Usłyszeć ciepło słońca

Okładka książki Usłyszeć ciepło słońca Yuki Fumino
Okładka książki Usłyszeć ciepło słońca
Yuki Fumino Wydawnictwo: Dango Cykl: Usłyszeć ciepło słońca (tom 1) Seria: Kolekcja Kushi Dango komiksy
komiksy
Usłyszeć ciepło słońca (tom 1)
Kolekcja Kushi Dango
ひだまりが聴こえる (Hidamari ga Kikoeru)
Dango
2016-08-25
2016-08-25
Katarzyna Nishioka
manga shounen-ai boys love dramat okruchy życia

Okładka książki DRRR!! #1 (novel) Ryohgo Narita, Suzuhito Yasuda
DRRR!! #1 (novel) Ryohgo Narita, Suzu...
Okładka książki Love Stage!! #3 Eiki Eiki, Taishi Zaou
Love Stage!! #3 Eiki Eiki, Taishi Z...

Jedna z moich ulubionych mang, polecam serdecznie wszystkim, którzy nie liczą tylko na seks w książce, bo tutaj raczej takowy ciężko znaleźć. Historia jest mądrze poprowadzona, realistyczna, a czasami bardzo urocza, pokazuje jakimi problemami są niedosłuch i głuchość oraz uczy jak osoby muszą sobie z tymi niezdolnościami radzić. Można przez nią w jakimś stopniu zrozumieć uczucia ludzi, którzy nie słyszą lub niedosłyszą. Cudowne

Skuszona przez liczne pozytywne opinie, w reszcie i ja sięgnęłam po ten tytuł i jakie jest moje zaskoczenie tym tytułem. Niestety jestem negatywnie zaskoczona, ten tytuł nie ma w sobie nic wyjątkowego ani dobre. Jedynie co to porusza dość ważny temat osób niedosłyszących i niesłyszących.
Bardzo specyficzny tytuł. Mało ma on w sobie boyslove, zdecydowanie częściej poruszane są tematy o niedosłyszących i jak się czują. Kreska jest taka se, ma swoje dobre momenty, jednak czasami jest dosyć brzydka. Nie do końca rozumiem zachowanie bohaterów w niektórych sytuacjach.

Bardzo dobra historia, na razie nie jest jakoś wciągająca, ale przyjemnie się czyta

Piękna historia studenta z niedosłuchem próbującym odnaleźć własne miejsce na świecie. Bardzo ciepła historia z ważnymi wartościami. A bohaterów po prostu uwielbiam. Bardzo polecam i cieszę się, że to dopiero pierwszy tom..
Polecam od lat 11

Polecam od lat 11

Kohei w pewnym momencie mówi do Taichiego, że jego głos pomimo wszystkiego zawsze słyszy wyraźnie.

Tak na siłę jest to Bl. Sama autorka dodała tu wątek boys love tylko dlatego, że ukazywało się to w magazynie o tej tematyce. Jak dla mnie jest to niepotrzebnie zwęziło to tylko grupę odbiorców. ;/
Miałam już dawno temu to kupić, ale miałam pecha, bo jak chciałam zamawiać to akurat manga nie była dostępna. :(

Niezwykle piękna historia, bardzo ciepła i krzepiąca. Porusza unikatowy temat - nie będę ukrywała, że dość bliski mojemu sercu ze względu na kierunek studiów. Dużym plusem jest to, że choć jest to BL, nie jest tak przesadzone jak niektóre mangi tego gatunku. Choć czego się spodziewać po przeczytaniu notatki autorki, która w gruncie rzeczy niekoniecznie planowała tego typu mangę. Bohaterów naprawdę da się lubić, budzą sympatię i są bardzo sympatycznie stworzeni. Ponadto ma naprawdę piękną kreskę.

2086

...a jednak zaskakujące zakończenie. ;-)

...a jednak zaskakujące zakończenie. ;-)

1931

Niby "Boys love", ale bardzo delikatne, ogólnie miła historyjka. Zobaczymy co będzie w drugim tomie.
Co do wydania, super, praktycznie nie czuć że to manga, miękka oprawa jak w zwykłej książce i praktyczne zakładki, bajka, nowe wydawnictwo a wie co robi lepiej od "starych wyjadaczy" na rynku.

Wzruszająca opowieść jakie jest życie z wadą słuchu. Polecam nie tylko fanom mang BL. Czyta się dość szybko. Fabuła nie zakręca ale nie jest też zbyt oczywista. Pełna humoru.

• Manga
  • Mangi
  • LGBT

Dodaj cytat z książki Usłyszeć ciepło słońca