Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 28.14 zł

Ballada o ciotce Matyldzie

Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Babie Lato literatura piękna
Nasza Księgarnia
miłość macierzyństwo przyjaźń
literatura piękna
Babie Lato
miłość macierzyństwo przyjaźń

Okładka książki Niegrzeczne last minute Katarzyna Bester, Ewelina Dobosz, Gabriela Gargaś, Paulina Jurga, Paulina Klepacz, Anna Langner, Alek Rogoziński, Sonia Rosa, Emilia Szelest, Magdalena Witkiewicz
7,4
Niegrzeczne la... Katarzyna Bester, E...
Okładka książki Zakochane Zakopane latem Agnieszka Lingas-Łoniewska, Dorota Milli, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Magda Stachula, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz
7,1
Zakochane Zako... Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Zabójczy pocisk. Dziedzictwo Krzysztof Bochus, Wojciech Chmielarz, Ałbena Grabowska, Joanna Jax, Katarzyna Kacprzak, Grzegorz Kapla, Jacek Ostrowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Zakrzewska
7,4
Zabójczy pocis... Krzysztof Bochus, W...
Okładka książki Teraz cię rozumiem, mamo Ilona Gołębiewska, Magdalena Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Sabina Waszut, Magdalena Witkiewicz
8,0
Teraz cię rozu... Ilona Gołębiewska,&...

Piękny tytuł książki i piękna książka. Trochę smutne ale i śmieszne losy Joanki (uwielbiam to zdrobnienie). Opowieść dająca nadzieję, że są jeszcze dobrzy ludzie ceniący wartość przyjaźni. Wspaniała kreacja siły kobiet!

Zwykle czytam literaturę dziecięcą i młodzieżową ;-)
Ostatnio wypożyczyłam jednak dwie książki dla dorosłych.
Jedną z nich odłożyłam po przeczytaniu ćwierci,
drugą przeczytałam w całości i chcę dziś o niej opowiedzieć :-)

To książka Magdaleny Witkiewicz
"Ballada o ciotce Matyldzie".

To książka jak ciepły koc lub kubek ulubionej herbaty,
jak pomocna dłoń i dobre słowo...

Dawno się tak nie uśmiałam.

Polecam na poprawę nastroju.

Bardzo fajna obyczajówka, oderwanie od rzeczywistości. Można przy tej książce spędzić przyjemne popołudnie. Mamy tutaj lekko muśnięty temat sklepu z rzeczami dla dorosłych. Wszystko jednak z nutą humoru. Mamy kobietę która zostaje sama z dzieckiem. Mamy pewnego Pana, który poznaje, że przesunięcie dzbanka to znak "dymny" ... resztę musicie przeczytać sami.

Ciepła, trochę przesłodzona, ale dobra na poprawę humoru, zwłaszcza teraz, kiedy dopada nas przedwiosenne obniżenie nastroju. I nie tylko.

Książka może nie ambitna czy odkrywcza ale bardzo przyjemnie napisana, lekka, na poprawę humoru. Gdyby nie nużące z czasem powtórzenia - zapewne w celu dobitnego zarysowania psychologii postaci dla czytelnika - byłoby jeszcze lepiej.

Zabawna i lekka książka. Nie jest może to arcydzieło, jednak ciesze się, że ta książka wpadała w moje ręce. Czasami wkradały się elementy humorystyczne.

"Ballada o ciotce Matyldzie" to powieść obyczajowa z gdzieniegdzie pojawiającymi się elementami humoru. Niestety nie zrobiła na mnie dużego wrażenia.

Zacznę jednak od pozytywnych aspektów. Styl pisania jest lekki i przyjemny. Niektórzy bohaterowie bardzo pozytywnie zakręceni. Było kilka ciekawych i dobrze poprowadzonych wątków.
Jak chodzi o minusy: autorka zbyt...

Lekka, przyjemna, zabawna. W sam raz na wieczór lub dwa.
Oluś i Przemcio cudni, a Joankę bym inaczej sparowała;).

1 799
  • 2018