Frozen Charlotte

literatura młodzieżowa
Little Tiger Press Group
2015-01-05
2015-01-05
Straszne historie horrory dla młodzieży historie niesamowite dla dzieci

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Jedna z moich ulubionych pozycji książkowych. Uwielbiam do niej wracać,gdyż nie jest to banalna książka. Daje dosyć dużo do myślenia,sprawia,że czytelnik nie może odłożyć książki,ponieważ jest aż tak wciągnięty w fabułę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Horrorowata książka dla starszej młodzieży. Nawet moje stare ciało przeszedł niejednokrotnie dreszcz. Nie wiem tylko czemu " Zabójcza zabawa" A. Bella to ta sama historia. nacięłam się i kupiłam obie książki licząc na dwie odrębne historie. NIE NATNIJCIE SIĘ WY.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa pozycja na młodzieżowym rynku wydawniczym: połączenie horroru, kryminału i wątku obyczajowego. Aczkolwiek, co jest również zaznaczone na okładce, pozycja nie jest skierowana do młodszych czytelników - moim zdaniem 16+, ze względu na: agresja i przemoc fizyczna wobec ludzi i zwierząt, przemoc psychiczna, duchy, nawiedzenie (w tym nawiedzone / demoniczne przedmioty). Interesujące wykorzystanie pieśni ludowej oraz nie do końca przewidywalna fabuła podniosły moją wstępną ocenę - niestety książka jest niedopracowana (zwłaszcza początek i zakończenie).

2071

Świetny klimat soft grozy, idealny materiał na ekranizację, czyli bardzo obrazowa powieść.
Nawiedzone laleczki. Nie jedna. Całe stado dreszczowych laleczek, z przeklętej serii Zamarznięta Charlotte.
I tak to właśnie wszystko się zaczyna - przeklęta kolekcja lalek, samotny dom na wyspie, dziwna rodzina prosto z filmu o Adamsach i dziewczyna, która poszukuje ducha.

Czy uda jej się znaleźć odpowiedzi na swoje pytania?
Czy duchy istnieją naprawdę?
Czy nawiedzone lalki są przyczyną opętania, czy to tylko mit, wygodna, aczkolwiek nieprawdopodobna wymówka, za którą ukrywają się prawdziwe chore namiętności i psychopatyczne umysły?

Czy uda...

Świetna historia!
Raczej nie sięgam po książki o duchach, ale ta mnie zainteresowała od samego początku. Był dreszczyk grozy, ciągła akcja i napięcie.

Polecam!
Szybko się czyta.

Świetna historia!

Polecam!
Szybko się czyta.

Wciągająca i przerażająca.

Wciągająca i przerażająca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka trzymająca w napięciu od początku do końca. Dwoje nastolatków, Sophie i Jay bawi się ściągniętą na telefon aplikacją z planszą Ouija. Wywołują ducha siedmioletniej kuzynki głównej bohaterki, która zginęła w tajemniczych okolicznościach parę lat wcześniej. To, co początkowo miało być zabawą, wkrótce zmienia się w koszmar. Jay tego samego dnia ginie w wypadku, a Sophie wyjeżdża do rodziny zmarłej kuzynki. W ich domu, który kiedyś był szkołą dla dziewczyn (zamkniętej z powodu serii dziwnych wypadków) nadal dzieją się niepokojące rzeczy.... Zamarznięta Charlotte to naprawdę świetny horror dla młodzieży. Z jednej strony oparty na realnym zagrożeniu, z drugiej dużo w nim elementów nadprzyrodzonych.I mimo, że nie przepadam za horrorami, a zwłaszcza tymi dla młodzieży, to książkę wciągnęłam momentalnie :)

Wszystko zaczęło się od aplikacji ściągniętej przez przyjaciela Sophie- Jaya. Ouija. Przyjaciele nie zdają sobie sprawy z konsekwencji zabawy tą aplikacją, szybko okazuje się, że przez nią dochodzi do tragedii. Dziewczyna wyrusza na wyspę Skye do rodziny, która mieszka w domu, w którym była kiedyś szkoła. Poznaje tam swoich kuzynów- Camerona, Lilas i idealną Piper. W pokoju zmarłej parę lat wcześniej Rebeki znajduje lalki z serii- Zamarznięta Charlotte. Nie wszystko jest takie jakie się wydaje. Nie wszyscy są idealni...

----
Ta książka trzymała mnie w napięciu do ostatniej strony. Pokazuje, że ideał to tak naprawdę złudzenie.

• Horror
  • Biblioteka