Fantastyka Wydanie Specjalne 2 (51) 2016

Prószyński i S-ka
2016-04-01
2016-04-01
czasopismo fantastyka science-fiction

Okładka książki The Best Science Fiction of the Year: Volume 1 David Brin, John Chu, Neil Clarke, Brenda Cooper, Seth Dickinson, Taiyo Fujii, Yoon Ha Lee, Hao Jingfang, Nancy Kress, Naomi Kritzer, Rich Larson, Ann Leckie, David D. Levine, Ken Liu, Paul McAuley, Ian McDonald, Seanan McGuire, Sean McMullen, Sam J. Miller, An Owomoyela, Chen Qiufan, Robert Reed, Alastair Reynolds, Kelly Robson, Geoff Ryman, Carter Scholz, Martin L. Shoemaker, Carrie Vaughn, Nick Wolven, Caroline M. Yoachim, Aliette de Bodard
Ocena 0,0
The Best Scien... David Brin, John Ch...
Okładka książki Clarkesworld Magazine, Issue 111, December 2015 Kate Baker, Neil Clarke, Seth Dickinson, Jason Heller, Cassandra Khaw, Cixin Liu, Sean McMullen, Tamsyn Muir, Cat Rambo, Walter Jon Williams
Ocena 0,0
Clarkesworld M... Kate Baker, Neil Cl...
Okładka książki Fantasy & Science Fiction. Edycja Polska, #6 (Jesień 2011) Terry Bisson, Cory Doctorow, Esther M. Friesner, Agnieszka Haska, Anna Krawczyk-Łaskarzewska, Kelly Link, Sean McMullen, Łukasz Orbitowski, Marek Paryż, Cherie Priest, Redakcja Fantasy & Science Fiction, Adam Skalski, Emil Strzeszewski, Michael Swanwick, Ramona Szczerba, Jeff VanderMeer, Konrad Walewski, Jake von Slatt
Ocena 6,8
Fantasy & ... Terry Bisson, Cory ...

Krwawa osa jest moim ulubionym opowiadaniem z tego numeru.

Krwawa osa jest moim ulubionym opowiadaniem z tego numeru.

Całość numeru stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Są natomiast trzy powody, żeby sięgnąć po niego szczególnie. Oto one.

W pierwszej kolejności opowiadanie Aliochina, "Obrona konieczna". Absolutnie urzekł mnie cichy świat na obrzeżach galaktyki, gdzie w malutkim miasteczku rozgrywa się sceneria tego niby-westernu z elementami humorystycznymi. Szukajcie tego tekstu gdziekolwiek się da.

Intrygująca "Krwawa osa" Kosmatki i Poore'a z lekkim zaledwie powiewem sf, gdzie pracownik zoo rozwiązuje swoje kłopoty życiowe i opiekuje się dziwnymi larwami.

"Pieśń dla kamienia" Uznańskiego to świetna fabuła w fabule, gdzie na pierwszym planie stoi planeta z ludźmi-roślinami. Wszystko po to, by zastanowić się nad własną moralnością.

Numer przeciętny, z przechyłem na dobry, z mocnym działem polskim i jednym znakomitym opowiadaniem zagranicznym.

Dodaj cytat z książki Fantastyka Wydanie Specjalne 2 (51) 2016