Panzertaktik: Taktyka niemieckich wojsk pancernych

Okładka książki Panzertaktik: Taktyka niemieckich wojsk pancernych Wolfgang Schneider
Okładka książki Panzertaktik: Taktyka niemieckich wojsk pancernych
Wolfgang Schneider Wydawnictwo: Napoleon V militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Napoleon V
2015-01-01
2015-01-01

książka po prostu super dla zainteresowanych tą tematyką. niezwykle ciekawa, dużo pięknych zdjęć. wybitna w swojej klasie.

Daję dziesiątkę.
Autor w przystępny sposób ukazuje "Panzerwaffe" od kuchni.

Na kartach niniejszej książki znajdziemy mnóstwo praktycznych informacji, począwszy od sposobów maskowania wozu w terenie, a skończywszy na metodach użycia wsparcia artyleryjskiego w konkretnych sytuacjach pola walki. Całość napisano językiem dosyć formalnym, ale przy tym nie męczącym przy dłuższym obcowaniu.

To co cechuję publikację to ogromna ilość fotografii opatrzonych stosownymi komentarzami. Śmiem twierdzić, iż 2/3 zawartości to właśnie zdjęcia. Od razu zaznaczam, że nie jest to bynajmniej wada, gdyż w ten sposób udało się na konkretnych przykładach zobrazować czytelnikowi opisywane zagadnienia.

Daję dziesiątkę.
Autor w przystępny sposób ukazuje "Panzerwaffe" od kuchni.

"Achtung – Panzer!"
Znakomita publikacja speca od niemieckiej broni pancernej. Pozwala zrozumieć na jakich zasadach funkcjonowała Panzerwaffe w latach swej świetności. Mamy w niej omówiony niemal każdy aspekt dotyczący czołgu. Od działań ofensywnych począwszy, na szkoleniu skończywszy. Wszystko oparte na własnym doświadczeniu i wiedzy autora oraz na oryginalnych podręcznikach Wehrmachtu.
Książka nie omawia konkretnych bitew, chociaż są one przedstawione w materiale ilustracyjnym, ale opiera się na omówieniu teorii.
Materiał ilustracyjny jest przebogaty. Każde ze zdjęć starannie dobrane obrazuje konkretną kwestie. Niekiedy mamy fotokopie stron podręczników.
Wydanie rewelacyjne. Format A4, kredowy papier i twarda lakierowana oprawa składają się na piękno tej publikacji.
Wady- niektóre sformułowania tłumacza. Konkretnie słowo "spieszeni". Tłumacz chciał w ten sposób wyróżnić jednostki zmotoryzowane poruszające się na nogach. Brzmi to komicznie, szczególnie w zestawieniu "spieszeni piechurzy". Nie lepiej było zostawić "piechurzy"?
Książka obowiązkowa dla każdego wielbiciela stalowych potworów. Podstawa w zrozumieniu niemieckiej taktyki wojsk pancernych.

"Achtung – Panzer!"

Najlepsza książka o taktyce niemieckich wojsk pancernych. Pozycja obowiązkowa.

Najlepsza książka o taktyce niemieckich wojsk pancernych. Pozycja obowiązkowa.

• II Wojna Światowa
  • II wojna światowa