Pomarańczowy majdan

Marcin Wojciechowski Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Terra incognita literatura piękna
W.A.B.
literatura piękna
Terra incognita

Okładka książki Europa. Stop. Wschodnia. Stop Katarzyna Kwiatkowska, Marcin Wojciechowski
6,0
Europa. Stop. ... Katarzyna Kwiatkows...

Kiedy Wojciechowski pisał "Pomarańczowy Majdan" z pewnością nie przewidywał, że historia się powtórzy i to z takim impetem. Ukraina to cały czas tygiel kulturowy, a starsze pokolenie zdecydowanie reprezentuje homo sovieticus. Przyczyny rewolucji: nadużywanie władzy, korupcja, wkurzeni młodzi ludzie bez szans są nadal częścią ich rzeczywistości. Zatem patrząc z perspektywy...

Książka niełatwa, ale zdecydowanie ułatwiająca poruszanie się po bardzo zawiłej scenie politycznej Ukrainy. Co prawda dziś już nieco zdezaktualizowana, ale czytałem ją bezpośrednio po opisywanych wydarzeniach i pozwoliła mi zrozumieć wiele kwestii dot. ukraińskiej polityki wewnętrznej. Przede wszystkim lektura przekonała mnie po raz kolejny, jak polskie media spłycają...

Historyczny już opis wydarzeń, które doprowadziły do Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie na przełomie 2004/2005.
Tylko, że...
Wygląda na to, że w polityce, zwłaszcza ukraińskiej nie ma ludzi czystych. Są tylko bardziej lub mniej brudni.
Po drugie - przeczytałem tę książke dopiero w tym roku. Wcześniej, przyznam się, Pomarańczowej Rewolucji nie śledziłem i nie rozumiałem.
W...

Dyskusje

• Ukraina
  • Literatura polska
  • 500 polskich książek, które warto przeczytać - książka
  • Przeczytane w 2014
  • Posiadam/ sprzedam/wymienię
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pomarańczowy majdan