Aladyn

Okładka książki Aladyn
Walt Disney Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Moja bajeczka [Egmont Polska Sp. z o.o.] literatura dziecięca
16 str. 16 min.
2012-05-21
16 min.
Małgorzata Fabianowska

więcej Więcej

Książki pisane na kanwie animacji Disneya zazwyczaj są bardzo skrótowe i komuś, kto nie oglądał pierwowzoru, trudno się w nich odnaleźć. Aladyn taki nie jest. Wszystko jest logiczne, następuje po sobie, no coś pięknego. Aż mam ochotę obejrzeć kreskówkę.

Pomimo, że Disney jest powierzchowny, a jego bajki są przesłodzone, oraz bazują na utartych schematach, to mają czar i dzieci je lubią. Historia Aladyna (Aladdin) jest ciekawą opowieścią, którą nie pozbawiono morału. Aladyn uwolnił Dżina i poślubił księżniczkę, a zło zostało pokonane i chciwość zamknięto w lampie. Ilustracje Disneya każdy ma w głowie, raczej się to nie...

W dzieciństwie Aladyn budził mój podziw. Uwielbiałam jego zapał. Która z dziewczynek nie marzyła być Dżasminą? W wyobraźni zamieniałam się w nią wiele razy.

Apel do rodziców! Koniecznie czytajcie dziecku tego typu książki! To kształtuje ich charakter. Natomiast sam Aladyn jest wzorem godnym do naśladowania.

Historia bardzo dobra, jak większość disneyowych tworów z tamtego okresu, przeglądana i czytana wiele razy.

Ta historia ma wszystko to, co powinna, by można było uznać ją za pouczającą. Walka między dobrem a złem, gdzie oczywiście wygrywa dobro, ukazanie, że ludzka chciwość zawsze przegrywa, a uczciwość i miłość zwyciężają. No i magia Bliskiego Wschodu :)

Piękna bajka o aladynie. Najpierw jest bardzo biedny a potem bogaty. Bajka pełna przygód oraz ciekawych zwrotów akcji. Polecam wszystkim tą książkę.

W dzieciństwie bardzo lubiłam czytac książeczki Disneya ;)
Podobały mi się i znam je na pamięc ;)
Polecam...!

- No,ty jesteś całkiem nieoszlifowany, Gazimie - powiedział Dżafar ze złośliwym uśmiechem i wepchnął małego złodzieja do paszczy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zaprowadził dziewczynę do swojej sekretnej kryjówki na dachu, wysoko nad ulicami miasta. - Tutaj będziemy bezpieczni - oznajmił i zapytał:Kim jesteś? Uciekłam z domu - odparła Dżasmina. - Ojciec chciał mnie zmusić do małżeństwa. Rozmawiali daje i wkrótce Aladyn zakochał się w pięknej dziewczynie.

• Dzieciństwo
  • Książki z dzieciństwa