Debiutantki z Park Avenue

2007-01-01
2007-01-01
Renata Kopczewska
rozwód Nowy Jork

Książkę kupiłam jakieś 10 lat temu jako piętnastolatka i do tej pory leżała na półce i cicho do mnie szeptała żeby w końcu się za nią zabrać. Nie dziwię się, że nie chciałam jej przeczytać zaraz po zakupie, bo opisuje historię 28letniej Sylvie, a gdzie mi tam było myśleć co robią takie stare baby :).
Cóż poradzę na to, że uwielbiam czytać o bajecznie bogatych kobietach, Nowym Jorku, Manhattanie, podróżach na egzotyczne wyspy czy gorsetach od Chanel i butach Louboutin. Każda książka, która jest w jakikolwiek związana z tym tematem prędzej czy później musi wpaść w moje ręce :).
Historia Sylvie jest płytka i odrobinę abstrakcyjna. Wciągnęłam się w fabułę, nie powiem, ale czasem nie mogłam wytrzymać przesłodzonych dialogów między nią a jej mężem, którego podejrzewała o zdradę.
Polecam, jak najbardziej, ale tylko fankom mody i książek w tym guście :)

Cóż poradzę na to, że uwielbiam czytać o bajecznie bogatych kobietach,...

Na początku stwierdziłam, że to nudne czytadło. Postanowiłam jednak, że się nie poddam i o dziwo zmieniłam zdanie. To całkiem niezła książka. Na pewno nie realna w stosunku do mojego życia i jak mniemam do innych czytelników również. Opowiada o bogatym, płytkim, a wręcz żenująco prostym pojmowaniu życia w konspekcie posiadania. I nie mam na myśli wyłącznie pieniędzy, ale też męża, czy "przyjaciół". Aczkolwiek w tym przypadku nie nazwałabym relacji łączących takich ludzi przyjaźnią a reakcją współzależną "ja coś tobie ale ty coś mi". Przykre ale to chyba istnieje niestety nawet "u nas".

Hmm cóż mogę powiedzieć na temat tej książki z początku fabuła wogóle mi nie przypadła do gustu, ponieważ jak dla mnie to abstrakcyjne zdarzenie choć dzieje się na prawdę gdzieś tam na świecie. Ale po wciągnięciu się w fabułę to jest to dobra książka.

Lekkie i przyjemne - akurat na wakacje.

Nowy Jork, Paryż, Moskwa, Tokio, egzotyczne wyspy, gorący kochankowie... Jeśli jest się dziedziczką fortuny ma się to wszystko na wyciągnięcie ręki. A do tego brylanty (w końcu brylant najlepszym przyjacielem kobiety - czyż nie?),najmodniejsze stroje i dodatki, wystawne przyjęcia, rozwodowy miesiąc miodowy... Tak naprawdę świat tych kobiet ogranicza się do "bywania" i szukania nowych obiektów westchnień, pożądania albo dla których one będą takim obiektem. I nieważne, że być może jest to czyjś mąż. Przecież zawsze można się rozwieść.

Satyra na życie nowojorskich bogatych dziewczyn, o których można poczytać w kronikach towarzyskich. Rzeczywiście, książka jest całkiem zabawna, ale jak się tak nad tym głębiej zastanowić, to dla mnie było to smutne. Nie usiadłam z powodu tej książki w kącie i nie zaczęłam płakać, ale pomyślałam sobie, że wcale nie chciałabym prowadzić życia, w którym nawet pogrzeb jest okazją do zaprezentowania nowej sukni od Diora. To jest świat, w którym niczego nie można być pewnym, a już na pewno nie przyjaźni. Mimo wszystko - naprawdę dobrze się czyta w upalne lipcowe dni :)

Lekkie i przyjemne - akurat na wakacje.

Zaczęłam ale nie skończyłam.
Nudna.

Zaczęłam ale nie skończyłam.
Nudna.

Prezent....no i "klapa",to nie dla mnie!

Prezent....no i "klapa",to nie dla mnie!

Miła, lekka i przyjemna, chociaż pod koniec nudnawa.

Miła, lekka i przyjemna, chociaż pod koniec nudnawa.

typowe czytadło - bez szału. skoro zaczęłam to skończyłam, ale na nie wrócę. fabuła sztuczna, naciągana i kompletnie z kosmosu - jak dla mnie.

Irytujące towarzystwo bogatych nowojorczyków, ich miłosne podboje i troski w typie: ubrać czarny kostium od Chanel czy Diora? Czytałam tylko z powodu tego, że uwielbiam czytać o modzie, cała reszta przesłodzona i irytująca.

• 2009
  • Babskie czytadła