Marta Patton i Kapłanka Miłości

Okładka książki Marta Patton i Kapłanka Miłości Aleksander Minkowski
Okładka książki Marta Patton i Kapłanka Miłości
Aleksander Minkowski Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Tropiciele Złoczyńców literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Tropiciele Złoczyńców
Siedmioróg
2011-06-15
2000-01-01

Marta Patton wraz ze swoimi dwoma przyjaciółmi prowadzi Klub Tropicieli Złoczyńców, zajmujący się, jak nazwa wskazuje, rozwiązywaniem zagadek detektywistyczno-kryminalnych. Tym razem mieli nowe zlecenie.

Z domów zaczęli znikać z pozoru szczęśliwi nastolatkowie. Prosili rodziców, by się o nich nie martwili. Nikt nie wiedział, gdzie są, czy nie dzieje im się krzywda. Po pewnym czasie dzieci prosiły o datki. Marcie udało się ustalić, że sprawa związana jest z Kapłanką Miłości, być może sektą, która werbowała swoich zwolenników. W jakim celu?

Książka jest ciekawa, czytałam ją ze sporym zainteresowaniem. Historia z Kapłanką Miłości przypominała mi jedną z opowieści Hitchcocka, w której mieliśmy do czynienia z sektą, werbującą swoich zwolenników. Pomimo tego, że obie historie się różnią, ich temat przewodni jest bardzo zbliżony. Cała seria o Marcie Patton została zresztą wydana w takim samym stylu co Przygody Trzech Detektywów.

Styl pisarza jest prosty, zajmujący, typowo młodzieżowy. Widać, że autor zna się na swoim fachu, choć czytając jedną książkę za drugą po pewnym czasie zauważamy pewne zbieżności dotyczące zagrożenia głównych bohaterów. Nie chcę tutaj nic zdradzać, ale niemal w każdym tomie pojawia się ten sam motyw. Myślę, że świat przestępczy jest na tyle duży, że można sobie pozwolić na pewną innowacyjność.

,,Marta Patton i Kapłanka Miłości" to któryś tom serii o Marcie Patton, który można czytać jako odrębną całość. W rezultacie jestem zadowolona z lektury tych kilku tomów. Polecam szczególnie miłośnikom Przygód Trzech Detektywów i serii CLUE. Nie powinniście czuć się zawiedzeni.

Moja ocena: 5/6

Dość ciekawa, choć nie tak dobra jak poprzednia część.

Dość ciekawa, choć nie tak dobra jak poprzednia część.

Podobają mi się pomysły autora. Książka dobra, tak jak i reszta.

Podobają mi się pomysły autora. Książka dobra, tak jak i reszta.

• Młodzieżowe
  • Dzieciństwo