Maryja płacze na Ukrainie

religia
Dom Wydawniczy Rafael
2022-01-01
2022-01-01

Krótka książeczka na jedno popołudnie. Daje ona pewne wskazówki o przyczynach dzisiejszej wojny na Ukrainie. Dodatkowo pełniejszy obraz dała mi prelekcja ks. Kostrzewy "Skończył się czas letniego katolicyzmu", który powtórzył pewne informację w kontekście Ukrainy. Dzisiaj odpust w Sanktuarium w Niżankowicach... warto poznać historię plączącej Maryi i warto się Jej zawierzyć.

Niewielka książka jest jedyną taką publikacją na ten temat, która ostatnio doczekała się wznowienia. I dokładnie, tragicznie wpisuje się w okrutny, wojenny czas napaści rosyjskiego agresora na Ukrainę.
Troje polskich dziennikarzy, w tym Autorka książki, Małgorzata Pabis pojechało na Ukrainę, konkretnie do Niżankowic, tam, niedaleko granicy z Polską, gdzie w latach 2005 do 2007
Matka Boża płakała w figurze. Cud obfitych łez bez słów- one same są wymownym przesłaniem!
Treść publikacji jest dokładną relacją z tamtej, trudnej podróży, opowiada o geopolityce Ukrainy, dramatycznych jej miejscach i o historii tego niezwykłego kościoła, obecnie Sanktuarium Maryjnego pod opieką kustosza, ks.dra Jacka
Waligóry, który był ich przewodnikiem.
W narracji, bardzo ciekawej, znajdują się też świadectwa mieszkańców ziemi ukraińskiej z kroniką łez - cenne dokumenty.
Padają frapujące pytania, czy łzy Maryi były zapowiedzią wydarzeń, do których doszło za naszą wschodnią granicą?!
Na to każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ale nie jest dobrze, kiedy Matka tak bardzo zatroskana płacze powodu swoich nieszczęsnych Dzieci.
Czyta się z bólem serca...

Cudowna figura Maryi płakała na Ukrainie w 2005.

Cudowna figura Maryi płakała na Ukrainie w 2005.

• Storytel
  • Czytnik