Po zachodzie słońca

Andrzej Szulc
Stephen King Po Zachodzie Słońca

Okładka książki Talizman Stephen King, Peter Straub
Ocena 6,7
Talizman Stephen King, Peter...

Luźny zbiór opowiadań które nie są straszne (poza momentami) jakby można było sądzić po ich autorze. Fajnie się je czyta bo są kreatywne, trudno przewidzieć kierunek akcji i zapadają w pamięć. Mój ulubiony to rower stacjonarny, już paru osobom o nim opowiadałem bo widzę siebie jako odzwierciedlenie głównej postaci :). Każdy może znaleźć coś dla siebie

Polecam.

Polecam.

Uwielbiam!

Uwielbiam!

Zbiór opowiadań pana Kinga. Jedne lepsze, drugie gorsze pod względem pomysłu, jednakże trzymają bardzo dobry poziom, jeśli chodzi o język. Bardzo szybko się czyta. Przy kilku tytułach byłam mocno zaskoczona.

Książka ogólnie jest bardzo fajna, wiadomo,iż nie wszystkie

Książka ogólnie jest bardzo fajna, wiadomo,iż nie wszystkie

No co tu się rozpisywać- dobrze napisane opowiadania z dreszczykiem.

No co tu się rozpisywać- dobrze napisane opowiadania z dreszczykiem.

Truizmem jest stwierdzenie, że King potrafi pisać. Potrafi, i to jak !
Nawet banalna akcja może stać się dla czytelnika fascynującą przygodą. A nawet akcja rozgrywająca się się w cuchnącej toalecie. To ostatnie opowiadanie to, chciałoby się powiedzieć - wisienka na torcie tego tomu opowiadań, mimo obrazowo opisanej obrzydliwości. Nie wszystkie opowiadania w tej książce są równie dobre, są i słabsze, rozczarowujące, ale i tak się nie nudziłam czytając. Warto.

Truizmem jest stwierdzenie, że King potrafi pisać. Potrafi, i to jak !

Do przeczytania, choć to pozycja jakaś wybitna nie jest. Ale nie jest też słaba, można ją nazwać dobrą. Niektóre opowiadania dobre, niektóre słabsze. Moim zdaniem najlepsze to "Willa", "Rzeczy, które po sobie zostawili", "N." oraz "Bardzo trudne położenie". Generalnie 6/10.

Zbiór nijaki i trochę przegadany. Jak zawsze mamy tu amerykanizmy i klimat paranormalnej niesamowitości znany ze "Strefy mroku". Kilka opowieści skupia się wokół tego samego tematu: tragedii i wypadków oraz życia po życiu. Najlepszym opowiadaniem jest tu, subiektywnie, "Piernikowa dziewczyna" gdzie brzmią echa najlepszych lat Kinga i jego "Misery". Na drugim miejscu trochę oklepany temat powodujących obłęd menhirów w opowiadaniu "N.". Bywało lepiej i bywało gorzej. Jest tak sobie.

Może i nie wszystkie opowiadania są porywające lecz mimo to niezmiennie uwielbiam zagłębiać się w to co stworzył Stephen King.