Najtrudniejsze w tym co trudne. Prowadzenie biznesu gdy nie ma łatwych odpowiedzi

Ben Horowitz biznes, finanse 319 str.
The Hard Things About Hard Things: Building a Business When There Are No Easy Answers
Arkadiusz Romanek
Helion
biznes, finanse

Arkadiusz Romanek
Helion
biznes, finanse

Kup książkę

Fajna motywacyjna historia o biznesie w innym zupełnie świecie niż Polska.

"Ilekroć spotykam CEO, który odniósł sukces, pytam go, jak mu się to udało. Przeciętni szefowie mówią coś o swoim geniuszu strategicznym i intuicji biznesowej lub udzielają wyjaśnień, które w pewnym sensie zawsze stawiają ich na piedestale. Wielcy CEO wydają się niezwykle konsekwentni w swoich odpowiedziach. Wszyscy mówią: ”Nie poddawałem się”"

Ben Horowitz mówiąc...

Zacznę nietypowo, bo od narzekania. Taka dobra książka, a tak kiepsko wydana. Mała czcionka, jakby nie wystarczyło już to, że jest szeryfowa. Dość cienka, ale ciężka, pewnie przez rodzaj użytego papieru. I właściwie to tyle by było z minusów.

Najtrudniejsze w tym, co trudne (ang. The Hard Thing About Hard Things) napisana przez Bena Horowitza, to poradnik biznesowy, ale...

Mimo zaczynania każdego rozdziału w dość podobny sposób - od motywujących rapsów, nie żałując sobie Nworda, to książka po chwili zaczyna nabierać kształtów poradnika do zarządzania ludźmi w trudnych sytuacjach. Autor stara sie ująć każdą rade w kilku prostych krokach co ułatwia przyswojenie wiedzy, do tego popiera wszystko przykładem

Ben Horowitz przedstawia cienie prowadzenia własnej działalności lub bycia CEO. Cały brud jaki inne poradniki przed nami skrywają znajdziemy tutaj. Często w formie tak bezpośredniej, że aż wulgarnej. Ilość trudnych decyzji i związanego z nimi stresu jakie wiążą się z zarządzaniem ludźmi nie są zbyt fotogeniczne, jednak autor potrafi ubrać je w styl który wabi i pozwala...

• Biznes
  • Do kupienia