Trzy kluczowe cechy idealnego członka zespołu. Opowieść o przywództwie

Okładka książki Trzy kluczowe cechy idealnego członka zespołu. Opowieść o przywództwie Patrick Lencioni
Patrick Lencioni Wydawnictwo: Mtbiznes.pl biznes, finanse
biznes, finanse
Mtbiznes.pl
2017-02-17
2017-02-17

Książka omawia kwestię pracy zespołowej, a także to, jakie zachowania mają największe znaczenie. Moim zdaniem jest to instrukcja, która obrazuje dokładnie to, jak powinniśmy zachowywać się w określonych sytuacjach. W książce opisana jest historia procesu rekrutacyjnego prowadzonego w pewnej firmie.
W książce znaleźć można także pytania pomocne przy rekrutacji, opis cech, test, który pozwala sprawdzić, czy nasze zachowania są zgodne z teorią przedstawioną w książce. Sprawdziłem to na sobie. W 2018 roku przybliżyłem się do tej wizji. Polecam tę książkę, ponieważ jest to jedyna pozycja, w której znalazłem tak trafne i dokładne informacje.
Po więcej recenzji książek z cyklu #MateuszCzyta zapraszam na mój kanał na YouTube:

W książce znaleźć można także pytania pomocne przy rekrutacji, opis cech,...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Celem danej książki jest zoptymalizowanie pracy zespołowej. Kluczem tej optymalizacji są ludzie, którzy muszą pracować w harmonii jako pojedynczy organizm. Książka napisana jest w gatunku biznes-fikcja (jest to literatura związana z przedsiębiorczością, która może przynieść realne korzyści czytelnikom).
Przede wszystkim książka ta przeznaczona jest dla dyrektorów, liderów i menedżerów rekrutacji personelu. Idealny gracz zespołowy może zostać wykryty podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dzięki czemu lider będzie mógł szybko zbudować silny zespół, zredukować koszty, czas, rotację pracowników, intrygi w zespole itp.
Jeśli książka zostanie przeczytana przez osobę, która chce być cennym pracownikiem, to będzie on w stanie zdobyć cechy członka zespołowego i odnieść sukces. Dodatkowo, według mnie, jeśli wszyscy członkowie zespołu przeczytaliby tę książkę, produktywność będzie stale rosnąć.
Patrick Lencioni współpracuje z liderami i zespołami od ponad 20 lat. Przełożył on swoje doświadczenie w szkoleniu pracy zespołowej na daną książkę. Autor jest przekonany, że we współczesnym świecie osiągnięcie celu możliwe jest tylko w zespole. Ale do tego nie wystarczy po prostu połączyć się w grupy, które mają wspólny cel. Każdy, kto pracuje w zespole, musi mieć zestaw pewnych cech. Te właściwości można rozwijać, ale należy podjąć wysiłek.
We wstępie autor ujawnia podstawy swojej metodologii. W pięciu rozdziałach książki Lencioni opisuje sytuacje, w których potrzebny jest idealny gracz zespołowy, diagnozuje wady graczy zespołowych, ujawnia tajniki swojej techniki i dzieli etapy jej realizacji, określa parametry idealnego gracza zespołowego i idealnego zespołu.
Lider musi sformułować podstawowe wymagania dla gracza zespołowego. Jeśli pracownik nie ma pewnych cech, to będzie mieć negatywny wpływ to na pracę zespołu. Autor definiuje cechy, które czynią ludzi idealnymi graczami w zespole: skromność, energiczność i spryt.
Skromność jest główną cechą członka zespołowego. Taka osoba zwraca większą uwagę na wspólną sprawę niż dba o swój osobisty status. Gracz zespołu musi słuchać myśli kolegów, nawet jeśli jego osobista opinia jest inna. Taka osoba nie szuka uwagi, częściej chwali kolegów niż krytykuje. Jeśli koledzy w zespole nie są skromni, zespołowa praca nie jest możliwa.
Energiczność to dążenie do samorozwoju, nowych osiągnięć i brak strachu przed odpowiedzialnością. Gracz zespołu, który ma tę zaletę, nie potrzebuje motywacji oraz cały czas będzie osiągał wyższy poziom. Osoba, która nie dąży do postępu i rozwoju będzie przeszkadzała innym.
Spryt to umiejętność rozumienia ludzi i sytuacji. Sprytny współpracownik rozumie co dzieje się w zespole, potrafi słuchać i zadawać właściwe pytania, pracować wydajnie z kolegami.

Przede wszystkim książka ta przeznaczona jest dla dyrektorów, liderów i...

• Studia_coaching
  • CHCĘ MIEĆ
  • Rozwój osobisty
  • Wiedza
  • Poradniki, Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Trzy kluczowe cechy idealnego członka zespołu. Opowieść o przywództwie