Po zachodzie słońca

Just after sunset
kryminał, sensacja, thriller
Andrzej Szulc
powieść obsesja strach przemoc

Ten konkretny zbiór opowiadań trafił do mnie całkowicie przez przypadek. A że za Kingiem przepadam mocno, to nie zastanawiając się długo, zabrałem się za czytanie. W środku znajdziemy 13 opowiadań i ta liczba bez wątpienia w żaden sposób nie przynosi tej pozycji pecha. Mamy całkiem dobry thriller, fantastyczny horror inspirowany prozą Lovecrafta (chociaż sam autor jako...

Na półkach: , , , ,

Zacznę od tego, co piszę chyba na początku każdej recenzji zbioru opowiadań Kinga: King pisze lepsze opowiadania od powieści...

...tutaj jednak muszę dodać: owszem, ma słabsze zbiory, ale i tak najlepsze opowiadania w tym zbiorze są lepsze od jego cegłowatych wysrywów.

Na początku zdawało się, że będzie to w ogóle najgorszy zbiór opowiadań. I owszem, jest, jednak ma kilka...

Ten zbiór opowiadań bardzo przypadł mi do gustu. Każde opowiadanie inne i każde ciekawe. Rewelacja

Zdecydowana większość opowiadań zaciekawiła mnie bardzo. Część z nich pamiętam do tej pory, mimo, że bardzo szybko zapominam wiele istotnych wątków w powieściach. Jest to jedyna pozycja Kinga, którą przeczytałam, ponieważ jego powieści mnie nudzą. Chętnie jednak sięgnę po inny zbiór opowiadań tego autora.

Na półkach: , , , , ,

WIELKOBUKOWE BEZSENNE BINGO wyzwanie 2020: STEPHEN KING

Świetny zbiór, bardzo mi przypadł do gustu i jestem pewna, że każdy wciągnie się przynajmniej przy jednym opowiadaniu. Czytałam dawno, a wciąż jestem w stanie opowiedzieć kilka historii, właśnie tak zapadły mi w pamieć.
Nie dałam 10 gwiazdek, po wiadomo, są tutaj lepsze (np. Piernikowa Dziewczyna) i gorsze opowiadania (np. to o kocie).

Na półkach: , , , ,

„Człowiek demaskuje po drodze większość kłamstw, ale wierzy w to jedno, które mówi, że życie ma znaczenie."

Opowiadania nigdy specjalnie mnie nie interesowały, a
motywowałam to faktem, iż raczej na krótko zapisują się one w mojej pamięci. Jednak po Kinga postanowiłam sięgnąć. Z jednej strony, aby upewnić się, czy wszystkie odpowiadania naprawdę są takie przewidywalne i...

Pierwsze moje opowiadania przeczytane przez Kinga. Bardzo mile je wspominam, a szczególnie jedno o autostopowiczu które było moje ulubione :) fajne się czyta!

Kilka horrorów życia codziennego. Może nie wybitne ale przyjemne.

polecę każdemu

Dyskusje