Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu

Okładka książki Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu Piotr Glas, Tomasz P. Terlikowski
Okładka książki Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu
Piotr GlasTomasz P. Terlikowski Wydawnictwo: Esprit religia
religia
Esprit
2018-02-23
2018-02-23

Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...
Okładka książki Kościół ma być przezroczysty Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Tomasz P. Terlikowski
Kościół ma być... Tadeusz Isakowicz-Z...
Okładka książki Uleczyć Boga w sobie. Z psychiatrą o duchowości Krzysztof Krajewski-Siuda, Tomasz P. Terlikowski
Uleczyć Boga w... Krzysztof Krajewski...

Polecam, aby przeczytać tą książkę. Ksiądz Piotr opisuje rzeczywistość taka, jaką jest. Jest szczery w swoich wypowiedziach. I właśnie dlatego lubie czytać jego książki.

warto polecam

warto polecam

Kolejna książka ks. Piotra, która w sposób przejrzysty i prosty ukazuje nam rzeczywistość duchową.

Ksiądz Glas to klasa sama w sobie. Z ogromną ciekawością sięgnęłam po tę książkę - bardzo dużo mądrych przemyśleń. Najbardziej jednak zapamiętałam fragment o hinduskiej rodzinie, o tym jak silną jest wiara wśród katolickich hindusów. Godne podziwu. Książkę polecam nie tylko katolikom.

Książka przeraża, zmusza do zastanowienia się nad sobą i swoim postępowaniem. Z drugiej jednak strony daje co prawda nadzieję, ale jakoś czuję się po tym wszystkim niezwykle przygnębiony.

Ta książka to porządny rachunek sumienia. Polecam z całego serca.

Ta książka to porządny rachunek sumienia. Polecam z całego serca.

Daję 8 nie ze względu na przekaz.
Najlepszy wg mnie jest rozdział ostatni o przykazaniu "nie pożądaj...". Mówi nam m.in. byśmy nie pożądali pieniędzy, bycia kimś, darów uzdrawiania czy przepowiadania przyszłości, tylko byli cisi i pokorni.
"Jezu cichy i pokornego serca uczyń serca nasze wg serca twego." Mówimy tak czasem, ale czy chcemy tacy być? A ostatni rozdział właśnie o tym traktuje i to mi się w nim tak spodobało.

Daję 8 nie ze względu na przekaz.

Wspaniała książka dająca nadzieję!To istny "podręcznik walki duchowej".
Polecam Wam książkę bardzo serdecznie.

Wspaniała książka dająca nadzieję!To istny "podręcznik walki duchowej".
Polecam Wam książkę bardzo serdecznie.

Bardzo dobra książka nie tylko w czasie Wielkiego Postu. Ksiądz Piotr Glas jest byłym egzorcystą. W idealny sposób opowiada nam o 10 Przykazaniach. Możemy dowiedzieć się jak często je łamiemy, nie będąc tego świadomi. Szatan niestety zaciera ręce. Ks. Piotr również podaje przykłady opętań ze swojej pracy. Opętana osoba musi chcieć się pozbyć niechcianego lokatora – w innym przypadku demony wrócą – często ze zdwojoną siłą.
Tak mało ludzi w dzisiejszych czasach wierzy w istnienie szatana, a to bardzo duży błąd. Coraz mniej ludzi chodzi do kościoła, twierdząc, że Bóg jest wszędzie. Pamiętajcie do kościoła nie chodzimy dla księży tylko właśnie dla Boga. Diabeł wmawia nam, że to nie jest potrzebne – lepiej iść do sklepu.
To co aktualnie dzieje się na świecie to też jest sprawka złego. To on podpowiada dzisiejszemu wrogowi numer 1, żeby wysyłał swoje wojska na Ukrainę i mordował ludzi.
Jednak musicie pamiętać, że szatan już przegrał swoje życie. Teraz poluje na ludzkie dusze, żeby jak najwięcej zagarnąć dla siebie. Zastanawialiście się, dlaczego demony w czasie egzorcyzmów błagają żeby ich nie wysyłać do piekła? W książce „Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu” znajdziecie na to odpowiedź.
W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest modlitwa i post. Ilu z nas to robi? Z reguły modlimy się tylko jak dzieją się straszne wydarzenia w naszym życiu. O poście dużo ludzi niestety nie pamięta.
Ksiądz Piotr bardzo odważnie mówi. Nie boi się, że prawda wielu ludzi zaboli lub nawet zdenerwuje. Będąc wojownikiem Boga i Matki Bożej wie, że walka jest zacięta i będzie trwała, aż do końca świata. Każdy z nas ma szansę na nawrócenie.
Czy wy w swoim życiu postępujecie zgodnie z Dekalogiem? Czy intensywnie łamiecie 10 Przykazań?
Czy wiecie, jak należy postąpić w przypadku ich złamania? Czym prędzej pójść do Spowiedzi Świętej, a w przypadku braku takiej możliwości wzbudzić w sobie głęboki żal za to i przepraszać Boga w modlitwie. Można w tej intencji ofiarować post, np. o chlebie i wodzie. Wszystko to po to, żeby szatan nie miał dostępu do naszej duszy.
Tutaj trzeba opowiedzieć się po jednej ze stron.
- Idziecie w kierunku Boga – to bardzo wąska i bolesna droga, która na końcu przyniesie szczęście.
- Idziecie w kierunku szatana – bardzo szeroka i wygodna droga, na której końcu znajdziecie płacz i zgrzytanie zębów.
Którą drogę wybieracie?
Ta książka – a właściwie ten wywiad przeprowadzony przez pana Tomasza P. Terlikowsiego z ks. Glasem powinna się znaleźć w każdym katolickim domu. Ona ułatwi nam życie zgodne z Dekalogiem danym nam od samego Boga.
Bardzo mocno polecam „Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu.”.
Ks. Piotr Glas to bardzo dobry kapłan. Całą duszą oddany jest służbie Bogu. Z całego serca kochający Maryję.

• Religia
  • Religijne