Ostrzejsza gra

Okładka książki Ostrzejsza gra Olivia Cunning
Okładka książki Ostrzejsza gra
Olivia Cunning Wydawnictwo: Amber Cykl: Śluby Sinnersów (tom 2) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
Śluby Sinnersów (tom 2)
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
Sinners at the Altar
Amber
2016-03-10
2016-03-10
Julia Wolin, Magdalena Ufland
rockmani śluby miłość seks erotyka

Obie historie zawarte w książce czyta się przyjemnie. Jednak czytelnik, który jak ja czyta jedynie papierowe wydania książek, może mieć problemy ze zrozumieniem niektórych wątków (np. dotyczących Trey'a),z powodu brak jednego (piątego z serii) tomu w polskim przekładzie.
Pomimo wymienionej niedogodności uważam tę książkę za wartą przeczytania.

Pomimo wymienionej niedogodności uważam tę książkę za wartą przeczytania.

Książka niesamowicie mnie irytowała. Na każdej stronie było widać i czuć, że autorce brakuje już pomysłów na ciekawe kontynuacje historii miłosnych Sinnersów. Druga część książki zdecydowanie lepsza od pierwszej. Bardziej przypadła mi do gustu zwariowana historia Jace'a z duchami w tle, niż mdły do bólu ślub Seda. Jednak całościowo jest słabo. Nie czekam jakoś szczególnie na kolejne tomy z tej serii.

Przebrnęłam przez wszystkie na razie dostępne części o SINNERSACH.
Było zabawnie, ostro, namiętnie, ale te duchy na ślubie Aggie i Jace'a były zbytnim... wymysłem ;P
Kibicuję każdemu z bohaterów, ale najfajniej było poczytać o Sedzie i Jessice, którzy wzięli ślub na plaży. No a potem, jak to oni poddali się namiętności ;)

Przebrnęłam przez wszystkie na razie dostępne części o SINNERSACH.

To, co muszę skomentować jako pierwsze, to, niestety, błędy, błędy i jeszcze raz błędy... W druku, literówka, za duże światło, źle odmieniony rzeczownik czy przyimek, źle odmienione czasowniki, włącznie z tym, że z formy niemęskoosobowej robiono męskoosobowe i na odwrót... No jest to skandal. W tym ostatnim tomie wydawnictwo Amber to już przeszło samo siebie. W każdym tomie coś się trafiało, ale w "Ślubach" to już gorzej niż irytujące. Wszyscy w Amber powinni się wstydzić, że wydrukowali taki bubel. Tak to jest, jak się liczy na kasę ze sprzedaży, bo "znana seria" i szacunku do czytelnika zero.
I niestety te błędy chwilami kompletnie niszczą przyjemność z czytania, a na ten tom czekałam najbardziej.
Oczywiście "Śluby", oba tomy, to już troszkę wymyślanie na siłę i chwilami faktycznie się to czuje. W porównaniu do głównej serii wypadają słabiej.
Co jednak urzeka w "Ślubach" i chyba szczególnie właśnie w tym II tomie, to postawienie na uczucia i przemyślenia bohaterów. Nie mamy w każdą scenerię wciskanego na siłę gorącego i perwersyjnego seksu; autorka skupiła się bardziej na obawach głównych bohaterów, czyli naszych ukochanych Sinnersów oraz ich kobiet, związanych z ich ślubami.
Szczególnie widać to w części o moim ulubionych muzyku z zespołu, czyli Jace'ie. W kilku momentach autentycznie zakręciła mi się łza w oku. A najlepsze, że nie jest to na siłę granie emocjami czytelnika - wszystkie przemyślenia i opisy uczuć są prawdziwe, takie, z którymi każdy człowiek przed ślubem może się zmagać.
I to jest zdaje się najważniejsze przesłanie tej książki - nieważne, czy jesteś "normalnym" człowiekiem czy gwiazdą rocka. W obliczu życiowych decyzji wszyscy przeżywamy je jednakowo, mamy takie same serca.
Jako całość te dwa tomy nie powalają, drugi wydaje mi się jednak lepszy od pierwszego.
Wyżyny literatury to nie są, ale też być nigdy nie miały.
Ale napiszmy szczerze - która kobieta raz pokochała Sinnersów, to będzie ich kochać także w "Ślubach", nawet jeśli całość wypada gorzej od serii głównej. Bo to w końcu Sinnersi - inaczej się nie da.

Śluby Sinnersów to najsłabsze 2 części, mam wrażenie, że trochę wymuszone, a do tego tradycyjnie Amber sztucznie je podzielił, przez co ginie magia pierwszych czterech tomów. Ostatnie 2 części mogłyby być z powodzeniem epilogiem do poprzednich.
Szkoda, że wydawnictwo serwuje nam jedynie wybrane przez siebie tomy z tej serii! Ponoć "kto czyta ten myśli", dlaczego pozbawia się nas czytania tekstów, które są kontrowersyjne, zmuszające do zajęcia stanowiska w danej sprawie? Dlaczego boimy się różnorodności? Literatura różnego gatunku powinna nas pobudzać do myślenia, poszukiwania prawdy o człowieku, a nie tylko dostarczać emocji, choć one na pewno są bardzo ważne w odbiorze czytanej lektury. Nie wiem, jakie argumenty przeważyły przy dobrze tomów tej serii, niekiedy odnoszę wrażenie, że my - czytelnicy nie jesteśmy traktowani z należytym szacunkiem. Proponowanie nam wybranych części całości serii, które w Polsce jest bardzo częste, odbieram jako niepoważne. A gdyby tak "Trylogię" Sienkiewicza przetłumaczyć i wydać bez drugiego tomu...

Jak dla mnie najsłabsza część, a szkoda bo bardzo polubiłam całą serie o chlopakach. Rzadko mi się zdarza odkładać książke w trakcie tak tutaj strasznie mnie meczyła i czytałam "na raty". Duchy przesada! W porówaniu z pozostałymi częściami ta wypadła bardzo blado, dodatkowo mase błędów!

z całej piątki Sinnersów to własnie Sed był dla mnie tajemnicą. to opowiadanie przedstawia nam wystawny ślub Seda i Jessicy, kawały chłopaków z zespołu i trochę rodzinnych sporów.

Duchy zepsuły wszytko. Po co? No po co? Cała seria w tym samym "stylu" i na sam koniec taka bomba. Aż się bałam, że będą dzwonić po Winchesterów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Odejmuję 2 gwiazdki za motyw duchów- trochę niepotrzebny i bezcelowy. Ale moja ulubiona dwójka bohaterów Aggie i Jace- jak zwykle niezastąpieni.Polecam serdecznie :)

Ślub każdej pary był inny/ciekawy, ale bohaterowie z czasem byli męczący, powtarzali się

• Olivia Cunning
  • Romans
  • Muzycy

Dodaj cytat z książki Ostrzejsza gra