Okładka książki Zwycięstwo nad Diabłem Północy: Wyprawa Peary'ego i Hensona do Bieguna Północnego
Pauline K. Angell Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
To the Top of the World
Nasza Księgarnia
1972-01-01
1972-01-01

Wszyscy znamy historię zdobywania bieguna południowego z Amundsenem z 1911 r. Otóż sprawa z biegunem północnym nie była wcale łatwiejsza. W środku na 200 stronie jest mapka, (która lepiej gdyby była na początku)ale ta mapka uświadomi nam dlaczego tak było. Całkiem dobra książka, choć czuć tą poprawną, pisaną wg. starej szkoły, manierę narracji.