rozwiń zwiń

Tatrzański Park Narodowy

Okładka książki Tatrzański Park Narodowy
Paweł SkawińskiTomasz Zwijacz Kozica Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Spotkania z przyrodą flora i fauna
flora i fauna
Spotkania z przyrodą
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2005-01-01
2005-01-01

Kolejna książka z serii "Spotkania z przyrodą", którą śmiało można polecić i która jest bardzo dobrym kieszonkowym przewodnikiem opisującym przepiękny Tatrzański Park Narodowy.
Książka (jak wszystkie z tej serii) rozpoczyna się króciutkim wstępem. Wstęp został napisany przez dyrektora Parku. Po nim ciekawy rozdział o historii Parku i o tym jak gospodarowano na tym terenie zanim powstał park narodowy. Następnie autorzy opisują przyrodę nieożywioną (środowisko geograficzne, klimat, geologię i gleby, wody, jaskinie). W kolejnym rozdziale zostaje opisana przyroda ożywiona (rośliny, porosty, grzyby, zwierzęta). Końcowa część książki mówi o kulturze materialnej, udostępnieniu parku oraz jego zagrożeniach. Na tylnej okładce ujrzymy poglądową mapkę Parku.
Książka zawiera liczne fotografie, jest bogato ilustrowana. Na zaledwie 96 stronach autorzy bardzo dobrze ogólnie scharakteryzowali i przestawili czytelnikom Tatrzański Park Narodowy. Najważniejsze fakty zostały tu zawarte i można się dowiedzieć z tej książki wielu ciekawych oraz cennych informacji.

Dodaj cytat z książki Tatrzański Park Narodowy