Futbol i cała reszta

Okładka książki Futbol i cała reszta
Przemysław Rudzki Wydawnictwo: Sine Qua Non sport
sport
Futbol i cała reszta
Sine Qua Non
2015-10-21
2015-10-21
piłka nożna futbol

Z początku trochę nużąca, opis dziecięcych zabaw i spraw nie bardzo do mnie trafiał, ale wraz z upływem czasu i narastaniem problemów bohaterów, podobała się coraz bardziej. Ciekawie było spojrzeć na punkt widzenia kogoś urodzonego dekadę wcześniej. Nie wiem czy to moje rozkojarzenie, ale do samego końca nie mogłem zapamiętać (poza Żabą) który bohater nosi którą ksywę.

Pomimo, iż pochodzę z małego, górniczego miasteczka gdzie dorastałem w latach 80 i 90 książka jakoś do mnie nie trafiła. Nie wciągnęła mnie w klimaty dzieciństwa, nie poruszyły się nostalgiczne nuty. Ot historia dorastania grupy przyjaciół z odrobiną futbolu w tle. Szkoda... Mimo to czytało się płynnie i przyjemnie.

Książka ciekawa, podobnie jak nw. "recenzenci" znajdowałem w niej historie z mojego życia :) Klimat lat 80 i 90, charatanie w gałę do późnych godzin wieczornych... Wracają wspomnienia. Polecam!

Książka idealnie opisuje historie grupy przyjaciół. Podobne przeżycia miałem i ja ze swoją ekipą z osiedla. Mocna 8. Polecam!

Na półkach: , , , , , , ,

Jeśli grałeś w nogę na klepisku z tornistrami na ziemi zamiast słupków, to ta książka dobrze Ci wejdzie.

Kto był kibicem ... albo nadal jest to prawdopodobnie przeczyta swoją historię, gdzie prawdziwe życie przenika się z piłką nożną i często nie wiadomo co jest ważniejsze.

Świetna książka. Leasure reading na bardzo wysokim poziomie. Opowieść o dzieciństwie i młodości z którą pewnie najłatwiej identyfikować się będzie dzisiejszym 30 -latkom. Fantastycznie oddane nie tylko realia czasów niedawno minionych, ale i bezbłędne wcielenie, oddające tok myślenia ówczesnych przedszkolaków. Rewelacyjnie przeprowadzony proces ich dojrzewania, z odmianą na przeróżne odcienie tego czasu. Bez zbędnego i tkliwego popadania w sentymenty, ta książka ma w sobie dużo ciepła. Brawo dla autora!
PS. tak się składa, że książka wpadła mi w ręce niedługo po okrzykniętym fenomenem MalkolmieXD. I choć jest to zupełnie inny klimat, można uznać, ją za podobne pokoleniowe "świadectwo" dla ludzi +/- dekadę starszych. Szkoda, że nie dane jej było zyskać szerszego rozgłosu.

Daje dyche poniewaz ta książka to historia mojego dzieciństwa wiele wspomnień i pięknych chwil polecam pokolenie podwórka się świetnie odnajdzie w tej książce co najważniejsze odnajdzie w niej siebie

Opowieść o ... no właśnie, czy o futbolu czy może bardziej o życiu. Historia, przynajmniej dla mnie, dotyczącą mojego pokolenia. Czułem się jakbym wspominał swoje dzieciństwo, młodość, pierwsze miłości i fascynacje. W tle zawsze przewija się piłka nożna, która także mnie towarzyszyła w tamtych czasach. Kumple, dziewczyny, wzloty i upadki. Aż się łezka zakrecila w oku dojrzałego faceta. Naprawdę wielka przyjemność. Polecam

Zaskakują dobra. Zaskakująco mało tu piłki i zaskakująco dużo życia. A trafił się nawet moment, że zaszkliły się oczy.
Polecam.

Polecam.