Spytała żaba: Czy mam poślubić słonia?

Okładka książki Spytała żaba: Czy mam poślubić słonia? Patrick Addai
Okładka książki Spytała żaba: Czy mam poślubić słonia?
Patrick Addai Wydawnictwo: BJ Service bajki
2016-05-01
36 min.
Jacek Bartos
bajka dla dzieci Spytała żaba: Czy mam poślubić słonia? Patrick Addai

Tak o książce napisała moja córka.
Patrycja [8 lat]:
"Spytała żaba: czy mam poślubić słonia?" to pełna śmiechu historia o zakochanej w słonicy żabie o imieniu Żabcio. Mały kawaler próbuje przekonać ojca swojej ukochanej, by ten zgodził się oddać mu swoją córkę za żonę. Kiedy jednak słoń nie ma ochoty zostać teściem żaby, Żabcio postanowił poszukać pomocy u czarownika. Kiedy tam dotarł, okazało się że jego walka o miłość znacznie się wydłuży…
Opowieść idealna jest dla odbiorców w wieku 3-5 lat. Oczywiście podoba się też starszym dzieciom. Książka nie tylko jest zabawna, uczy też że zawsze należy walczyć o swoje, oraz zrobić wszystko, by marzenia się spełniły. Po przeczytaniu tej książki dzieci powinny zrozumieć, jak ważne są dla swoich opiekunów.
Historia bardzo mi się podobała, czasem na mojej twarzy był uśmiech, czasami łezka wzruszenia.

*****
Jest to opowieść, którą zrozumieją dzieci w wieku przedszkolnym a to czego nie wyjaśni im tekst, uzupełnią przepiękne ilustracje. Historia jest bardzo łatwa w odbiorze, a poprzez bohaterów zwierzęcych autor pokazał jakimi priorytetami kierujemy się w życiu. Co jest ważne, komu i w jakiej sytuacji pomożemy, kiedy trzeba użyć podstępu czy szantażu, by osiągnąć cel. Elementem magicznym jest postać czarownika, który jednak nie używa magii a dobrych rad.

Duża czcionka i niewielka ilość tekstu na stronie sprawiają, że po książeczkę chętnie sięgną kilkulatki, które rozpoczęły już przygodę z samodzielnym czytaniem. Wartościowa, oryginalna, naprawdę warta uwagi. Polecam!

Tak o książce napisała moja córka.
Patrycja [8 lat]:

Ciekawa, niebanalna historia dająca możliwość zajrzenia do świata zupełnie innego od tego znanego nam na co dzień, a do tego piękne ilustracje.

Szczególnie polecam na żywo w wykonaniu autora niezwykle barwny człowiek, umiejące w niesamowity sposób przełamać bariery kulturowe/językowe i nawiązać kontakt z dzieciakami. Gorąco polecam samą książkę, ale również spotkania z autorem!

Relacja z jednego z nich na http://www.pogromcynudy.com/dzien-matki-w-rytmie-tam-tam/

• 1aa) Książki do kupienia
  • +2018
  • Dla szkrabów
  • 2019 (przeczytane)
  • Od wydawcy / księgarni / autora 2019

Dodaj cytat z książki Spytała żaba: Czy mam poślubić słonia?