Okładka książki Gra o miłość Nora Roberts
HarperCollins Polska
2016-12-19
2016-12-19
Bogusław Stawski

Fajna, krótka książka składająca się z dwóch różnych opowiadań. Każde z nich miło się kończy. Niestety, kończy się wyjątkowo szybko.

Twórczość Nory Roberts przeszła długą drogę. Autorka zaczynała od krótkich romansów takich jak ten właśnie. "Gra o miłość" to krótka historia i nie ma tu miejsca na porządne rozwinięcie wątków. Relacja bohaterów rozwija się dość szybko, przez co wydaje się trochę płytka i naiwna. Nora Roberts jednak jak zwykle dała swoim czytelniczkom fajną bohaterkę: pracowitą, odpowiedzialną i pełną życia dziewczynę, z którą od razu chciałoby się zaprzyjaźnić.

„Gra o miłość”

Ariel Kirkwood jest „gwiazdką” popołudniowego serialu.
Na jednym z bankietów poznaje słynnego scenarzystę Bootha DeWitta. Spontaniczna, szczera i prostolinijna dziewczyna, szybko zdobywa jego sympatię. Postanawia zgłosić się też na casting do roli w jego nowym filmie.. Booth jednak szczerze wątpi by pasowała do roli wyniosłej, zimnej, profesjonalnej i niezwykle pociągającej kobiety, której pierwowzorem jest jego była żona. Ariel na przesłuchaniach wypada jednak świetnie i dostaje angaż.
W czasie pracy DeWitt zaczyna dostrzegać podobieństwo fizyczne między dwoma kobietami. Czy to tak bardzo przyciąga go do młodej aktorki?
Charakterami na szczęście obie panie się różnią. Ciepło Ariel sprawia, że mężczyzna zakochuje się w niej.
Do akcji wkracza jednak jego była żona Liz- znana, piękna gwiazda filmowa. Zazdrosna kobieta próbuje oczernić Ariel.
Gdy Booth decyduje się na związek panną Kirkwood, jeden z brukowców odkrywa jej tajemnicę. Wydaje się, że miłość scenarzysty nie jest jedynym uczuciem, o które walczy Ariel, a on sam nie jest jedynym ważnym mężczyzną w jej życiu. Jakie tajemnice skrywa jego wybranka?
Książkę czyta się miło i szybko, jak niemal wszystkie autorstwa pani Roberts.

„Gra o miłość”

Ariel Kirkwood jest „gwiazdką” popołudniowego serialu.

Jovilette, dla znajomych Jo, praktycznie „urodziła się” w cyrku. Jest on jej światem , a tresura lwów wielką namiętnością.
Gdy dziewczyna dowiaduje się, że cyrk ma nowego właściciela, delikatnie mówiąc, nie jest tym zachwycona. Sytuację pogarsza fakt, że owym właścicielem ma być syn Franka, artysty który zastępował jej przez wiele lat, przedwcześnie zmarłego ojca.
Keane ma jak dla niej same minusy-nigdy nie odwiedził swojego ojca, nie interesuje się sztuką cyrkową, jest cynicznym prawnikiem.
Gdy dziewczyna poznaje tajemniczego mężczyznę, jest nim od razu zauroczona. Niestety, szybko okazuje się, że to jest właśnie syn Franka. Choć Jo bardzo się stara, zauroczenie nie chce minąć. Młody prawnik traktuje ją jednak dość chłodno.
Pewnego dnia, cyrk odwiedza matka Keane’a. Po rozmowie z Rachael, Jo zaczyna rozumieć, że musi walczyć o swoje szczęście.
Nowy właściciel cyrku daje jej nieoczekiwany prezent. Co to takiego?
Czy Jovilette będzie w stanie wybrać pomiędzy sztuką, a miłością do mężczyzny? Jaki będzie jej wybór?
Książka ma zaledwie 160 stron, to też przeczytałam ją w jeden dzień.
Polecam na weekend, dla relaksu.

Bardzo fajna książka jeśli chcesz emocje przeżywać z bohaterami to ta książka się do tego nadaje :) Ja przeczytałam w ciągu 8 godzin :) Polecam osobą romantycznym i nie tylko :)

Osobiście nie za bardzo mi się spodobała.
Owszem,dokończyłam ją, ale tylko z tego powodu, że nie lubię czegoś zostawiać gdy to zaczęłam. Książka ma tak jakby dwie historie podzielone na dwie części. Muszę się przyznać,że tej drugiej już nie przeczytałam.

Osobiście nie za bardzo mi się spodobała.

Pełna humoru zawziętości oraz miłości kolejna opowieść Nory Roberts. Pomimo, że treserka lwów jest od urodzenia mieszkanką i częścią cyrku po poznaniu nowego właściciela cyrku w rezultacie zmienia swoje życie.

Kolejna książka Nory Roberts przeczytana i jak zawsze romans wyszedł jej rewelacyjnie. Uparty zraniony po poprzednim nieudanym małżeństwie Booth nie potrafi zakochać się ponownie bo w zasadzie izoluje się, ale przebojowa Ariel jest odbiciem lustrzanym jego poprzedniej żony i zawładnie jego sercem.

Typowe romanse Nory Roberts. Literatura kobieca, wątku kryminalnego tu nie ma.

Gra o miłość
Znany i ceniony scenarzysta po nieudanym małżeństwie, wykorzystany i upokorzony mierzy wszystkie kobiety jedną miarą. Przyjmując to za formę terapii pisze scenariusz oparty na własnych doświadczeniach. Zamknięty w swej skorupce pozostaje do czasu, aż na castingu do najnowszej produkcji nie pojawi się gwiazda opery mydlanej. Kobieta z pozoru tak podobna do jego byłej żony okazuje się jej absolutnym przeciwieństwem. Nasz bohater jednak obawia się, że to tylko doskonałe aktorstwo...

Spadek
Urodzona w trasie objazdowego cyrku treserka lwów Jovilette nie zna innego życia. Szczęśliwa tu gdzie jest, dumna z tego co robi dowiaduje się, że po śmierci właściciela cyrk ma przejęć jego syn, prawnik z Chicago. Jo niemal wychowana przez poprzedniego właściciela, przez pryzmat miłości do niego pozostaje uprzedzona zarówno do nowego szefa jak i jego matki. Los jednak płata obojgu figla. On stateczny mecenas, zamożny, z głębokimi korzeniami ona wiecznie w drodze. Czy miłość okaże się na tyle silna by ktoś zrezygnował z dotychczasowego życia i marzeń?

Typowe romanse Nory Roberts. Literatura kobieca, wątku kryminalnego tu nie ma.

Gra o miłość

Pierwsza książka Nory Roberts jaką przeczytałam.
Napisana lekko i łatwo, ale muszę przyznać, że obie historie są lekko naiwne (nawet jak na romansidło).
Zdecydowanie nie mój typ romansów. ;)
Jedyny plus taki, że w jednej książce zawarte są dwa krótkie opowiadania i dzięki temu fabuła nie jest rozciągnięta i akcja toczy się szybko.
O ile jeszcze pierwszą opowieść przeczytałam szybko tak drugą mocno męczyłam i zakończenie rozczarowało.

Pierwsza książka Nory Roberts jaką przeczytałam.
Zdecydowanie nie mój typ romansów. ;)
O ile jeszcze pierwszą opowieść...

• Nora Roberts
  • Romans
  • Nora Roberts - przeczytane
  • Nora Roberts

Dodaj cytat z książki Gra o miłość