Pierwsze przykazanie

Okładka książki Pierwsze przykazanie Brad Thor
Okładka książki Pierwsze przykazanie
Brad Thor Wydawnictwo: Amber Cykl: Scot Harvath (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Scot Harvath (tom 6)
The First Commandment
Amber
2008-01-01
2008-01-01

Scot Harvath, agent operacyjny pracujący w supertajnej komórce Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego, staje się ofiarą niewytłumaczalnych ataków. Ku jego zdumieniu, sam prezydent USA nakazuje mu nie angażować się w dochodzenie. Jednak agent musi wszcząć własne śledztwo, jeśli chce ocalić siebie i swoich bliskich.
Kiedyś pozostawił przy życiu kogoś, kogo powinien był wtedy zabić. Teraz będzie musiał za to zapłacić. I poznać prawdziwe znaczenie pierwszego przykazania swojej agencji: „Nie będziesz negocjował z terrorystami`
POLECAM!!!

Kiedyś pozostawił przy życiu kogoś, kogo powinien był wtedy...

Polityczne gierki doprowadzają do uwolnienia czterech groźnych terrorystów z więzienia. Pomimo sprzeciwu prezydenta Scot podejmuje się zadania powstrzymania ich. Zwłaszcza, że jeden z nich uwziął się na jego rodzinę i osoby mu bliskie. Jak zwykle wartka akcja, czyli to w czym specjalizuje się Thor:) Akcja książki dzieję się dokładnie po wydarzeniach z "Za ciosem". Więc jeśli ktoś miałby wątpliwości co do kolejności to jest mała podpowiedź.

Ale akcja !,ale napięcie !,ale emocje ! To jest to co lubię,super książka.
Arabski terroryzm.Agencji.Akcja nie zwalnia tempa.
Ciekawe sposoby tortur.
Okrucieństwo.Ale tak,opisane że.Czytelnik czytając nie czuje odrazy,tylko podziw dla autora,że tak świetne opisał to wszystko.
Dla mnie super sensacja.

Ale akcja !,ale napięcie !,ale emocje ! To jest to co lubię,super książka.
Arabski terroryzm.Agencji.Akcja nie zwalnia tempa.
Ciekawe sposoby tortur.
Dla mnie super sensacja.

Fabuła ciekawa. Niestety książkę się trochę ciężko czyta ze względu na tłumaczenie. Trochę toporne i rozpraszające, niby poprawne ale jakoś dziwnie nienaturalne, wybijało mnie to z rytmu czytania, przez co często gubiłem wątek...

Książkę czytałem w 2008 roku, niewiele z niej pamiętam, ale na trzy wydane do tej pory, ta była najlepsza.
Zdaje się byłem nią nawet zafascynowany i czekałem na kolejne części.
Nie doczekałem się.

Zdaje się byłem nią nawet zafascynowany i czekałem na kolejne części.
Nie doczekałem się.

dobrze rozreklamowana, ale niestety bardzo średnia powieść, w dodatku jako pierwszy poznajemy tom ze środka serii.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt