Witamina N

Okładka książki Witamina N
Richard Louv Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Mamania
2016-01-01
2016-01-01
zespół deficytu natury ostatnie dziecko lasu

Książka podpowiedziała mi wiele pomysłów na aktywność na łonie natury z dziećmi. Jak nie wiadomo co robić, by znaleźć angażujące zadanie dla dziecka, to już wiadomo ;) Zawsze znajdę w niej ciekawe pomysły na zabawę, nawet kiedy moja głowa nie wymyśli już nic a nic nowego kreatywnego. Myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać, że przyroda wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzieciaki po dniu pełnym przygód szybciej zasną, wzmocnią odporność w jesienną pluchę... same plusy...

Niektórym z was publikacje takie jak ta mogą wydać się śmieszne i niepotrzebne (naprawdę trzeba ludzi przekonywać, że kontakt z naturą jest ważny?), ja jednak uważam, że są wręcz niezbędne. Zwłaszcza we współczesnym, zabieganym świecie. Potrzebne dorosłym, którzy zatracili kontakt z przyrodą, kiedyś tak dla nich przyjemny i naturalny. Potrzebne dzieciom, które większość czasu spędzają zamknięte w czterech ścianach szkół i domów, a przyrodę oglądają ułożoną z pikseli na ekranach laptopów i tabletów. I przydatne dla miłośników natury, spędzających na świeżym powietrzu dużo czasu – dobrych pomysłów na zabawy i eksperymenty przyrodnicze nigdy za wiele! Ta książka to kopalnia pomysłów dla osób w każdym wieku, z różnymi możliwościami fizycznymi, psychicznymi, czasowymi, finansowymi i mieszkaniowymi. Polecam!

Obszerna recenzja książki na moim blogu: http://www.kulinarnaczytelnia.pl/2017/07/suplementacja-natury-louv.html

Niejedną książkę o edukacji przyrodniczej przeczytałam, niejedną stronę internetową czy artykuł o tym traktujący znam jak własną kieszeń. A jednak... tą książkę oceniam jako inspirującą w każdym calu. Pełna pomysłów do zrealizowania zarówno w szkole, instytucji ekologicznej, jak i w przydomowej kałuży. Polecam zwłaszcza rodzicom!

Dodaj cytat z książki Witamina N