ROZWIŃ ZWIŃ

Okładka książki Kiedy wzywa nas dzicz. Jak więź ze zwierzętami może zmienić nasze – i ocalić ich – życie
Richard Louv Wydawnictwo: Mamania flora i fauna
flora i fauna
Our Wild Calling: How Connecting with Animals Can Transform Our Lives — and Save Theirs
Mamania
2020-06-03
2020-06-03
Anna Rogozińska
wychowanie dziecko natura zwierzęta zdrowie

więcej Więcej

W tej książce znajdziecie obszerne omówienie relacji człowieka z naturą, w szczególności o roli zwierząt w tej relacji.
Rozmyślania o zmianach zachodzących w przyrodzie, wpływie człowieka na tę przyrodę poparte są wieloma danymi z badań naukowców z różnych stron świata. I te konkretne fakty dają do myślenia.

“Kiedy wzywa nas dzicz” to książka, która ma bardzo ważną misję szerzenia świadomości dotyczącej relacji pomiędzy człowiekiem a przyrodą. Ma ona szansę wykonać bardzo dobrą “robotę” wśród tych, którzy już są zainteresowani tematem i chcieliby wiedzieć więcej.

Nasilona cyfryzacja powoduje zamknięcie ludzi w domu lub w pracy, a tym samym sukcesywne odgradzanie się od...

Książka która sprawia iż jedyne czego pragnę to iść i zatopić się w ciszy lasu. Autor przedstawia nam liczne historie osób które doświadczyły zmieniającego życie spotkania ze zwierzętami. Jego rozmyślania dodatkowo poparte wypowiedziami naukowców obrazują jak ważny jest kontakt człowieka z naturą. Książka niezwykle ciekawa, poruszająca aktualny problem dotyczący większości...

Wyobrażacie sobie życie bez zwierząt?
Mam wrażenie, że w moim przypadku jest to nierealne. W domu mam dwa psy i chomika a z pobliskiego lasu odwiedzają nas sarny, dziki, zające i wiewiórki...a ostatnio nawet małe jenoty. Co rano budzi nas śpiew ptaków. Uwielbiam je obserwować, cieszę się, gdy odwiedzają nas nowe gatunki. Wyjątek stanowią pająki...ale to już inny...

• Zwierzęta
  • Chcę w prezencie
  • Dziecko
  • Chcę posiadać
  • O zwierzętach
  • Natura/ zwierzęta

Richard Louv Kiedy wzywa nas dzicz. Jak więź ze zwierzętami może zmienić nasze – i ocalić ich – życie Zobacz więcej