.

Czy polecam? Na pewno nie odradzam. Niech każdy wyrobi sobie swoją opinię.

Kicz, a nie horror. Nie wiem jakim cudem udało mi się dotrwać do końca tej bzdurki. Panie Kuchta, jedyne czego można się bać po przeczytaniu tej książki, to to że napisze pan kolejny taki niewypał.
Ps. Niech Pan nie czyta więcej S.Dardy, bo pański Dom w środku lasu to fatalna podróbka (chińszczyzna) jego Domu na Wyrębach.

Pewien architekt po dramatycznych przejściach chce diametralnie zmienić swoje życie. Spontanicznie kupuje pałac na odludziu, nie oglądając go nawet na żywo. Widzi go dopiero po zakupie i z całą pewnością żałuje. Budynek okazuje się ruiną. Nawet nie może w nim nocować, musi wynająć pokój u sąsiedniej gospodyni – Marzeny. W nocy słyszy różne stuki dochodzące z pałacu. Jako...

Po więcej recenzji zapraszam na: https://czytalaelzbieta.blogspot.com/

Horror? Thriller? Obyczajówka z tłem historycznym? Nie jestem pewna, gdy zaczynam czytać książkę. Mniej więcej po przeczytaniu 1/3 powieści okazuje się, że już wiem, z jakim gatunkiem mam do czynienia i na tym etapie też powieść zaczyna mi się podobać.

Główny temat to historia Marka, który przyjeżdża...

Bardzo wciągająca książka. Ciekawy temat przewodni.Dobry język i sens zdań pozwala na przyjemność czytania.
Jedynie gdy koło strony 95 przeczytałam pierwszy raz "chłopacy"zmroziło mnie. Kilkakrotnie później słowotwór ten pojawiał się i psuł mi odbiór.
Zakończenie mroczne i w sumie po takich przygodach spodziewane.

Polecam.

Nie skończyłam... książka której z chęcią się pozbede ponieważ działa mi na nerwy od samego patrzenia .Nie!

Niezbyt często sięgam po horrory. Tak w sumie to jedynymi horrorami w literaturze miałem do czynienia w przypadku Kinga. No i niesamowicie złych książek. Wówczas horrorem było ich czytanie. W każdym razie nie chodzi o to, że nie lubię tego gatunku. Zwyczajnie nie znam zbyt wielu dobrych autorów, zwłaszcza współczesnych, których dzieła mogłyby mnie przyciągnąć. O "Domu...

• 2018
  • Polskie