Opowiadania. Pisma zebrane

1981-01-01
Żeromski opowiadania

więcej Więcej

7,5/10

Ciekawe zebrane opowiadania, na istotne życiowe dylematy. Warto przeczytac.

Najsmutniej jest przekonać się, że, bez kilku wyjątków, wszystkie opowiadania Żeromskiego kończą się gorzkim podsumowaniem nie tyle świata, co ludzi ― jakby autor chciał przekonać nas, że to podłość człowieka jest dominantą całego zła na świecie; jakby więc mówił nam to, co doskonale wiemy, ale swoistym, impresjonistyczno-ironicznym głosem myśli, które tak bardzo wierzyć w...

• Literatura polska
  • Lektury