Greg McKeown Wydawnictwo: Crown Business poradniki
organizacja filozofia praca zarzadzanie
poradniki
angielski
organizacja filozofia praca zarzadzanie

Bardzo ważna książka - pozwala inaczej spojrzeć na czas i priorytety!

Skutecznie motywuje do ustalenia priorytetów i odrzucenia rzeczy nieistotnych.

Szybko się czyta i przyjemnie; sporo wskazówek i mądrości życiowych. Widać dogłębne przemyślenie tematu, tylko... Ja nie umiem tego wykorzystać (przynajmniej na razie) w moim życiu, a chyba właśnie po to są takie książki. To podręcznik do codziennego stosowania, a ja mam wrażenie, że zgubiłem instrukcję obsługi.

Będę chyba musiał odbyć ponowne spotkanie z Esencjalistą,...

Po opiniach innych osób , spodziewałem się czegoś lepszego... Moze po prostu książka nie dla mnie

Idea bardzo dobra. Często opowiadam ludziom, jak działa laser. Jego siła wynika tylko ze skupienia dużej ilości światła w jednym dokładnie punkcie. Światło rozproszone niewiele zmienia, ale skoncentrowane na jednym punkcie...
Tak samo jest z naszą energią. Gdy oddajemy się realizacji wielu zajęć żadne z nich nie jest wykonane na prawdę dobrze. O tym ta książka.
Ocena...

Zasadniczo logiczna kontynuacja lub też rozszerzenie książki "Jedna Rzecz" (Gary Keller, Jay Papasan). Niektóre przykłady się pokrywają, tak samo jak płynące z książki lekcje.

Mam jednak wrażenie, że "Esencjalista" trochę bardziej skupia się na sprawach przyziemnych - praca, rodzina, dopiero w drugiej kolejności stawia na esencjalizm w obszarach długoterminowych
"Jedna...

Jednym zdaniem:
Wyznacz i ustawicznie kontroluj czy czynność, której zamierzasz się podjąć, jest na twojej liście długoterminowej, czy tylko atrakcyjnym, ale banalnym zadaniem, przypodobaniem się lub celem innych osób.

Na plus:
+ Historia:
* Ferran Adrià (elBulli)
* Herb Kelleher (Southwest Airlines)
* Roald Amundsen (biegun południowy)
+ Cytaty:
* „Przepraszam,...

Boże jak ja potrzebowałam tej książki :)

Kolejna amerykańska książka wydana przez MT Biznes na temat produktywności. Szczerze, to nie potrafiłabym stwierdzić, który couch co dokładnie napisał, gdyż ich rady są zawsze podobne. Wtórna, ale nieszkodliwa. Można po nią sięgnąć, jeżeli ktoś pragnie wysłuchać oklepanych rad, które jednak często okazują się skuteczne, zatem warto do nich wracać

Mi osobiście książka bardzo podeszła. Ponad dwieście stron konkretów, bez większego lania wody. Autor określa jasny podział na esencjalistów i nieesencjalistów, opisuje ich sposoby działania i podejście. Na początku każdego rozdziału znajdują się przykładowe historie, konkretne przykłady. Są odniesienia do badań, artykułów, publikacji i książek, autor stosuje przypisy...

1 446
  • 2019