Przemysław Rudzki Wydawnictwo: Sine Qua Non sport
Sine Qua Non
piłka nożna futbol
sport
piłka nożna futbol

Pomimo, iż pochodzę z małego, górniczego miasteczka gdzie dorastałem w latach 80 i 90 książka jakoś do mnie nie trafiła. Nie wciągnęła mnie w klimaty dzieciństwa, nie poruszyły się nostalgiczne nuty. Ot historia dorastania grupy przyjaciół z odrobiną futbolu w tle. Szkoda... Mimo to czytało się płynnie i przyjemnie.

Książka ciekawa, podobnie jak nw. "recenzenci" znajdowałem w niej historie z mojego życia :) Klimat lat 80 i 90, charatanie w gałę do późnych godzin wieczornych... Wracają wspomnienia. Polecam!

Książka idealnie opisuje historie grupy przyjaciół. Podobne przeżycia miałem i ja ze swoją ekipą z osiedla. Mocna 8. Polecam!

Na półkach: , , , , , ,

Jeśli grałeś w nogę na klepisku z tornistrami na ziemi zamiast słupków, to ta książka dobrze Ci wejdzie.

Kto był kibicem ... albo nadal jest to prawdopodobnie przeczyta swoją historię, gdzie prawdziwe życie przenika się z piłką nożną i często nie wiadomo co jest ważniejsze.

Świetna książka. Leasure reading na bardzo wysokim poziomie. Opowieść o dzieciństwie i młodości z którą pewnie najłatwiej identyfikować się będzie dzisiejszym 30 -latkom. Fantastycznie oddane nie tylko realia czasów niedawno minionych, ale i bezbłędne wcielenie, oddające tok myślenia ówczesnych przedszkolaków. Rewelacyjnie przeprowadzony proces ich dojrzewania, z odmianą na...

Daje dyche poniewaz ta książka to historia mojego dzieciństwa wiele wspomnień i pięknych chwil polecam pokolenie podwórka się świetnie odnajdzie w tej książce co najważniejsze odnajdzie w niej siebie

Opowieść o ... no właśnie, czy o futbolu czy może bardziej o życiu. Historia, przynajmniej dla mnie, dotyczącą mojego pokolenia. Czułem się jakbym wspominał swoje dzieciństwo, młodość, pierwsze miłości i fascynacje. W tle zawsze przewija się piłka nożna, która także mnie towarzyszyła w tamtych czasach. Kumple, dziewczyny, wzloty i upadki. Aż się łezka zakrecila w oku...

Zaskakują dobra. Zaskakująco mało tu piłki i zaskakująco dużo życia. A trafił się nawet moment, że zaszkliły się oczy.
Polecam.

Mocno autobiograficzna powieść z piłką w tle. Studium społecznych zmian, diagnoza pokolenia pierwszej emigracji zarobkowej, historia upadku ideałów i soczewka, w której Przemysław Rudzki zamknął wszystkich swoich przyjaciół z młodości. Momentami prawdziwie śmieszna, niekiedy prawdziwie gorzka i smutna, wiarygodna historia. Warto przeczytać.

Dyskusje

• Futbol